Ev Dekorasyon Fikirleri

Tavan Dekorasyon Modelleri ve 10 En İyi Fikir!

Tavan Dekorasyon Modelleri ve 10 En İyi Fikir sayesinde yaşam alanlarınıza modern bir şıklık kazandırabilirsiniz. Tavan dekorasyon için pek çok farklı modeli değerlendirebilirsiniz. Evinizin göz alıcı görünmesi için genel ev dekorasyonu dışında, tavan dizaynına da özen göstermelisiniz.

Çok kolay yöntemler sayesinde ve ekonomik malzemeler kullanılarak evinizi baştan yaratabilirsiniz. Tavan dekorasyonu yapmadan önce sizlerle paylaşacağımız en iyi 10 fikri inceleyebilirsiniz.

Tavan Modelleri

Tavan Dekorasyonunda En Popüler 10 Fikir

Tavan dekorasyonunda en popüler 10 fikir ile evinizin daha farklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik önerilerimizi ev iş tavan dizaynı için bir arada kullanabilirsiniz. Tavan dekorasyon modelleri ve en popüler tasarımları sizler için bir araya getirdik.

1)Alçıpan Tavan Modelleri İle Kusursuz Tasarımlar

Tavan Modelleri

Alçıpan tavan modelleri ile kusursuz tasarımlar hazırlamak oldukça ekonomiktir. Hazır tavan modelleri içerisinde de alçıpan tasarımlar her zaman popülerdir. Alçıpan tavan modellerinin bu denli sık tercih edilmesinin en önemli nedeni ise, çok dayanıklı olmasıdır.

Özellikle rutubet ve neme karşı profesyonel bir kullanım imkânı sunar. Ayrıca yangın gibi durumlarda da dayanıklılığı sayesinde güvenlidir. Alçıpan tavan modellerini tercih ederek, tavandan geçecek olan kabloları da gizlemeniz mümkündür. Bu sayede daha estetik bir görünüm de elde edebilirsiniz.

2)Asma Tavan Dekorasyonu

Tavan Modelleri

Asma tavan dekorasyonu özellikle iş yerlerinde daha sık tercih edilmektedir. Daha kolay kontrol edilen aydınlatma sistemleri, asma tavan içerisine rahatlıkla gizlenebilmektedir. Ayrıca asma tavan sayesinde iş yerleri için tercih edilen aydınlatma sistemleri de daha kolay yerleştirilebilmektedir.

Eviniz için de asma ev tavan dekorasyonu tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Oldukça şık bir görünüm sunan asma tavanlar, kullanım açısından da çok konforludur.

3)Salon İçin Tavan Dekorasyonu Modelleri

Tavan Modelleri

Salon için tavan dekorasyonu modelleri bütçenize uygun pek çok farklı seçenek ile sizleri bekliyor. Salonunuzun büyüklüğüne ve tercih ettiğiniz dekorasyon stiline en uygun tavan dekorasyonunu seçebilirsiniz.

Özellikle küçük salonlarda daha az eşya kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak dekoratif bir duruş için, tavan dekorasyonuna ağırlık verebilirsiniz.

Salon tavan dekorasyonu sayesinde, daha geniş salonların eşit bir şekilde aydınlatılmasını da sağlayabilirsiniz. Çeşitli kaplama ürünleri ile mobilyalarınıza uyan bir tavan dizaynı yaptırabilirsiniz.

4)Izgara Tavan Dekorasyonu

Tavan Modelleri

Izgara tavan dekorasyonu, estetik bir görünüm için sıkça tercih edilmektedir. Evinizin veya iş yerinizin daha çekici ve modern bir görünümde olması için sizler de kolay tavan dekorasyonu tasarımı olarak ızgara modelleri değerlendirebilirsiniz.

5)Modüler Asma Tavan Dekorasyonu

Tavan Modelleri

Modüler asma tavan dekorasyonu, pek çok farklı model çeşitliliğine sahiptir. Estetik açıdan istediğiniz tüm modeller, modüler asma tavan olarak hazırlanabilmektedir.

Genellikle farklı metal çeşitleri ile tasarlanmaktadır. Modern alçı tavan modelleri olarak da dilediğiniz şekilde bu stili evinizde kullanabilirsiniz.

6)Alüminyum Asma Tavan Dekorasyonu

Tavan Modelleri

Alüminyum asma tavan dekorasyonu kalabalık ve büyük mekânlar için ideal bir seçimdir. Hem aydınlatma, hem de havalandırma açısından işlevsel özellikleri ile dikkat çeker.

Asma tavan dekorasyon çeşidi olarak seçebileceğiniz alüminyum asma tavanlar, maliyet olarak da diğer türlere göre çok daha ekonomiktir.

7)Kiremitli Asma Tavan Dekorasyonu

Tavan Modelleri

Kiremitli asma tavan dekorasyonu, tavan bölümünün tek başına ayrı bir stile sahip olmasını sağlar. Daha yaratıcı ve şık bir asma tavan modeli tercih etmek istiyorsanız, seçiminizi kiremit tasarımlardan yana kullanabilirsiniz.

Sade ancak göz kamaştıran kiremitli asma tavan dekorasyonu tasarımları, pek çok iç mekânda tercih edilmektedir.

8)Serbest Açıklıklı Asma Tavan Dekorasyonu

Tavan Modelleri

Serbest açıklıklı asma tavan dekorasyonu genellikle dar koridor ve antre gibi alanlar için tercih edilmektedir. Ev tavan dekorasyon fiyatları açısından bu tür tasarımların daha ekonomik olduğu da dikkat çekmektedir. Kurulumu oldukça kolay olan serbest açıklıklı asma tavan modellerinin bakımı da çok kolaydır.

9)Gergi Tavan Dekorasyonu

Tavan Modelleri

Gergi tavan dekorasyonu, özellikle yatak odası için kullanılmaktadır. Ancak saray asma tavan şeklindeki farklı modellerini de salon ve oturma odası için kullanabilirsiniz. Daha ihtişamlı bir tavan dekorasyon tasarımı için, gergi tavan modellerini tercih edebilirsiniz.

10)Banyo Tavan Dekorasyonu

Banyo tavan dekorasyonu için, neme ve rutubete dayanıklı ve hava alan malzemeler tercih edilmektedir. Üstelik ideal bir banyo aydınlatması için, gergi tavan şeklindeki banyo tavan dekorasyon modellerini banyonuzda tercih edebilirsiniz.

Tavan Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Tavan Modelleri

Tavan dekorasyonu nasıl olmalı sorusu sıkça merak edilmektedir. Ev dekorasyonunda en önemli aşamalardan birisi de tavan dekorasyonudur. Diğer oda tasarımlarına kıyasla, daha titiz ve hassas bir işçilik gerektirdiğini söylemek gerekir.

Evinizin beyaz ve klasik tavanını değiştirmek istiyorsanız, birbirinden farklı tavan dekorasyon modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Tavanlar, dekorasyon açısından çok daha rahat hareket edilebilen alanlardan biridir.

Özellikle geniş ve düz bir alan olduğu için, arzu ettiğiniz gibi tavanı değiştirebilirsiniz. Tavan dekorasyonu için birbirinden farklı ve şık duran dekorasyon yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

Asma tavan, gergi tavan veya duvar kâğıdı gibi pek çok farklı yöntem ile evinizin daha modern ve şık durmasına yardımcı olabilirsiniz.

Tavan Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tavan dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler ve en önemli konular için yazımıza devam edebilirsiniz. Asma tavanlar, evin havasını hemen değiştirme özelliğine sahiptir. Ancak her ev dekorasyonu stili ve tavan için asma tavanlar uygun olmayabilir.

Diğer tavan dekorasyon yöntemlerini de inceleyerek, kararınızı verebilirsiniz. Tavan dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Tavan için daha kapsamlı ve geniş bir aydınlatma sistemi kurulacak ise, bu işlemin uygulamadan önce yapılması gerekmektedir. Alçıpan aşaması ile birlikte LED, spot veya diğer aydınlatma ürünlerinin tavana monte edilmesinde yarar olacaktır.
  • Alçıpan işleminin ardından, tavanın boyama aşamasına geçilmelidir. Bu aşamada sizin zevkinize göre tercih ettiğiniz renkler kullanılmaktadır.
  • Asma tavan yapılacak ise, ölçüsünün en az 4 veya 5 cm kadar olmasına dikkat edilmelidir. Bununla birlikte asma tavan ölçüsünün en fazla, 7 ile 8 cm olabileceğiniz de belirtmek gerekir.
  • Tavana monte edilen alçıpan levhasının vidalama işlemi, mutlaka profesyonel kişiler aracılığı ile yapılmalıdır. Vidalama yaparken aradaki boşlukların en fazla 30 cm kadar bırakılmasına dikkat edilmelidir.

Tavan Dekorasyonunda Duvar Kâğıtları

Tavan dekorasyonunda duvar kâğıtları kullanımı, her zaman en popüler yöntemlerden biridir. Duvar kâğıdı ile tavan dekorasyon yöntemini tercih etmenin pek çok avantajı vardır.

Özellikle diğer tavan dekorasyonu yöntemlerine kıyasla duvar kâğıtlarının çok daha ekonomik olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte renk ve desen çeşitliliği açısından da duvar kâğıtları sizlere çok daha fazla alternatif model sunabilmektedir.

Tavan dekorasyonunu yaparken, tıpkı duvarlarda oldu gibi duvar kâğıtları ile dilediğiniz gibi renklendirme işlemi yapabilirsiniz. Özellikle yüksek tavanlı evler için duvar kâğıtları ideal bir seçimdir. Alana derinlik katarken, minimal ev dekorasyonun daha da göz alıcı bir görünümde olmasını sağlar.

3 Boyutlu Asma Tavan Modelleri

3 boyutlu asma tavan modelleri ile evinizin göz alıcı bir görünümde olmasını sağlayabilirsiniz. Tavan dekorasyon çeşitleri denildiğinde akla ilk gelen yöntemlerden birisi de asma tavadır.

Dilerseniz iki, dilerseniz de üç boyutlu asma tavan modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Üstelik asma tavanların iç kısımlarına, dilediğiniz aydınlatma ürünlerini monte ettirme şansına da sahip olabilirsiniz.

Tavan dekorasyonunda en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan asma tavan çeşitleri ile evinize yaratıcı ve etkileyici bir dokunuş yapabilirsiniz.

Gergi Tavan Modelleri İle Evinizi Zenginleştirin

Gergi tavan modelleri ile evinizi zenginleştirin ve her bir odaya farklı bir görünüm kazandırın. Gergi tavanlar, son birkaç yıldır hem ev, hem de iş yerlerinin tavan dekorasyonunda tercih edilmektedir.

Manzara resimleri, fotoğraflar, farklı desenler ve renkler ile evinizin her odası için gergi tavan yaptırabilirsiniz. Gitgide popülerliği artan gergi tavan modelleri sayesinde, evinizin ambiyansını hemen değiştirebilirsiniz.

Özellikle orman, gökyüzü veya deniz manzaralı gergi tavan modelleri daha çok tercih edilmektedir. Evinizin genel dekorasyon stili ile uyumlu ve dilediğiniz temaya sahip olan gergi tavan modellerini hemen uygulayabilirsiniz.

Modası Geçmeyen Ahşap Tavanlar

Modası geçmeyen ahşap tavanlar, her eve ve her dekorasyon stiline yakışan uygulamalardan biridir. Tavan dekorasyon için tercih edeceğiniz ahşap uygulamalar ile dilediğiniz otantik ve modern görünümü oluşturabilirsiniz. Özellikle daha sıcak ve çekici bir ev dekorasyonu için, ahşap tavan uygulamaları sıklıkla tercih edilmektedir. Üstelik zemin ve duvarlar ile de uyumlu olan ahşap tavan uygulamaların modası hiçbir zaman geçmez. Ahşap tavan sistemleri, bütçe dostu fiyatlar ve uzun süreli kullanım avantajı sunan özellikleri ile de ayrıcalıklıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir