Salon Dekorasyonu

Evlerinize Tarz Katacak Perde Seçimleri

Ev dekorasyonunda perde seçimi genellikle en sona bırakılmakla birlikte aslında en önemli noktalardan biridir. Bu nedenle en sona bırakmadan dekorasyonun bir bütün olarak düşünülerek önceden seçilmesi gerekiyor evler için farklı perde seçimleri var mı diye araştırıldığında ise bu konuda çok fazla seçenek olduğunu görülüyor.Klasik tül, kumaş perdelerin yanında stor, jaluzi perdeler de çok fazla tercih edilmeye başlandı. 

 

Perde seçerken farklı olması kadar önemli bir nokta ise dekorasyona uyumlu olmasıdır. Klasik bir dekorasyona sahip olan bir evde modern perdeler çok da uyumlu bir görüntü oluşturmayacaktır. 
Her Oda İçin Perde Seçimi Nasıl Yapılıyor?
Her odanın bir kullanım amacı ve dekorasyon tarzı olduğundan örneğin salon için perde seçimi farklı yatak odası için perde seçimi farklı olarak yapılmaktadır. Salonda dekorasyon tarzına bağlı olarak daha gösterişli perdeler tercih edilebilir.

Perde seçerken evinizin mahremiyetini koruyacak aynı zamanda da gün ışığının içeri girmesini önlemeyecek şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Perdenin tarzı kadar rengi de çok önemlidir. Özellikle tüllerde beyazın tonlarının tercih edilmesi doğru olacaktır. Perdenizin farkını kumaş perdeler ile sağlayabilirsiniz. Perdelerin seçilmesinde en doğru zaman koltukların alındığı anlardır. Koltukların rengi, modeli göz önüne alınarak perde seçimi yapılabilir.

Perde satan mağazalarda ve internet sitelerinde bu konuda çok fazla seçenek olduğunu görebilirsiniz. Önemli olan sizin bu konu için ayırdığınız bütçe olacaktır. Fiyatı pahalı, gösterişli çok güzel ama mobilyalarınıza uygun olmayan perdeleri asla almamalısınız. Klasik düz renkteki kumaş perdeler yerine üzerinde küçük çiçekleri olan farklı perde modelleri ile siz de evinizde bu yılın trend dekorasyonu için dokunuşlar yapabilirsiniz. Perde seçiminde çok sayıda model görmeden kararınızı vermemelisiniz. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir