Diğer

Ev Giriş Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Ev Giriş Dekorasyonu doğru yapıldığında, o alan evin sadece antresi olmakla kalmayıp, o evin tüm tarzını, zevk anlayışınızı gösteren bir parçası haline geliyor. Ev giriş dekorasyon fikirleri ile yeni trendi yakalayabilir, farklı dokunuşlarla düzenlediğiniz giriş sayesinde, evinizde yepyeni bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Peki, ev giriş dekorasyonu için neleri değiştirmeliyiz? Antre kısmını nasıl çok daha ferah bir hale getirebiliriz? Sade ve şık çözümlerle tahmininizden çok daha güzel bir uyum yaratabilirsiniz. İşte ev giriş dekorasyonu nasıl yapılır, diye merak edenlere birkaç etkili ipucu…

 

 

 

 

 

 

Antrelere Derinlik Kazandırmak

 

Kimi evlerin girişleri dar ve dönüşlü olduğu için çok fazla dekorasyon değişikliği yapılamaz gibi gelebilir. Ancak tıpkı L tipi odalarda olduğu gibi giriş içinde derinlik kazandıracak bazı çözümler uygulanabilir. Küçük ve zor girişli antrelerden gereksiz eşya ve süsleri kaldırmayı deneyin. Daha sonra duvar uygunluğuna göre şık bir ayna koyun. Böylece ev girişlerini daha derin bir hale getirebilirsiniz.

Doğal Görünümlü Giriş Dolapları

Yeni trend minimal ev dekorasyonları olduğu için her zaman sadelik ve doğallık ön plana çıkıyor. Bu noktada doğal ağaç görünümlü veya ahşap dolaplar, eski tip ayakkabılıkların yerini alıyor. Özellikle açık tonlarla uyumlu bir görüntü veren ahşap dolaplara antrelerde yer verebilirsiniz. Duvara monte askılıklarla da girişteki kalabalığı azaltabilirsiniz. Koyu bir duvar rengi içinse doğal yeşil, toprak ve taş tonlarıyla boyanmış şık ayakkabı dolapları kullanabilirsiniz.

Natürel Süs Eşyaları

Sadece görüntü kirliliği yaratan duvar süslerini veya yorucu tablolar bir kenara bırakıp, halihazırda sadelikle dekore etmeye başladığınız girişe birkaç doğal görünen saksı ve gerçek yeşillik koyabilirsiniz. Yeriniz genişse elbette daha minimal tablolar ve süs bitkileri için özel alanlar oluşturabilirsiniz. Arzu ederseniz duvara asılır mini saksılar da kullanabilirsiniz. Seçiminiz her ne olursa olsun, doğadan gelmiş eşyaları kullanmayı veya kendiniz tasarlamayı ihmal etmeyin. Yeşillikler, çiçekler ve asılabilir, doğal toprak saksılar evinize bambaşka bir hava katabilir.

 

 

 

 

 

 

Giriş İçin Şık Duvar Görünümleri

 

Ev giriş dekorasyonu için farklı duvar renkleri veya özel kapamalarla yeni bir görünüm yaratmak iyi bir fikir olabilir. Giriş tavanına aydınlatmalı asma bölümler ya da sadece girişe özgü duvar renkleri, bu bölümün evin geri kalanından farklı olmasını sağlayabilir. Yer kaplaması olarak da yeni fikirler araştırabilirsiniz. Bilindik halılar yerine daha küçük ve dekoratif halılar seçebilirsiniz. Antreye özel yer döşemesi veya taşları kullanabilir ve bunları daha koyu renklerden seçebilirsiniz.

Ev Girişi İçin Aydınlatma Seçimi

Işıklandırma her bir oda ve girişler için ayrı ayrı düşünülmesi gerekilen bir konudur. Antre evinize ilk adım attığınız ve konukları karşıladığınız bölümdür. Girişlerde karanlık bir görüntü hoş durmayacaktır. Aynı zamanda çok göz alıcı bir parlaklık gelen misafirlerin rahatsız olmasına neden olacaktır. Led aydınlatmalar, özellikle duvara monte edilen duvar aydınlatmaları veya uzun asmalı avizeler canlı ve parlak renklerle donatılabilir. 

Özellikle duvar ve tavan aydınlatmaları, göz almayacak şekilde ve diğer dekorasyon malzemelerini gösterecek şekilde konumlandırılabilir. Parlak bir zemin döşemesinde güçlü bir ışık iyi duracaktır. Ancak ahşap bir dekorasyonda yüksek ışık tam ters etki yaratacaktır. Girişi sade renklerle düzenlediyseniz ışık seçiminizi de buna uygun ferahlıkta seçebilirsiniz.

Ev giriş dekorasyonu evinizin aynasıdır. Güzel bir görünüm için kendi zevkinize uygun bir stil belirleyin ve eşyalarınızı bu temaya göre seçin. Mutlu günler dileriz.

 

 

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir