Oturma Odası Dekorasyonu

Ferah Bir Ev İçin Dekorasyon Tercihleri Nasıl Olmalı ?

Büyük şehirlerin en büyük sıkıntısı evlerin küçük olması ve yeterince gün ışığını alamıyor olmasıdır. Bu nedenle de en çok sorulan soru ferah bir ev nasıl dekore edilmeli olmaktadır. Ferah bir dekorasyon için bütün mobilyaların değiştirilmesine gerek yok. Birkaç küçük değişiklik ile istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Öncelikle aydınlatma konusuna dikkat edilmelidir.

 

 

 

Gündüzleri ışığın bol miktarda içeri girmesini sağlayacak olan pencereleri kalın perdeler ile kapatmayın. Akşam olduğunda ise içerinin daha aydınlık olması için sadece tavandan değil odanın farklı köşelerinde de aydınlatma yapın. Bunun için abajur, lambader ya da aplikler kullanabilirsiniz. 

Aydınlık ve Ferah Ev Dekorasyonunda Püf Noktaları

Duvar boyasında açoık renkleri tercih etmek doğru olurken perdeleri de duvar renginin tonlarında tercih etmek ortamın daha ferah olmasını sağlayacaktır. Ferah ev için mobilya seçimi sırasında beyaz en büyük seçenek.

Beyazı istemiyorsanız açık renkli mobilyalar ferah bir görünüm sağlamanızı sağlayacaktır. Sade bir dekorasyon tarzını benimsemeyin, evin içini kullanmayacağınız eşyalar, çok fazla aksesuarlar ile doldurmayın. Bunun yerine daha miminalist eşyalar eşyaların arasında bırakılacak boşluklar ile istenen ferah ortama sahip olunacaktır. Bunun için özellikle İskandinav dekorasyon tarzını tercih edebilirsiniz. 

Ferah bir ev için düzen çok önemlidir eşyaların dağınık olması insanın içini daraltacaktır. Bu nedenle de gereksiz eşyalarınızdan kurtulmalısınız. Zemin kaplama için cilalı seramikler olduğu gibi ahşap suya dayanıklı parkeler kullanabilirsiniz. Bunun üzerine ise çok büyük halılar sermemeli küçük ve açık renk halılar ile dekorasyonu tamamlamalısınız. Aydınlık ev dekorasyonu için dikkat etmeniz gereken noktaları renk seçimi, mobilya tercihi ve sadelik olarak belirtmemizin üzerine sizler de kendinizi çok rahat hissedeceğiniz ferah bir eve sahip olmak için dekorasyon yapmaya başlayabilirsiniz. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir