Kendin Yap

El Yapımı Ev Aksesuarları Fikirleri

El Yapımı Ev Aksesuarları Fikirleri son yıllarda en çok merak edilen dekorasyon fikirleri arasında yer alır. Özellikle geri dönüşümden yapılan el yapımı aksesuarlar son zamanlarda oldukça popüler bir hale geldi. Bu yazımızda sizler için birbirinden farklı ve özgün el yapımı ev aksesuarları fikirlerini paylaşacağız. 

Evinizde küçük de olsa değişiklikler yapmak istiyorsanız fakat bütçeniz kısıtlıysa kendi dekorasyonunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Beğendiğiniz pahalı ürünlerin alternatifini evinizde farklı malzemelerle özgün bir şekilde yapabilirsiniz. Do It Yourself yani Kendin Yap fikirleri son yıllarda en çok tercih edilen dekorasyon fikirlerinden biridir. Sizler de basit ve şık el yapımı ev aksesuarları yapabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

Kek Kağıtlarından Aydınlatma 

 

Evinizde kullanmadığınız kek kağıtlarını silikon yapıştırıcılar aracılığıyla modern ve farklı bir aydınlatmaya dönüştürebilirsiniz. Aydınlatmanızın görünümünden sıkıldıysanız ve bir yenilik yaratmak istiyorsanız kek kağıtlarını deneyebilirsiniz. Kek kağıtlarını silikon yapıştırıcısıyla yapıştırarak yeni bir avize görünümü oluşturabilirsiniz. Kek kağıtlarında yapacağınız aydınlatma japon fener aydınlatmalarına benzeyecektir. 

Boncuklardan Avize 

Salonda veya farklı odalarda avize kullanmaktan hoşlanıyorsanız ve aydınlatmanızın görünümünden sıkıldıysanız boncuklardan avize yapmayı deneyebilirsiniz. Boncuklardan avize yapmak ihtiyacınız olacak malzemelerde oldukça azdır. Bolca boncuk, bir dizi tel ve tel sepet ana malzemelerdir. Sepete bağlayacağınız tellere boncukları dizerek zevkinize göre bir avize yapabilirsiniz. Boncuk dizme işleminin biraz zaman alacağını da söylemeden geçmeyelim. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hayvan Figürlerinden Kitap Tutucular 

 

Evinizde çocuğunuzun artık oynamadığı oyuncak hayvan figürler bulunuyorsa bunları atmak yerine kitap tutucu olarak değerlendirebilirsiniz. Ahşap parçaların üzerine hayvan figürlerini yapıştırarak kendinize yeni bir kitap tutucu yapabilirsiniz. Figürleri ahşap parçalara yapıştırdıktan sonra istediğiniz renklerde boyama da yapabilirsiniz. Hayvan figürlü kitap tutucuları hem çocuklarınızın odasında hem de kendi kütüphane köşenizde kullanabilirsiniz.

İplerle Sepet Yapımı 

İplerle sepet yapımı en basit Kendin Yap projelerinden bir tanesidir. Bir sepete silikon yapıştırıcı yardımıyla ipleri yapıştırın. Evinizde bulunan ipleri ve boş sepeti değerlendirebilmek için bu fikri deneyebilirsiniz. İplerden yenilediğiniz sepeti dilerseniz eşyalarınızı saklamak için kullanabilir veya içerisine büyük bitkilerinizi koyarak saksı görünümü de verebilirsiniz.  

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir