Salon Dekorasyonu

Tablolar ve Bitkiler İle Dekorasyon Fikirleri

Tablolar ve bitkiler, dekorasyon fikirleri açısından pek öne çıkarılan şeyler değildir. Daha çok minimal yaşam tarzına sahip olan insanlar ya da bitkiler ve tablolar ile arası iyi olan insanlar için geçerli olacak bir dekorasyon fikirleri sıraladık. Öyle ki bu tablolar ve bitki türleri ile eşsiz bir yaşam alanı dekorasyonu sağlayabileceksiniz. Tabii ki kendiniz de işin içine sihrinizi kattığınızda çok daha değişik dekorasyon fikirleri de çıkabilecektir. Bunları da web sitemizin alt kısmında bulunan yorum bölümünden eklemeniz bizi sevindirir. Eğer hazırsanız hemen başlayalım.

 

Dekorasyon İçin En Ünlü 3 Tablo ve Bitki Türü
Dekorasyonun vazgeçilmez parçası olan tabloları 3 adet olarak size özel listeledik. Daha sonra da bitki türleri ile birleşimini yapacağız. Hadi hemen inceleyin.

The Kiss (Öpücük), Gustav Klimt ve Starliçe Nicolai Ruby

Tablo meraklılarının en fazla satın aldığı tabloların başında geliro The Kiss (Öpücük) tablosu. Gustav Klimt imzalı bu tablo hem varyasyonları ile hem de orijinali ile beraber toplamda 2 milyon satış rakamına ulaştı. 1908’de tamamlanan bu tablo ile aşağıdaki bitkiyi öneriyoruz:

Star Nice ya da Starliçe adı ile de bilinir. Alt tabakası, kendisi ve eşsiz görünümü ile The Kiss (Öpücük) karşı karşıya ya da çapraz şekilde dekore edilebilir. Starliçe Nicolai Ruby, dekorasyon ürünleri açısından en önemli parçalar arasında yer alıyor. Dekorasyon önerileri veren ünlü insanlar da en çok bu iki parçayı öneriyor.

Guernica, Pablo Picasso ve Iresine Herbstii

İspanyol ressam olan Pablo Picasso’nun en sevdiği eserlerden bir tanesidir Guernica. Moderan adı verilen sanatçıların da en sevdiği eserlerden bir tanesidir. Ancak bu tablonun orijinalini satın almak için tabii ki devasa bir servete sahip olmak gerekiyor. Bu sebeple dijital baskı ya da tablo merkezlerinden de varyasyonları satın alınabilir. Ancak bu tablonun tam karşısına ya da çaprazına Iresine Herbstii satın almanız gerekiyor. Çingene Şalvarı olarak da bilinen Iresine Herbstii iki farklı rengin bir araya gelmesinden oluşur. 

Iresine Herbstii yani Çingene Şalvarı, zıt renk olarak kullanılabilir. Bir kara bir sevda ışığı gibi tercih edebileceğiniz bu iki zıt renk ve iki sanat eserini mutlaka bir araya getirmelisiniz. Çingene Şalvarı sadece belirli bir bölgede yetişen çok özel bir bitkidir. Kırmızı damarlı yaprakları ve ince siyah dokusu ile hem tablonuza hem de ortamınıza uygunluk sağlar. 

Las Meninas (Nedimeler), Diego Velazquez ve Bodur Süs Narı

Las Meninas yani Nedimeler tablosu ortaçağın karanlığını ve gerçeğin ilüzyonunu anlatır. Yaşam alanınızda bir farklılık, ortamın havasının değişmesi için en gerekli tablolardan bir tanesi olabilir. Her baktığınızda başka bir şey görmek, başka bir ayrıntıya dikkat etmek ve yeni şeyler keşfetmenin bir tablo ile dahi mümkün olabileceğini en net bir şekilde anlatan bu tablo evinize emin olabileceğiniz kadar gerçeklik illüzyonu getirecektir. 

Bodur süs narı, her baktığınızda farklı görülebilecek bir yapıya sahiptir. Çünkü yaprakları ve üzerinde bulunan turuncu renkli narımsı, sürekli yapı değiştirebilen bir yapıya sahiptir. Boyutunda, görünümünde ve neredeyse renginde dahi değişiklik görünen Bodur süs narı ile Las Meninas yani Nedimeler tablosu çok uyumlu olacaklar. Özellikle uyum arasındaki ilişkiyi anlamak için dahi neredeyse bir yılınızı harcayacağınız bu iki ürüne mutlaka sahip olmanız gerekiyor. 

Tablolar ve bitkiler ile dekorasyon fikirlerine bu kadar yer verebildik. Diğer dekorasyon önerileri içeriklerimizi de okuyarak farklı fikirler edinebilir ve evinizi bizimle yeniden tasarlamaya başlayabilirsiniz. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir