Diğer

Yeni Trend – Konteyner Evler – Tiny House

Konteyner evler kullanımı kolay olan evler olarak geçmektedir. Bu evler Bağ Evleri, Dağ evleri, Kır evleri, Çiftlik evleri, yazlık ve sürekli olarak kalınan alanlar arasındadır. Konteyner evler inşaat gerektirmeyen ev modelleridir. Konteyner evlerin en avantajlı yanı istenilen yere kurulup, istenilen yerden sökülebilmektedir. Konteyner evler yaşantının en önemli mimari gelişimlerinden biri olarak söylenebilir. Yenilikçi yapısı ve kaliteli yaşam tarzıyla kişilerin zevkine hitap etmektedir.

Peki minimal yaşamı tercih etmek isteyenlere ucuz yollu konteyner evler arasında neler vardır?
Konteynerlerin en fazla tercih edilme sebeplerinden birisi de kısa sürede yapılabiliyor olmasıdır. 

Konteyner ilk çıktığı zamanlarda dükkân, kafe ve yol üzerindeki lokantalarda kullanılmaya başlamıştır. İlerleyen zamanlarda da yaşam alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehir yaşamından uzak durmak isteyenler için konteyner evler oldukça doğru bir karardır. Konteyner alındıktan sonraki süreç, konteynerlerin dekorasyonudur. Dekorasyonunuz ne kadar güzel olursa, yaşam alanınızı da o kadar kaliteli hale getirmiş olursunuz. Minimal yaşamı tercih etmek isteyenlere ucuz yollu konteyner evler  için sizlere birkaç öneride bulunalım:

*Konteyner içerisinde çok fazla eşyanızın olmaması, size kolay kullanım sağlar.

*Dekorasyonda kullanılan renkler koordineli olmalıdır.

*Koltuk takımı kullanacaksanız, fonksiyonel olması önemli bir detaydır (Fonksiyonel olması, Koltuk takımının bazalı veya yataklı olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede daha fazla kişi kalabilirsiniz.

*Soft ve pastel renkler kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu sayede daha minimalistik bir hava katacağından emin olabilirsiniz. 

*Konteyner evlerin en belirleyici özelliklerinden birisi ahşap ürünlerin tercih edilmesidir. Ahşap ürünlerle yaşam alanınıza daha spor ve şık bir hava katabilirsiniz.

*Yeni Trend – Konteyner Evler – Tiny House yazımızı okuyarak sizde kendinize ait bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir