Salon Dekorasyonu

L Salon Dekorasyon Fikirleri

L Salon Dekor Fikirleri düzenlenmesi oldukça zor olan L tipi salona sahip kişiler için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Böyle salonlara eşya yerleştirmek ve ahenkli bir tarz yaratmak pek çok kişi için sıkıntılı bir sürece dönüşebilir. Peki, L salon nasıl dekore edilir? Dönüşlü salonlara hangi eşya ve araçlar uygundur? 

Böylesine zorlu salonları nasıl düzenleyeceğimize ve minik ipuçlarıyla nasıl harika bir stil oluşturabileceğimize bir göz atmak istiyoruz. İşte L salon dekor fikirleri ve dikkat etmemiz gerekenler…

 

 

 

 

 

 

 

L Salonlar Nasıl Dekore Edilir?

L tipi salonlar her ne kadar dekoratif açıdan zorlayıcı olsa da, en güzel salon modellerinden biridir. Doğru eşyalar seçildiğinde derin bir görünüme sahip bir salon görüntüsü yakalamak mümkündür. Böyle odalarda koltuk seçimi derli toplu bir görüntü elde etmek için dikkat edilecek ilk konulardan biridir. Köşeli koltuklar duvar ve pencere bölümüne göre ölçülür ve köşeleri birleştirecek şekilde kullanılabilir.

L salon dekor fikirleri biraz da odanın boyutuna göre farklılık gösterecektir. Küçük L salonlarda fazla eşya kullanmak yerine, daha minimal bir görüntü yakalamak ve mümkünse bir – iki tablodan veya panodan fazlasını tercih etmemek gerekir. Özellikle küçük odalar için ağırlıkla aydınlık renkler seçmek ve araya canlı ya da koyu renklerle zıtlık yaratmak oldukça şık durabilir. Halılar ise büyüklüğe göre iki veya üç parça kullanılabilir.

Minimal Eşyalarla İki Farklı Oturma Alanı

L salonlara göre eşyalar seçmek için önce oturma düzenini oluşturmanız gerekir. L odanın büyük bölümü misafirleriniz ve sizin için oturma ve TV izleme alanı olarak sehpayla, köşeli koltuklarla düzenlenebilir. Küçük alan ise yine küçük bir masayla ve sandalyelerle yemek yeme alanı haline getirilebilir. 

Eğer yemek alanını daha keskin olarak bu alandan ayırmak isterseniz, yemek alanına duvar aynasını veya konsolunuzu, aynayla beraber koyabilirsiniz. Böylece aynı oda içinde daha derin bir görüntü oluşturan iki farklı odaya sahip olursunuz. Mümkünse yemek masasına sarkan mini avizeler koyarak bu alanı aydınlatabilirsiniz.

L Salon İçin Halı Seçimi

Aydınlık dekore edilmiş veya boyanmış odalar için koyu renk veya canlı renkli halılar bir bütün oluşturabilir. Küçük L tipi odalarda halıların çok büyük olmaması odayı daha büyük gösterecektir. Eğer odayı oturma ve yemek bölümü olarak ikiye ayırdıysanız, farklı halılarla da bu ayrımı vurgulayabilirsiniz. Ancak sade ve aynı tip halılar da işinizi görecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

L Salon İçin Çalışma Masası

 

Bazı kişiler salon ile yemek alanını bir arada kullanmak istemeyebilir. Eğer mutfağınız yeterliyse küçük bölüm farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Buraya bir veya iki adet dinlenme koltuğu koyabilir, isterseniz müzik setinizi bu alana kurabilir veya bir çalışma masası oluşturabilirsiniz. Duvara monte kitaplıklar da size yerden tasarruf ettirecektir. Minimal bir çalışma masası ve loş bir aydınlatma da, L salonların dar alanları için bir başka çözüm olabilir.

L Salon İçin Aydınlatma

L salon dekor fikirleri arasında belki de en önemli kısım doğru aydınlatmadır. Ancak aydınlatma sizin dekor anlayışınızla ilgilidir. Uyumlu duvar lambaları, yer kaplamayan abajurlar veya sarkan avizeler böyle salonlarda ahenkli bir şekilde kullanılabilir. Eğer salonunuz az ışık alıyorsa, daha ince güneşlik ve fazla işlemesi olmayan tüller sizlere doğal ışık sağlayacaktır. L bölümleri ayrı ayrı kullanacaksanız her iki tarafa birbirinden farklı türde ışıklandırmalar yapabilirsiniz.

L salon dekor fikirleri ile ilgili sizlere birkaç önemli ipucu verdik. Görüş ve sorularınızı bizlere yazmayı unutmayın. 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir