Genel Dekorasyon

Mor Renk İle Ev Dekorasyonu Fikirleri

Son zamanlarda ev dekorasyon fikirleri geniş ve kapsamlı bir şekilde hazırlanmaktadır. Sadece duvar rengi ya da sadece koltuk modeli konusunda fikir vermek yerine tüm evin genel mimarisi ve tasarımı konusunda fikir verir. Herhangi bir renk tonu ile dekorasyon fikri verirken tüm evde bu rengi nasıl kullanacağınıza dair bilgiler verilir. Mor renk ile ev dekorasyonu fikirleri hem oturma odası, hem salon, hem mutfak  hem de banyoyu kapsar. Evin ana bölümlerinden biri olarak kabul edilmeye başlayan antreler ile koridor dekorasyonu fikirleri bile bunun içinde vardır. Bakalım mor renk ile dekorasyon yaparken nelere dikkat etmek gerekirmiş.

Herhangi bir rengi evinizde kullanmak istediğinizde önce onu hangi unsurlarda kullanacağınıza karar vermeniz lazım. Koltuk takımı gibi, yatak takımı gibi ana unsurlarda mı yoksa daha detayda yani yan unsurlar ile ön plana çıkarmadan mı kullanmak istersiniz. Canlı ve parlak renk tonlarını büyük olmayan unsurlarda kullanırken daha soft ve mat renk tonlarını büyük unsurlarda kullanabilirsiniz.

Bildiğimiz gibi renk dengesini korumak doğru bir ev dekorasyonu yapmanın en önemli kuralıdır. Mor renk ile ev dekorasyonu fikirlerini incelerken de karşımıza çıkan ilk nokta bu. Morun hangi tonunu hangi renk tonları ile kombinleme konusu. Mor renk canlı ve güçlü tonu kullanıldığında oldukça dikkat çekici bir renktir. Ancak bu rengin soft ve mat tonları sıcak, samimi ve sakin bir ortam oluşturmak için oldukça iyi seçeneklerden bir tanesidir. Evlerimizde renkleri duvarlarımızda, koltuklarımızda, mobilyalarımızda ve yatak odalarımızda her yerde kullanıyoruz. Mor gibi bazı renkler romantik bulunduğu için genel olarak ağırlıklı bir şekilde yatak odalarında kullanılıyor. Yatak takımları, makyaj masaları ve aklınıza gelebilecek diğer detaylar mor renk tonlarından tercih ediliyor.

Galerimizde sizler için hazırladığımız renk  uyumu harika dekorasyon örnekleri arasında da bolca yatak odası örneği mevcut. Eğer sizin de mor romantik bir yatak odası dekore etme gibi bir niyetiniz varsa örneklerimizi yakından incelemenizi tavsiye ederiz. Mor renk ile ev dekorasyonu fikirleri gerekli bilgileri verecektir. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir