Salon Dekorasyonu

TV Arkası Duvar Kâğıdı Nasıl Olmalı?

TV arkası duvar kâğıdı, özellikle salonlarda ve otuma alanlarında vazgeçilmeyen bir parça olduğu için pek çok kişi tarafından TV arkası duvar kâğıdı nasıl olmalı gibi sorular sorulur. Bu noktada kişilerin karşısına kendi zevkinize hitap eden şekilde tercih yapabilirsiniz gibi öneriler çıkar. Oturma alanlarının güzelleştirilmesi için duvarların yenilenmesi oldukça maliyetli olduğu için tercih edilen duvar kâğıtlarının pek çok çeşidi bulunur. Bu şekilde aslında verilen tavsiyenin yerine getirilmesi oldukça kolay bir hal almaktadır. Bireylerin kendi zevklerine hitap eden ve oturma odaları ile uyumlu bir duvar kâğıdı seçim yapması ile artık sıradanlaşan mekânın ya da hasar görmüş olan duvarın kaplanması sağlanır. Ev dekorasyonunun bir parçası haline gelen TV arkası duvar kâğıdı seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktalara dikkat edildiğinde muazzam bir ortamın oluşturulması söz konusu olacaktır. 

TV Arkası Duvar Kâğıdı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

TV arkası duvar kâğıdı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ile eşsiz bir görünüm yakalanabilir. Bu konuda pek çok kişi tarafından merak edilen noktalardan bir tanesi kullanılan TV ünitesinin rengidir. TV ünitesinin tek renk ya da soft renklerde seçilmesi, arka fon olarak kullanılacak olan duvar kâğıdının daha rahat bir şekilde seçilmesini sağlayacaktır. Özellikle tek renk olan TV üniteleri ile zıt bir renge sahip duvar kâğıdı seçimi ile mükemmel bir görsellik yakalanabilir. Farklı renkleri içerisinde barındıran TV ünitelerinde ise belirli ve uyumlu renklerin tercih edilmesi gerekecektir. Ayrıca TV arkası duvar kâğıdı seçiminde kâğıdın tek başına ya da herhangi bir obje ile beraber kullanılacağına da dikkat edilmesi gerekir. Bu noktada her iki şekilde farklı bir atmosferin oluşacağı göz önüne alınmalı ve meziyetli bir iş olsa da dikkatli seçimler ile eşsiz görünümlerin kazanılması sağlanmalıdır. Ayrıca ev içerisinde mobilyaların renkleri ile uyumuna ve tamamlayıcı bir görüntü yakalamasına dikkat edilmesi gerekir. 

TV Arkası Duvar Kâğıdı Fikirleri

 

TV arkası duvar kâğıdı fikirleri öncelikle kişinin zevkine hitap edecek şekilde olmalıdır. Bu noktada en çok zamanın geçirildiği oturma odalarında mükemmel bir uyumun yakalanması için farklı fikirlerden yola çıkılabilir. Ancak kişinin kendi zevkini yansıtabileceği şekilde seçilen duvar kağıtları ile kişinin konfor alanı oluşturması mümkün olacaktır. TV arkası duvar kâğıdı fikirleri şu şekilde sıralanabilir. 

 

Tuğla Desenlere Sahip Duvar Kağıtları 

 

Tuğla desenlere sahip duvar kağıtları sıcak ve samimi bir atmosfer oluşturulması için tercih edilenler arasında yer alır. Özellikle gerçek tuğla ile yapılacak olan kaplamanın maliyetli olmasından dolayı duvar kâğıdı tercih edilir. Tuğla desenli duvar kâğıdı kullanımı ile daha vintage bir oturma alanı oluşturulabilir. Ayrıca bulunduğu alana farklı bir hava katması mümkün olacaktır. Tuğla desenlerinin canlı bitkiler ile bir araya gelmesi ile bulunulan alanın atmosferinin kolay bir şekilde değişmesi söz konusu olur.

Geometrik Desenlere Sahip Duvar Kağıtları 

 

Modern bir stil ile dekore edilen evler için geometrik desenlere sahip duvar kağıtları tercih edilir. Bu tür desenlere sahip TV arkası duvar kâğıtları oldukça modern bir atmosferin oluşturulmasını sağlar. Geometrik deseni barındıran TV arkası duvar kağıtları pek çok farklı şekilde üretilir. Bu şekilde her zevke hitap etmesi mümkündür. İçerisinde altın rengi barındıran duvar kâğıtlarının yanında daha sade zevkleri bulunan kişiler için soft renlerde duvar kağıtları bulunabilir. Ayrıca geometrik desenli duvar kağıtları metalik renkleri ile modern tarza hemen uyum sağlayacaktır. 

 

Ahşap Desenlere Sahip Duvar Kağıtları

 

Özellikle sıcak tonlardan hoşlanan ve evini bu şekilde dekore eden bireyler için oldukça kullanışlı olan ahşap TV arkası duvar kâğıtlarının farklı çeşitlerini bulmak mümkündür. Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan ahşap duvar kağıtları led ışıklar ile uyumlanarak sıcak bir atmosferin oluşturulmasını sağlar. Özellikle şömine ile daha sıcak bir ortamın oluşturulması için tercih edilen ahşap duvar kağıtları ile modern ve sıcak bir tasarım elde edilebilir.

3D TV Arkası Duvar Kağıtları

 

Üç boyutlu duvar kağıtları neşeli bir oturma odası oluşturmak adına tercih edilir. Taş desenleri, ahşap desenleri ya da tuğla gibi pek çok deseni bulunduran çeşitleri vardır. Özellikle göz yormayan ve mobilyalar ile tamamlayıcı niteliğe sahip duvar kağıtları ile bireylerin zevklerine hitap eden bir ortamın oluşturulması mümkün olacaktır. 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir