Oturma Odası Dekorasyonu

Minimal / Küçük Oda Dekorasyonları

Küçük Oda Dekorasyonu, Evinizin her odası büyük olmayabilir. Hatta evinizin her yeri küçük olabilir. Bu sizin dekorasyon konuusnda elinizin kolunuzun bağlı olduğu anlamına gelmez. Küçük oda dizaynı  sanıldığının aksine en kolay dekore edilen alanlardandır. Belli başlı kurallara dikkat edilerek elbette. Bu kurallara uyduğunuzda küçücük odanız en geniş alanlardan daha da geniş duracaktır. 


Koltuk Seçerken Stratejik Davranın

Bu kurallardan biri boya seçimidir. Dekorasyon işinde oda boyamak da bir aşamadır. Koyu renk boyalar odayı olduğundan daha da küçük gösterir. Somon rengi, toz pembeler, leylaklar krem rengine alternatif renklerdir. Hem boya seçiminde hem eşya seçiminde açık renklerden yana tavır takınmalısınız. İlla koyu renk düşünüyorsanız büyük parçalarda griden başka bir seçeneğiniz yoktur.

Gri bir L koltuk üzerine siyak köşe yastıkları kullanabilirsiniz. Ancak döşemeyi boydan boya siyah yapamayız. Koltuk seçiminde de köşeye oturtacağınız modeller tercih etmelisiniz. Odanın ortası devamlı boş kalmalıdır. L koltuk bir berjer veya odaya göre değişen 2 li berjer takımları en büyük kurtarıcınız olacaktır. Küçük oda dizaynı için alınacak her ürün size minyatür gibi ancak açık alan oluşturmak ancak böyle mümkün olacaktır.

Büyük TV ünitelerini, vitrinleri unutmanız en büyük tavsiyemiz. Mümkünse duvara asılan Tvler tercih edebilirsiniz. Buna gerek yok derseniz yeni tren büyük boy tvleri öyle bomboş yere sabitlemektir. Böylelikle yere oturup oyun oynarken aynı anda film de izleyebilirsiniz. Kitaplarınız içinse en güzel seçenek meyve kasalarıdır. Kasaları ilk olarak zımparalayıp düz bir yüzey haline getirin. Ardından isterseniz sadece vernikleyerek kullanın ya da canlı renklere boyayın. Ne kadar kitaba ne kadar kasa gider bunun hesabını siz yapmalısınız. Tüm bu işlemlerden sonra ister yan yana ister üst üste koyup kasaları kitaplık gibi kullanabilirsiniz. Küçük oda dizaynı kiçik dokunuşlarla mümkündür.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir