Kendin Yap

Hayran Kalacağınız Öncesi ve Sonrası Oda Mutfak Banyo Tasarımları

Evinizin bir alanda değişiklik yapmak istiyorsunuz, ama bir türlü nasıl yapacağınıza karar veremiyorsunuz. Öncelikli olarak evinizin hangi alanında değişiklik yapacağınıza karar vermelisiniz. Hayran kalacağınız öncesi ve sonrası oda, mutfak banyo tasarımları.

 

Oda Tasarımda Dikkat Etmeniz Gerekenler

*Oda tasarımı dikkat etmeniz gereken şeyler;

*Öncelikle odayı kullanacak olan kişinin tarzını bilmeniz gerekmektedir. 

*Eğer çok pastel renkler seviyorsa açık renkler kullanarak odayı daha ferah bir hale getirebilirsiniz.  

*Bunun yanı sıra küçük odalar için eşyaları alana  göre seçmeniz gerekmektedir 

*Kişi minimal yaşam tercih ediyorsa yatağın, bazalı olarak seçilmesi gerekir. 

*Kullanılacak ürünlerin bile tasarımda önemli bir etkiye sahiptir.

Mutfak Tasarımda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Mutfak tasarımları kişilerin sıklıkla kullandığı alanlardan birisidir ve bu alanlara çok özen göstermektedirler. Özellikle dar mutfağa sahip olan kişiler için sıkıntılı bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü rahat hareket edilememektedir. Özellikle kalabalık misafiri gelen kişiler için bu durum sıkıntılı bir duruma düşürmektedir. Bu yüzden Mutfağı ne kadar minimal ve sade yaparsanız burada kullanım alanı daha ferah olarak, hem de daha kullanışlı bir hale gelebilir. Örneğin mutfak masasının açılıp katlanabilir tarz olması önemli bir detaydır. Gerekmediği sürece büyük halini kullanmamanız yer açısından faydalı olacaktır.

 Mutfakta kullanılan renklere özen gösterilmesi gerekir. Eğer mutfağının büyük bir yapıya sahipse koyu renkleri Tercih edebilirsiniz, ama mutfağımız küçük ise beyaz dolaplar eve bir ferahlık verecek ve daha geniş bir görüntü verecektir.

Banyo Tasarımda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evin önemli alanlardan birisi de banyodur. Banyo tasarımında, banyoda fazla dolap olması ve bu dolapların çok gözlü olması önemli bir detaydır. Banyoda bulunan temizlik malzemeleri ve hijyen malzemelerini bu alana saklayarak banyoyu daha ferah bir alan verebilirsiniz.

Hayran kalacağınız öncesi ve sonrası oda, mutfak banyo tasarımlarını sizler için paylaştık. Umarız evinizde renk katan dekorasyonlar sizinle olur.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir