Salon Dekorasyonu

Laminat Parkelerde En Gözde Renkler

Laminat Parkelerde En Gözde Renkler arasından yaşam alanınız için uygun olan en güzel rengi seçebilirsiniz. İç mekan dekorasyonu içerisinde en önemli unsurlardan biri de parkelerdir. Her ne kadar geri planda kalan bir konu olsa da parke renginin yanlış seçilmesi odanın daha küçük ve daha karanlık görünmesine neden olabilir. Ev dekorasyonu için en çok tercih edilen laminat parkelerde en gözde renkleri sizler için derledik.

En Gözde Laminat Parke Renkleri

Laminat parke seçerken hem rengine hem de kalitesine dikkat etmelisiniz. Ev dekorasyonu için genellikle açık renk laminat modelleri tercih edilmektedir. Odaların daha geniş ve ferah durmasını sağlayan açık renk laminat modelleri temizlik açısından dezavantaja sahiptir. Koyu renk laminat parkeler de ise tozu daha fazla belli edebilmektedir. Bunun için hem temizlik açısından daha konforlu kullanım sunan hem de karanlık bir görünüm elde etmeyeceğiniz kirli beyaz veya açık ahşap rengi tonlarını tercih edebilirsiniz.

Açık Meşe Rengi Laminat

Özellikle küçük alanlar için en çok tercih edilen laminat parke rengi olarak açı meşe tonu tercih edilmektedir. Açık meşe tonu rengi sayesinde mobilyalarınızı ve halı ile perdelerinizi daha fazla ön plana çıkartabilirsiniz. Üstelik tozu belli etmeyen rengi sayesinde temizlik açısından da sizlere kolaylık sunabilmektedir. Her türlü dekorasyon rengi ve stili ile de kolaylıkla uyum yakalayacak olan açık meşe laminat parke rengi ile istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Gri Renk Laminat Parke

Daha çok soğuk bir parke rengi olarak bilinen gri renk laminat rengi minimal dekorasyon stili için en uygun olan tonlardan biridir. Odanız küçük ise sizler de gri tonlarındaki parkeleri tercih ederek alanında daha ferah bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Koyu Ceviz Rengi Laminat Parke

Ahşap renginin tonu olan koyu ceviz rengi geniş alanlarda çok daha şık bir görünüm sunabilmektedir. Her ne kadar bakımı ve temizliği biraz daha hassasiyet gerektiriyor olsa da koyu ceviz rengi ile daha çekici ve daha estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gümüş Renk Laminat

Beyaz ve grinin ortasında bir renk arıyorsanız seçiminizi gümüş renk laminat modellerden yana yapmanız daha uygun olacaktır. Özellikle beyaz veya tek renk ağırlıklı bir dekorasyon stili oluşturmak istiyorsanız gümüş renk laminat parkeler bu konuda en ideal seçimlerden biri olacaktır.

Laminat Parke Seçimlerinizde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

·        Laminat parke seçerken sadece rengine yönelik bir ürün tercih etmeniz yeterli olmayacaktır. Bazı noktalara da dikkat ederek daha uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanabileceğiniz modelleri tercih edebilirsiniz.

·        Laminat parke seçimlerinizde öncelikli olarak suya dayanıklılık ilk olarak dikkat etmeniz gereken konulardan biridir. Temizlik yaparken su ile temas ettiğinde kabarmayacak ve şişmeyecek laminat parke çeşitleri daha sağlıklı bir kullanım sunabilmektedir.

·        Pek çok üründe olduğu gibi laminat parke çeşitleri de kalite kalite olarak sınıflandırılmaktadır. Yaşam alanlarınız için en kaliteli ürünü tercih ederek ileride tekrar parke değişimi için ek bir masraf ile karşılaşmazsınız.

·        Dayanıklılığı yüksek olan laminat parkeler sizlere temizlik sırasında ve kullanım süresince yardımcı olacaktır. Çizilmelere ve aşınmalara karşı yüksek dayanıklılığa sahip olan laminat parkeleri daha uzun süre ve formundan bir kayıp yaşamadan kullanabilirsiniz.

Hangi renk ve desende laminat parke seçecekseniz yukarıda bahsettiğimiz özelliklere de dikkat ederek seçiminizi yapmalısınız. Laminat parkelerde en gözde renkler ve kaliteli ürünler ile daha konforlu ve şık alanlar oluşturabilirsiniz.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir