İnce Uzun Bir Oda Nasıl Dekore Edilir?


Mimari tarzların bu denli değişime uğradığı günümüzde farklı tarzda evler ve farklı tarzda dekorasyonlar ön plana çıkıyor. Bildiğiniz gibi zamanın en büyük trendlerinden biri de tek başına yaşayanların tercih ettiği bir artı bir veya stüdyo tipi evler. Bu evlerde odalar genelde şekil olarak ince uzun bir yapıya sahip oluyor. Bunun sebebi de tüm dairelere kare şeklinde bir alan bırakılıyor öyle olunca da odaların her biri bu kareden kesilerek yapılan ince uzun dikdörtgenler haline geliyor. Odanın şekli nasıl olursa olsun siz eğer onun fiziksel özelliklerine göre bir yerleşim yapar, uygun mobilyalar ile uygun aksesuarlar bulursanız harikalar yaratabilirsiniz. Yani süper harika bir ev dekorasyonu için mükemmel şekilleri olan odalar olması gerekmiyor.

Uzun ince odalarda tarz yaratın

Odanın ne kadar ince olduğuna bağlı olarak odalarınızı ikiye ayırın. Bir kısmını oturma odası ya da salon konseptinde diğer kısmını yemek odası, çalışma odası ya da okuma odası konseptinde oluşturun. Çocuk odası ya da oyun odası gibi çocukların zaman geçirdikleri alanları mutlaka ana salon dışında tutun. Bu hem çocuklar hem de sizler için önemli bir detaydır. Eğer odanız çok ince değil geçişi ve dönüşü engellemiyor ise iki merkezi birbirinden ayıran şık, hoş bir oda ayırıcı kullanabilirsiniz. Bunun yerine çift yönlü kitaplıklar ya da raf sistemleri de kullanmanız mümkün tabi. Çift yönlü raf sistemleri sayesinde odanın iki farklı tarafına da hitap eden aksesuarları dekoratif malzemeler olarak kullanabilirsiniz.

Tek parça büyük mobilyalar ile sade, şık tasarımlar

Ince uzun odalarda küçük küçük bir çok mobilya ile dekorasyon yerine büyük bir kaç temel malzeme ile ana dekorasyonu yapmak çok daha mantıklıdır. Küçük ama fazla eşya odayı dağınık ve olduğundan küçük gösterir. Büyük ve sade eşyalar vazolar, büyük saksılar odanıza büyük bir alan havası verir. Genelde küçük alanlarda küçük eşya kullanmak gerekir gibi bir anlayış vardır ancak bu doğru bir fikir değildir unutmamak lazım.

canli-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
dar-uzun-salon-dekorasyonlari
dar-uzun-sicak-salon-dekorasyonlari
duzenli-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
en-iyi-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
ferah-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
guzel-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
klasik-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
kullanisli-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
luks-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
minimalist-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
modern-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
pastel-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
renkli-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
sade-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
sik-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
sik-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
trend-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
trendy-dar-uzun-salon-dekorasyonlari
yeni-dar-uzun-salon-dekorasyonlari

Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri