Salon Dekorasyonu

Küçük Salonları Büyük Gösterecek Dekorasyon Fikirleri

Küçük salonlar için yapılan dekorasyon fikirleri arasında en fazla gösterilen fikirlerden daha büyük bir salon gösterme fikri olarak sunulmaktadır. Dekorasyonlarda genellikle renkler ve canlılık ön plandadır. Herhangi bir kişinin zevk ve renk konularında istedikleri yönlerde de oldukça güzel dekorasyon yapılabilmektedir.

Dekorasyon yapılırken odanın daha aydınlık ve ferah görünmesi için de oldukça iyi seçimler gerekmektedir. Öncelikle zevklere göre mobilyalar alınmalıdır. Eğer oda küçük ise az mobilya tercih edilmeli ve sonrasında renk uyumları daha açık olmalıdır. Renkleri açık olan mobilyalar odanın atmosferini daha iyi etkileyerek daha ferah ve büyük bir oda izlenimi verecektir.

Büyük Odalar İçin Öneriler

Büyük bir odayı hem ferah hem de göze batmadan doldurmak isteyen kişiler için birkaç ipucu ve püf nokta bulunmaktadır. Büyük oda evin en ferah ortamıdır. Bunun yanında küçük oda oldukça basık ve küçük olduğu için insanın ruhunu daraltan bir unsurdur. Bu açıdan da evi ferah gösteren perdeler kullanılarak küçük oda daha fazla ferah hale getirilebilir.

Aynı zamanda büyük odadaki tasarımlarda çok fazla boğuk olmamalı aksine aydınlık ve sade bir görünüşte yerleştirilmesi gerekmektedir. Yapılan dekorasyonlar birbiriyle uyumlu ve göz alıcı şekilde yapılmalıdır. Odaya girildiği zaman sadece bir yer değil her yer kendini göstermelidir. Tasarımlar daha fazla göz önüne çıkmalıdır.

Evi Geniş Gösteren Renkler

Herkes evinin daha geniş ve ferah görünmesini istemektedir. Bu açıdan evi geniş gösteren renkler hakkında bilgi vermek isteriz. Öncelikle renkler ne kadar açık olursa o kadar güzel şekilde evin de hem odalarını daha geniş gösterir hem de evi daha ferah bir yer yapar.

Boyalardan en fazla kullanılan beyaz boya ya da bej rengi ya da kırık beyaz gibi renkler evinizde oldukça fazla ferahlama yapacak renklerdir. Bu renkler ile koyu renklerin birleşimleri sonucunda oldukça güzel sonuçlar elde edilebilmektedir.

Evi geniş göstermek için oldukça az eşya ve temiz renkler kullanılmalı ayrıca pek çok moda dergisinden de yararlanılabilir. Bunun yanında süs eşyaları seçimlerinde ağır olmayacak süsler seçilmelidir. Böylelikle daha fazla geniş ve ferah bir görüntü elde edilecektir.

Küçük Evleri Büyük Göstermenin Yolları

Küçük evleri büyük göstermenin pek çok yolu bulunmaktadır. Bunlar arasında özellikle daha fazla açık renk kullanmak gibi seçenekler vardır. Evinizdeki mobilyaları ne kadar açık renkli ve güzel şekilde sade bir seçenek ile yaparsanız o kadar ferah ve geniş bir ev elde etmiş olacaksınız.

Evi büyük gösterme yöntemleri oldukça fazladır. Önemli olan gerekli yöntemi en iyi şekilde yapmak ve bilgili kişilerden yardım alarak yapmaktır. Evin halılarını koltuklarını ya da perdelerini mutlaka açık renkli almak gerekmektedir. Bu şekilde hem temiz hem de daha iyi bir görüntü elde edilecektir.

Küçük Bir Oda Nasıl Dekore Edilir?

Genel olarak küçük bir oda basit bir şekilde dekore edilebileceği düşünülse de bu yöntem basit değildir. Küçük odalar hemen daha boğuk bir hale gelebilmektedir. Bunun yerine daha az eşya ve daha freshrenkler ile dekore edilen küçük odaların daha iyi ve daha fazla ilgi çekici bir hale geldiği gözlemlenmektedir.

Küçük odaların büyük odalara göre daha boğucu olması küçük odaların daha az tercih edilmesini sağlayacaktır. Bu açıdan da küçük odalar daha az ilgi çekici odalar olarak görülmektedir. Herhangi bir sorun yaşamadan rahatlıkla bu odalara oturularak boğuculuk hissi çekmemek için dekorasyonuna özen gösterilmelidir.

Odayı Geniş Gösteren Koltuk Renkleri

Bir odayı daha geniş yapmak için odayı geniş gösteren koltuk renkleri seçilmelidir. Bunun asıl sebebi ne kadar koltuk renkleri koyu alınmak istense de açık renkli koltuk renkleri odayı daha geniş ve ferah gösterecek ayrıca boğuculuk hissi yaratmayacaktır.

Odayı daha geniş göstermesi için dekorasyon oldukça önemlidir. Mesela çok fazla kullanılan aksesuar ürünleri odayı boğucu yapacak detaylardan birisidir. Perde renklerinin boğucu olması da aynı şekilde olacaktır. Bu açıdan mutlaka renklere ve her şeyden az kullanmaya özen gösterilmelidir. Perde renkleri beyaz olmalı ya da krem renkleri kullanılmalıdır. Koyu renk çok fazla şekilde olmamalıdır.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir