Ev Dekorasyon FikirleriGenel

Koridor Dekorasyonu Nasıl Yapılır? İşte Değişmeyen 4 Unsur

Koridor Dekorasyonu Nasıl Yapılır? İşte Değişmeyen 4 Unsur ve dekorasyon için değerlendirebileceğiniz muhteşem fikirleri sizlerle paylaşıyoruz. Evinizin giriş bölümü olan koridor alanın her zaman şık olması gerekmektedir.

Koridor, evinizin dekorasyon stilini ilk yansıtan alan olarak göz önündedir. Bunun için göz ardı edilmemesi gereken bir yer olduğunu belirtmekte yarar olacaktır. Evinize ve alana uygun dekorasyon ürünleriyle sizler de evinizin girişini göz alıcı bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Ev koridor dekorasyonu için pek çok yaratıcı ve etkileyici fikirden ilham alabilirsiniz. Koridorların dekorasyonunda nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili tüm detaylar için yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Koridor Dekorasyonun Değişmeyen 4 Unsur

Koridor dekorasyonun değişmeyen 4 unsur ve en önemli ipuçlarını inceleyebilirsiniz. Koridor dekorasyonu, diğer odalara göre daha zor olabilir. Çünkü bu alanlar, diğer odalardan farklı olarak daha dar ve uzundur.

Ancak dar uzun koridor dekorasyonu için fonksiyonel mobilyaları kullanarak stilini oluşturabilirsiniz. Dar uzun koridor dekorasyonu için değişmeyen 4 unsur şu şekilde sırlanabilir:

1)Fonksiyonel Mobilya Seçimi

Fonksiyonel mobilya seçimi, koridorda daha fazla hareket alanına sahip olmak için dikkat etmeniz gereken en önemli konudur. Eğer vestiyer veya ayakkabılık kullanmak istiyorsanız, mümkün olduğunca köşe bölümleri tercih etmelisiniz.

Antre dekorasyonu için köşe bölgelerde kullanacağınız mobilyalar ile daha fazla depolama alanına sahip olabilirsiniz.

2)Raf Sistemleri

Raf sistemleri, koridorda ve benzeri küçük alanların dekorasyonunda kurtarıcınız olabilir. Dar koridor duvar dekorasyonu tasarımlarında da her zaman raf sistemleri le karşılaşabilirsiniz. Raflar, sizlere ek bir depolama alanı da oluşturacaktır.

Kitaplık olarak kullanabileceğiniz bu raf çeşitleri, son derece kullanışlıdır. Çeşitli aksesuarlar ile de rafları süsleyerek, dar koridor dekorasyonu için kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.

3)Çerçeve ve Aynalar

Çerçeve ve aynalar koridor dekorasyonunda olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Ayna kullanımı, koridor gibi dar alanların olduğundan daha geniş durmasını sağlayacaktır.

Koridorlarda duvar dekorasyonunu tamamlamak ve alana derinlik ve hareketlilik kazandırmak için, büyük ve geniş çerçevelerden de yararlanabilirsiniz. Odaları birbirine bağlayan koridoru, evinizin genel dekorasyon stiline benzer şekilde dekore edebilirsiniz.

4)Açık Renkler

Açık renkler, koridorun daha geniş ve ferah bir alan olmasını sağlayacak en önemli unsurdur. Açık renklerde tercih edeceğiniz duvar boyaları, koridorun daha aydınlık durmasını da sağlayacaktır. Ancak zeminde farklı renk fayans veya mermerleri de tercih edebilirsiniz.

Bu sayede hem derinlik katabilir, hem de ekstra dekorasyon ürünü kullanmak zorunda kalmazsınız. Renkli duvar katları da yine koridor dekorasyonu için ideal bir seçim olacaktır. Koridor duvar dekorasyonu için tarzınızı yansıtan ve birbirinden şık duvar kâğıtlarını da kullanabilirsiniz.

Dar koridor nasıl dekore edilir?

Dar koridor nasıl dekore edilir sorusu sıkça merak edilmektedir. Dar koridorlarda her zaman duvar dekorasyonuna ağırlık vermelisiniz. Duvara kazandıracağınız her hareket, koridorun görünümü de büyük oranda değiştirecektir.

Aynı zamanda duvar renkleri ve aydınlatma ürünleri de büyük önem taşımaktadır. Evinizin daha modern bir hava taşıması için, doğru aydınlatma ürünlerini kullanmanız gerekmektedir.

Özellikle koridor dekorasyon fikirleri içerisinde spot aydınlatmaların ön planda yer aldığını görebilmekteyiz. Eğer spor lambaları kullanmak istemiyorsanız, sarkıt aydınlatma ürünleri de doğru bir seçim olacaktır.

Modern Koridor Dekorasyonu

Modern koridor dekorasyonu için büyük bütçeler ayırmanıza gerek yoktur. Koridorların dekorasyonunda tercih edilen doğru parçalar ile daha ferah ve şık bir geçiş alanı oluşturabilirsiniz.

Koridor duvar dekorasyonu için duvara monte edilen aydınlatma ürünlerini değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda duvar rafları ve çerçeve ile ayna çeşitleri de koridoru olduğundan daha zengin gösterecektir.

Hareket alanı dar olduğu için, zemini kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Ağırlığı duvar bölgesine verdiğiniz sürece, son drece şık ve gösterişli bir koridor dekorasyonu hazırlayabilirsiniz.

Koridoru Geniş Göstermek İçin Ne Yapmalı?

Koridoru geniş göstermek için ne yapmalı sorusunu kısaca yanıtlamak isteriz. Koridor dekorasyon aksesuarları kullanmanın yanı sıra seçiminiz her zaman açık renklerden yana olmalıdır.

Duvarlara ve zemine kullanacağınız açık renkler sayesinde, koridorunuzu olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Vestiyer ve büyük ayakkabılıklar yerine, daha minimal tasarımlı mobilyaları kullanabilirsiniz. Koridor dekorasyon fikirleri sayesinde, yaşam alanınızı çok şık ve modern bir giriş bölümü kazandırmanız mümkündür.

Antre ve Koridor Dekorasyonu

Antre ve koridor dekorasyonu, evinizin şıklığını tamamlayacak ve gösterecek en önemli konulardan biridir. Evinizin girişini daha modern ve şık bir şekilde dekore edebilmek için, bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede göz alıcı ve çok daha estetik duran bir antre ve koridor dekorasyonu hazırlayabilirsiniz.

Antre ve koridor dekorasyonu hazırlarken, alanı verimli kullanabileceğiniz tasarım ve modellerden ilham alabilirsiniz. Daha işlevsel ve fonksiyonel kullanım ayrıcalığı sunan mobilyalar ile dilediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Antreler evin en dar alanlarından biridir.

Eğer evinizin girişini yeniden tasarlamak ve dizayn etmek istiyorsanız, işe güzel ve doğru bir renk seçimi ile başlayabilirsiniz. Koridor dekorasyon için önerilen renkler genellikle açık tonladır. Zıt ve daha koyu renkler ile istediğiniz hareketliliği de oluşturabilirsiniz.

Daha dekoratif bir görünüm için, renkleri kullanmaktan kaçınmamalısınız. Eğer sade veya beyaz bir renk kullanmak istemiyorsanız, yeşil ve gri renkler de koridorlar için ideal bir seçim olacaktır. Daha eğlenceli ve renkli bir koridor dekorasyonu yapabilir ve aydınlatmalar ile renklerin daha fazla ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Koridor Dekorasyonu İle İlgili En Önemli Noktalar

Koridor dekorasyonu ile ilgili en önemli noktalar, evinize hak ettiği değeri vermek için ilham veren bilgiler içermektedir. Koridor dekorasyonu basit gibi dursa da çok önemli ve teknik bilgiler içerir.

Ev dekorasyonu konusunda sizler de çok hassas davranıyor iseniz, işe koridor dekorasyonundan başlayabilirsiniz. Koridor dekorasyonu ile ilgili en önemli noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Koridor ve antre gibi alanlar, evin en az ışık alan yerlerinden biridir. Bunun için de gündüzleri bile daha loş durabilirler. Önceliğiniz aydınlatma olmalıdır. Aydınlatmayı destekleyen açık renkler de yine antre ve koridor dekorasyonunda oldukça önemlidir.
  • Evinizin girişinin şık durması için kullandığınız ürünlerin de modern ve estetik tasarıma sahip olması gerekir.
  • Koridor halıları, mutlaka değerlendirmeniz gereken ürünlerden biridir. Yumuşacık ve şık bir koridor halısı ile evinizin girişini hemen değiştirebilirsiniz.
  • Koridorlar loş ve karanlık olduğu gibi, büyüklük olarak da dardır. Bu dar alanları dekore ederken mümkün olduğunca koridor duvar dekorasyonu tasarımlarını inceleyebilirsiniz.
  • Raf tasarımları, sizlere bu noktada yardımcı olacak en popüler ürünlerden biridir. Raflara yerleştireceğiniz kitaplar veya dekoratif ürünler ile koridora bambaşka bir hava kazandırabilirsiniz.
  • Koridor ayna dekorasyonu fikirleri ile daha göz alıcı ve şık bir dekorasyon stili oluşturabilirsiniz. Özellikle sade bir dekorasyon stiline küçük ancak etkili bir dokunuş yapmak istiyorsanız, seçiminizi aynalardan yana kullanabilirsiniz.
  • Duvarlara asacağınız dekoratif aynalar, antre ve koridorun olduğundan daha geniş durmasına da yardımcı olacaktır.

Uzun Koridor Dekorasyonu Hakkında İpuçları

Uzun koridor dekorasyonu hakkında ipuçları, modern bir görünüm elde etmenizi sağlayacak. Eğer evinizin koridoru uzun ve dar ise, endişe etmenize gerek yoktur.

Öncelikle uzun koridorlarda derinlik oluşturarak, alanın daha geniş ve aydınlık durmasını sağlanmalısınız. Bunun için de mümkün olduğunca daha minimal bir dekorasyon konsepti tercih etmeniz gerekmektedir. Bu aşamada mobilya kullanımını en aza indirmenizde yarar olacaktır.

Dekoratif bir duruş için, duvarları dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Duvarlara monte dilen retro aydınlatma ürünleri ile uzun koridoru, çok daha modern bir şekilde dekore edebilirsiniz. Üstelik tablolar ve aynalar ile de koridorunuzu hareketlendirmeniz mümkündür.

Koridorunuzu daha işlevsel bir şekilde kullanmak için, duvara monte edeceğiniz rafları kullanabilirsiniz. Bitkiler, kitaplar, dekorasyon ürünleri ile bu rafları doldurarak, koridorun enerjini de yükseltebilirsiniz.

Sade ve Modern Koridor Dekorasyonu Modelleri

Sade ve modern koridor dekorasyonu modelleri, göz alıcı görünümleri ile dikkat çekmektedir. Hol, antre veya koridor dekorasyonunda istediğiniz etkiyi oluşturmak için, her zaman doğru ürünleri tercih etmelisiniz.

Minimal mobilyalar, şık ve kullanışlı bir halı, duvar dekorasyon ürünleri ile istediğiniz tarzı oluşturabilirsiniz. Koridor dekorasyonu hazırlığındaysanız önceliğiniz her zaman sadelik olmalıdır.

Evinize girdiğinizde sizi karşılayacak ferah ve şık bir alan sayesinde, kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Koridorunuzda oluşturacağınız stilin diğer odalarınız ile de uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Odalara geçiş alanı olarak kullandığınız için, evin genel havasından uzaklaşmamanızda yarar olacaktır. Bu sayede, diğer odalarda kullandığınız dekorasyon stilini de bir adım öne çıkartabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir