Geri Dönüşüm Fikirleri

Geri Dönüşümlü Ürünlerden Ev Aksesuar Yapımı

Geri Dönüşümlü Ürünlerden Ev Aksesuar Yapımı fikirleri ile artık evinize el emeğiniz ile yeni ürünler kazandırabilirsiniz. Evinizdeki eşyaları tekrar değerlendirerek sizler de dekorasyonda kullanabileceğiniz oldukça şık ve gösterişli aksesuarlar yapabilirsiniz. Hem sizler için bir hobi olacak hem de eski eşyaları yenilemenin keyfini yaşayacağınız fikirlerimize göz atabilirsiniz. 

Geri Dönüşümlü Ürünlerden Ev Aksesuar Yapımı

Geri dönüşümlü ürünler son dönemlerde ev dekorasyonu içerisinde sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle dekoratif objeler ve duvar aksesuarı için tercih edebileceğiniz aksesuarları sizler de evinizdeki pek çok malzeme ile kolaylıkla yapabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ampullerden Dekoratif Aksesuar Yapımı 

 

Çatlamış, çalışmayan ampullerinizi atmadan onları çok şık bir şekilde aksesuar haline dönüştürebilirsiniz. Bunun için sadece ihtiyacınız olan tek şey yapay çiçekler ve renkli iplerdir. Dilediğiniz renkli iplerle de hazırlayabileceğiniz bu sevimli aksesuarların içerisine rengarenk çiçekleri de doldurarak çok zarif bir obje hazırlayabilirsiniz. 

Kullanmadığınız Şişelerden Aksesuar Yapımı

Kullanmadığınız şişeleri birer vazo haline dönüştürebilirsiniz. Bunun için dilerseniz renkli cam boyalarını veya hasır ipleri de tercih edebilirsiniz. Cam şişelerin üzerini dilediğiniz gibi süsleyerek içlerine dekoratif yapay çiçekler yerleştirebilirsiniz. Geri dönüşümlü ürünlerden ev aksesuar yapımı fikirleri ile rengarenk şişeler hazırlayabilirsiniz.

Kavanozlardan Aksesuar Yapımı

Her ev hanımının mutlaka atmaya kıyamadığı ancak kullanmadığı kavanozları vardır. Sizler de atmaya kıyamadığınız kavanozları değerlendirerek evinize çok şık mumluklar kazandırabilirsiniz. Dilerseniz danteller ile kavanozların dışını süsleyebilir ya da rengarenk boyayarak daha modern ve eğlenceli mumluklar hazırlayabilirsiniz. Evinizin her bir köşesine yerleştirebileceğiniz kavanozlardan mumluklar ile çok romantik bir alan oluşturabilirsiniz. 

Paletlerden Oturma Alanı Oluşturma 

Paletleri değerlendirerek bahçeniz veya balkonunuz için çok konforlu ve şık bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Bunun için sadece ahşap boyasına ihtiyacınız olacak. Üstelik paletlerin üzerine koyacağınız rengarenk minderler ile de çok çekici ve modern bir oturma köşesi hazırlayabilirsiniz. 

Ahşap Kasalardan Kitaplık Yapımı

Ahşap kasaları değerlendirme fikri uzun süredir ev içi dekorasyonunda oldukça sık tercih edilmektedir. Evinizi biraz daha sofistike bir şekilde dizayn etmek istiyorsanız sizler de birkaç tane ahşap kasa ile çok şık bir kitaplık hazırlayabilirsiniz. Üstelik ahşap kasaları yan sehpa olarak da kullanabilirsiniz. Sadece kasaların altına tekerlek yerleştirerek çok işlevsel ve zarif bir yan sehpa hazırlayabilirsiniz. 

Pet Şişelerden Saksı Yapımı

Balkon dekorasyonunuzu hazırlarken çok basit ancak güzel bir fikri değerlendirebilirsiniz. Evinizdeki pet şişeleri saksı şeklinde kullanarak balkon dekorasyonu içerisinde bunları yerleştirebilirsiniz. Üstelik pet şişeleri duvara asacak şekilde yeniden tasarlayarak küçük balkonları biraz daha göz alıcı bir şekilde dekore edebilirsiniz. Pet şişeleri boyayarak rengarenk saksılar hazırlayabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çizilen Bardaklardan Mumluklar 

 

Uzun süredir kullandığınız cam bardaklar belirli bir zaman sonra çizilerek istenmeyen bir görünüme sahip olurlar. Ancak bu bardakları atmak yerine onları biraz süsleyerek çok güzel mumluklar hazırlayabilirsiniz. Özellikle bardakların içerisine kullanacağınız suda yüzen mumlar ile çok romantik bir aksesuar hazırlayabilirsiniz. 

Kırık Aynalardan Duvar Süsleri

Kırılan aynaları boncuklar veya hasır ipler süsleyerek yeniden duvar dekorasyonunuzun içerisine kazandırabilirsiniz. Üstelik cam boyaları ile de boyayarak kenarlarını süsleyebileceğiniz kırık aynalardan çık şık bir duvar aksesuarı hazırlayabilirsiniz. 

Geri dönüşümlü ürünlerden ev aksesuarı yapımı için tüm malzemeleri değerlendirebilirsiniz. Sadece boyalar ve çeşitli aksesuarlar ile hayal gücünüzü de kullanarak evinizdeki malzemeler ile yeni ve şık aksesuarlar yapabilirsiniz. Evinizin havasını değiştirecek ve aynı zamanda malzemeleri de yeniden kullanabileceğiniz fikirler ile çok şık ürünleri evinize kazandırabilirsiniz. Mumluklar, vazolar ve aynalar ile evinizi daha modern bir şekilde dekore edebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir