Oturma Odası Dekorasyonu

Kum Beji Rengi Oturma Odası Takımları

Her sezon farklı renkler ön plana çıkıyor. Bu dönemin trend renkleri fıstık yeşili, kiremit rengi gibi canlı ve parlak renkler olurken bir diğer dönemin trend renkleri uçuk mavi ve lila gibi pastel renkler olabiliyor. Oturma odası mobilyalarını her dönem trend renklere göre değiştirmek mümkün değildir. Bu sebeple de uzun vadede kullanım kolaylığı sağlayacak kum beji rengi oturma odası en ideal oturma gruplarından biridir. Bu takımı, dilediğiniz renk perde ve orta sehpaları ile kombinleyebilir, dekorasyon trendlerini de yakalayabilirsiniz.

Doğallığı sevenler için doğal renkler

Özellikle oturma odası gibi sürekli kullanılan mekanların mobilyalarını mümkün olduğunca doğal renklerden seçmek gerekiyor. Doğal renkler, sizin kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlıyor. Burada bahsettiğimiz doğal renkler yeşil ve tonları, mavi ve tonları ve tabiki kahverengi ve tonlarıdır. Buna beyaz tonlarını ve bir kaç tonu da ekleyebilirsiniz. Kum beji rengi sizi doğal ortamda hissetirir ve güven verir. Islak kum rengi duvar boyası ile de inanılmaz uyumlu olur. Bu duvar boyası, son zamanların en sevilen rengidir.

Yeşilden vazgeçemeyenlere

Ağaç hemen hemen herkes için rahatlatıcı bir unsurdur. Evlerimizin penceresinden baktığımızda en az bir kaç ağaç görmek isteriz çünkü ağaç bizi mutlu eder. Evimizde, oturma odalarımızda ise bu yeşil renk tonlarını kullanmak o kadar kolay değildir. Yemyeşil koltukların kapladığı bir oda, olduğundan çok daha küçük ve karanlık görünecektir. Hangi yeşil tonunu kullanırsanız kullanın sonuç değişmez. Ancak eğer ki kum beji rengi oturma odası gruplarını fıstık yeşili ya da frapan yeşil dediğimiz renk tonları ile birlikte kullanırsanız, mükemmel bir sonuç elde edersiniz. Koltukların üzerine kocaman yeşil yastıklar yerleştirebilir ya da perdelerinizi kum bejine uyumlu tonlardan seçebilirsiniz. Yeşilin soğuk duruşunu kum beji renginin sıcaklığı kucaklar, size sıcacık bir ortam hazırlar.

En değerli tablolarını sergilemekten kaçınmayanlara

Değerli tablolar oturma odalarını en güzel gösterecek bir kaç ögeden biridir. Eğer siz de en çok tabloları ilgi çeksin isteyenlerdenseniz, mobilya dekorasyonunuzda kesinlikle parlak ve canlı renklerden kaçınmalısınız. Kum beji rengi oturma grupları krem rengi ile birlikte bu tarz bir dekorasyon için mükemmeldir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir