Mutfak Dekorasyonu

Yeni Gelinler İçin Mutfak Dekorasyonu

Yeni gelinlerin evlerinin dekorasyonu çok özenli yapılmakta ve oraya gelen kişiler yeni gelin evine geldiklerini de hemen anlamaktadırlar. Salondan yatak odasına ve mutfağa kadar her detay incelikle düşünülmektedir. Yeni gelinler için mutfak dekorasyonu yapılırken Mutfağın bir renk ahengi içinde dekore edilmesi şarttır. Pembenin tonlarının hakim olduğu mutfaklar ise her zaman bu şekilde adlandırılmaktadır. 

Pembenin tonlarının hakim olduğu bir mutfakta olmazsa olmaz bir mutfak köşe takımı olacaktır. Çiçekli ve canlı renkleri olan bu köşe takımı eşlerin ve gelen misafirlerin keyifli yemekler yemeleri için hoş bir mekan oluşturacaktır. 

Yeni Gelinler İçin Mutfak Dekorasyonu Yapılırken Aksesuar Seçimi

Mutfağın seramiğinden, dolap kapaklarına, tezgahına kadar her şeyin yeni ve uyumlu seçilmesi elbette önemlidir. Bunun yanında yeni gelinler için mutfak dekorasyonu yapılırken elbette aksesuarlar vazgeçilmez bir unsurdur. Duvara monte edilecek olan bir askı aparatı üzerine kenarları işlemeli mutfak havluları asılabilir. Bunun yanında mutfaklar için hazırlanmış özel aksesuarları da satın alarak bunları duvarlara asabilir. Mutfak masasının üzerine yerleştirebilirsiniz. Mutfağa koyacağınız yeşil bitkiler de dekorasyonun tamamlanmasında etkili olacaktır. Eskiden yeni gelin mutfağı denildiğinde her tarafından bir eşya fırlayan çok süslü yerler anlaşılırken şimdilerde gelinler mutfaklarına anında hakim olmakta ve kendi tarzlarını yansıtmasını sağlamaktadır. Bunun için siz de yeni evlenecekseniz ve mutfağınızı dekore edecekseniz etrafınızdakilerin fikirlerini değil kendi fikirlerinizi önemsemeli ve içinde rahat edeceğiniz bir mutfağa sahip olmalısınız.

Mutfak Dekorasyonunda Perde Seçimi

Mutfak için perde seçme sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Bunlardan en önemlisi mutfağın dekorasyon tarzına uygun olmasıdır. İkinci önemli nokta ise leke tutmayan, temizliği kolay bir perde olmasıdır. Mutfak için çiçekli, kumaş perdeler altına beyaz tül perdeler kullanabilirsiniz. Çok güneş alan bir mutfağınız varsa modern bir tarz olarak güneşliği stor perde olarak tercih edebilirsiniz. Daha modern yeni gelinler için mutfak dekorasyonu yapılıyorsa sadece stor ya da jaluzi perde kullanılabilir. Elbette perdenin renginin seramikler, dolap kapakları ile uyumlu olması gerekmektedir bu şekilde ana hatları belirledikten sonra da mutfağınıza kendi zevkinizi yansıtmaya başlayabilirsiniz. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir