Genel Dekorasyon

Birbirinden Şık Tavan Dekorasyonu Örnekleri

Her bir detayın incelikle işlendiği, sofitike bir tarzın yanında modern ve şık tasarımla ile bezenmiş ev dekorasyonlarını incelemeye, sizlere de kendi evlerinizde bu dekorasyon örneklerini uygulayabilmeniz için bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızın konusu ise tavan dekorasyonu. Birbirinden şık tavan dekorasyonu örnekleri sayesinde evlerinizde neler yapabilirsiniz, hangi tarz dekorasyon örnekleri hangi tarz evler için daha uygundur gibi konularda sizleri aydınlatacağız. Bu konudan özellikle bahsetmek çeşitli örnekler ile zenginleştirmek istedik çünkü tavan dekorasyonu konusu ev dekore ederken bizim kaçırdığımız ya da pek önem vermediğimiz noktalardan bir tanesidir. En küçük alanları bile en az eşya kullanımı ile son derece çekici hale getirebilen bu dekoratif unsurlar küçük ama en etkili ev dekorasyonu noktalarından bir tanesidir.

Tavan dekorasyonu örneklerinde genel olarak asma tavan modellerini kullanıyoruz. Asma tavan modellerinin alçı ile yapılanı, ahşap malzemeden yapılanı ve metal tarzı malzemelerden yapılanları var. Bizim ülkemizde hem ekonomik hem de kullanışlı olduğu için en çok kullanılan asma tavan modeli alçı olanlar oluyor.

Birbirinden şık tavan dekorasyonu örnekleri arasında da en fazla alçı olanlarını görüyoruz. Alçı tavanlar sağlıklı olmasını yanında ısı ve ses yalıtımı yapar. En üst katlarda tavandan gelebilecek neme karşı da etkilidir. Tavanın hem boyasını hem de özelliklerini korur. Dekorasyon amaçlı yapılan ancak daha etkili kullanım alanı olan malzemeler en iyilerinden bir tanesidir. Tavan dekorasyonunda kullandığımız bu asma tavanlar bizim harika bir ışıklandırma sistemi kurmamız için de bize alan verir. Modern zamanların ışıklandırma tarzı tavandan olmasa da hala çok aydınlık sevenlerin evlerinde bol bol tavan aydınlatması kullanılmaktadır. 

Beyaz en zarif renklerdendir hatta bir çoğu için en zarif renktir. Duvar boyası ne olursa olsun uyum sağlar. Tavan rengi olarak en çok beyazın tercih edilmesi bu yüzdendir. Tavana yansıtılan ışığın tam bir homojen dağılım sağlaması için beyazın tonlarının kullanılması da bunlardan bir tanesidir tabiki.

Galerimizdeki birbirinden şık tavan dekorasyonu örnekleri ve uygulamarını incemeyi unutmayınız. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir