Kendin Yap

Huzur Veren Balkon İçin Meyve Kasalarından Çiçeklik Nasıl Yapılır?

Balkon dekorasyonu için meyve kasalarından çiçeklik yapımı için pratik bilgiler vereceğiz. Kadınların pek çoğu hem evinin hem de balkonunun şık ve modern görünmesini ister. En uygun fiyatlı malzemeler ile en şık tasarımları yaparak balkonunuzun havasını değiştirebilirsiniz. Evinizde televizyon izleyerek meyve kasalarından neler yapabileceğinizi anlatacağız.

Malzemeler:

Çiçek
Halat ip
Kanca
Mobilya zımparası
Bahçe teli veya plastik tel
Siyah kalem
Meyve kasası
Harf şablonu

Yapılışı:

Meyve kasasının ön kısmına haf tablosu ile istediğiniz yazıyı yazarak yazının iç kısmını siyah renkli kalem ile boyayın. Daha sonra kasanın kenarlarına 1’er kez kancaları takın ve kancalardan halat ipi geçirin. Bu esnada kasının iç kısmını sökerek zımparalamaya başlayın. Çiçeklerinizin dal kısmından tel ip ile düğüm ederek sabitleyin. Kasanızı ters çevirin ve balkon tavanına sabitleyin. Bu işlemi yapmak için balkon tavanına kasanın ebatına göre çaprazdan 2 çivi çakın ve çizilerin geleceği kasa uçlarına ip geçirerek çivile birbirine bağlayın. Ardından balkon masanızın tam üstünden asarak şık bir görünümün elde etmiş olacaksınız. Balkon masası üzerine meyve sepeti ile sarkıt bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Balkon Dekorasyon Fikirleri Meyve Kasasından Çiçek Yapımı

Balkonunuzun dekorasyonu için değişik bir fikir arıyorsanız hem maliyeti düşük hem de balkonunuzun havasını değiştirecek meyve kasasından çiçeklik yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak 3 tane meyve kasası bulun. Çoğunlukla marketlerin önünde boş kasalar oluyor. Marketten izin isteyerek 3 kasa alın. Daha sonra bu kasaları sevdiğiniz bir renge boyayın. Ayrıca ahşap boyama malzemeleri kullanmanız daha uygun olacaktır.

Meyve kasasında çiçeklik yapmak için 3 kasayı boyadıktan sonra kurumasını bekleyin. Ardından duvara kasaları koyun ve tahta kalemi ile çivileri nereden çakacağınızı belirleyin. Dolayısı ile kasanızın boyutuna göre duvara 3 farklı yerden çivi çakacaksınız. Bu kasalardan biri üstte dik, diğer ikisi altta yatay şeklinde dekore edebilirsiniz. Balkon çiçeklik fikirleri ile sizler de huzur veren tasarımlar yapabilirsiniz.

 

Eğer isterseniz kasalardan birini dik, hemen yan alt kısmına diğer kasa ve en altına yatay şekilde kasayı duvara monte edebilirsiniz. Son olarak küçük saksılarda çiçeklerinizi kasalarını içine yerleştirerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

En Şık ve Uygun Maliyetli Meyve Kasasından Çiçeklik Tasarımları

Balkonda kahve içerken, misafir ağırlarken ve güzel havalarda keyif yaparken ortamın şık olmasını istiyorsanız sizler de hem ucuz hem de kolay fikirler ile balkonunuzu gösterişli yapabilirsiniz. Özellikle balkonda çiçek bakmayı sevenler için bu fikir tam size göre! Balkon dekorasyonu için sizler de kasalar kullanarak değişik çiçeklikler yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak 5 tane kasa alın. Üst başlıkta belirttiğimiz üzere marketlerin önlerinde bulunan boş kasaları izin isteyerek alabilirsiniz.

Son zamanlarda ahşap renkler trend olduğu için kasaları olduğu gibi dekore etmenizi öneririz. Daha sonra bu 5 kasayı sıcak silikon kullanarak birbirine yapıştırın. Ayrıca kasaları birleştirilen nasıl şekil vereceğiniz size bağlıdır. Yatay ve dikey şeklinde 5 kasayı birleştirdikten sonra bir tane yapay sarmaşık çiçek alın. Özellikle sarmaşık yapraklar daha şık duracaktır. Masaların etrafına sarmaşık yaprak geçirerek balkon köşenize yerleştirin ve kasaların içine çiçek saksılarını koyarak dekoru tamamlayın.

Meyve Kasasından Balkon Peyzaj

Kendinizi huzurlu ve rahat hissedeceğiniz tasarımlar yapmak istiyorsanız eğer balkon peyzaj fikirlerimizi değerlendirebilirsiniz. Açık veya cam ile kapalı balkonlar da rüzgardan uçuşan çiçeklerin toprakları sizi yoruyorsa sizler de balkonunuza meyve kasalarından raf yaparak çiçeklerinizi en yükseğe koyabilirsiniz.

İlk olarak 3 kasa alın ve bu 3 kasayı halat ip veya sıcak silikon kullanarak birbirine sabitleyin. Özellikle kasaların sabitlenmesi oldukça önemlidir. Çünkü yanından geçerken yanlışlıkla dokunursanız düşebilir ve çiçeklere zarar gelebilir. Bu yüzden halat ip veya sıcak silikon kullanarak kasaları birbirine bağlayın. Ardından balkon duvarınıza çivi çakın ve bu 3’lü kasanın üst kısmından bir ip geçirin. Bu ipi de çiviye asın. Kasaların içerisinde hem gerçek hem de yapay çiçek dekor amaçlı koyulabilir. Balkon dekorasyon fikirleri ile peyzaj fikirleri sayesinde daha kullanışlı ve şık balkonlar elde edeceksiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir