Kendin Yap

Kendin Yap Perde Aksesuarları

Kendin yap fikirleri her geçen gün büyüyor, her geçen gün daha da değişiyordu. Artık evimizdeki malzemeler dışında marangozlardan, hobi dükkanlarından aldığımız malzemeler ile yapabildiğimiz şeyler dışarıda en lüks mağazda bulabileceklerimizden bile çok daha orijinal ürünler haline geliyor.  Bu harika fikirlerden bir tanesi de kendin yap perde aksesuarları fikirleri. Tıpkı diğerleri gibi evdeki malzemelerimiz ile yapabileceğimiz bu ürünleri çok daha şık ve çok daha profesyonel bir şekilde yapmak istiyorsak hazır malzemeler alabiliriz. Şimdi herhangi bir hobi dükkanına gittiğimiz zaman ne ararsak bulabiliyoruz. Aklınıza gelebilecek her tarzda ip, sim, boncuk, yapıştırıcılar, boncuk tabancaları ve daha bir çok şey.

Kendin yap perde aksesuarları fikirleri içerisinde her tür perde için süs yapabilecek fikir vardır. Perdelerin kendine has tarzları olduğu için süslerini de buna göre olanlardan seçmek lazım. Yani tamamen düz, sade bir tül perdenin üzerine saten süslü parlak  bir aksesuar takmak doğru olmaz. Bu yüzden tasarımsal uyuma özen göstermek gerekiyor.

Bu perde aksesuarları içerisinde en kolay ve pratik olanları tülden yapılanlar. Tülü alıp kenarlarını şekillice kesip içine bir de kurdela bağlarsanız bu perde süsleri harika bir şekil alır. Isterseniz bu tül süslerin üzerine kenarına çiçekler dikebilirsiniz. Minik renkli yapay çiçekler perde üzerinde harika görünür. Perde aksesuarları içerisinde özellikle de kruvaze perdelerde en çok sevilen model çiçekli modellerdir. Çiçekli perde süsleri perdelerin her kısmına takılabilir. Bir çok yapay minik çiçeği yan yana dikerek bile harika tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Ne tarz bir şey olduğunu anlamak için galerimizdeki örneklere göz atmanız yeterlidir. 

Kendin yap fikirleri pratik ve estetik olmak üzerine kuruludur. Kurdeleler, tüller, simler ve simli ipler, hatta boncuklar ile pullar. Bunların hepsi birlikte vazgeçilmez ürünlerdir. Kendin yap perde aksesuarlarında da bu tarz malzemeleri bol bol kullanırız. En renkli örneklerin yer aldığı galerimize göz atmanızı tavsiye ederiz. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir