Salon Dekorasyonu

Berjer Seçerken Bilmeniz Gereken Her Şey

Günümüzde salon dekorasyonları içerisinde kullanımı yaygın bir konumda olan berjerlerin aslında hemen hemen her alanda kullanıldığı karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu bu alanlar evin her alanı olarak kısaca özetlenebilmektedir. Buna ek olarak berjerlerin kullanıldıkları mekanların içerisine ayrı bir hava kattığı ve dekorasyonu şıklaştırdığı da bilinmektedir. Peki berjerler nerede kullanılmaktadır ve kullanım alanları nedir? Kullanım alanlarına göre berjer seçimi yapılırken neler göz önünde bulundurulmalıdır? Bu soruların cevapları işte bu yazımız içerisinde yer almaktadır.

Salon Dizaynı İçerisinde Olmazsa Olmaz Ögelerden Birisi Olan Berjerler

Herkesin bildiği gibi berjerler evin tüm atmosferini olumlu anlamda oldukça değiştirmektedir. Buna bağlı olarak da bulundukları ortama bir hava katmaktadır. Günümüzde berjerlerin genellikle salon dekorasyonu içerisinde kullanıldığı görülmektedir. Hatta bu kullanımın gün geçtikçe olmazsa olmaz olarak görüldüğü de söylenebilmektedir.

Bireylerin berjerlerin sık kullanılasındaki ana sebebi bir tamamlayıcı olarak gördüğü belirtilmektedir. Buna göre farklı doku ve kumaş tarzlarının yanı sıra mobilya olarak da farklı malzemelerden üretimi olan berjerlerin farklı modellerinin de olduğu ve tüm salonlara ayak uydurduğu karşımıza çıkmaktadır.

Buna ek olarak bireylerin salon dekorasyonları tamamlayıcısı olarak berjerin seçimlerinde dikkat etmesi gereken önemli adımların olduğu ve söz konusu bu adımların şu şekilde sıralanabileceği görülmektedir;

·         Eğer üçlü koltuk yanlarına tercih edilecek ise oldukça sade ve açık tonlarda kullanılmasında fayda vardır,

·         İkinci olarak soft renklerde dekore edilmiş bir salon içerisinde berjer tercih edilecekse canlı bir renge sahip kumaş ile tercih edilebilmektedir.

Kitap Okuma Köşeleri İçin Kullanılabilen Berjerler

Ev dekorasyonlarında olmazsa olmaz alanlardan birisi de kitap okuma alanları olarak görülmektedir. Bireyler son zamanlarda bu alanların dekorasyonlarına oldukça önem vermektedir. Söz konusu bu alanların konforlu bir alan olması da kitap okuma alanlarının oluşturulmasında rol oynayan ilk dekorasyon fikirlerinden birisini oluşturmaktadır.

Buna göre bakıldığında kitap okuma alanlarında berjer kullanımı da gün geçtikçe moda olmaya başlamaktadır. Söz konusu alan içerisinde köşe bir alanda konumlandırılabilecek berjerlerin bir ışıklandırma ile tamamlanabildiği görülmektedir. Buna ek olarak bireylerin kendi tarzına göre tasarlanabilen berjerlerin iskeletinde ve kumaş konforunda oldukça çeşitlilik olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun sonucunda ise bireyler kitap okuma alanları kendi istekleri ve tarzları doğrultusunda dekore edebilir ve tarzlarına uygun berjer seçiminde bulunabilmektedir.

Rahatlama ve Konfor Alanı Köşeleri İçin Tercih Edilen Berjerler

Ev dekorasyonlarında ilk önemli adımlardan biriside tabi ki dekore edilen alanın ne alanı olursa olsun belirli bir konfor düzenine sahip olması şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Buna ek olarakev dekorasyonu ile ilgilenen bireylerin sadece rahatlama ve konfor alanı da oluşturmak isteyebildiği belirtilmektedir.

Buna göre bakıldığında rahatlama ve konfor alanları içerisinde de berjer kullanımının olduğu ve sıklaştığı görülmektedir. Adı üzerinde olan söz konusu bu alanlar içerisinde kullanılabilecek berjerlerin de rahat ve konforlu olması da dekorasyonun önemli adımlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genellikle balkon ya da bahçe, kış bahçesi olarak tercih edilen söz konusu bu alanların genellikle açık renk tonlarına sahip ve ahşap bir iskeletten oluşan berjerler ile tamamlanabildiği görülmektedir. Bireyler köşe ya da açık alanların söz konusu bu konforlu berjerler ile birlikte dekorasyonunu tamamlayabildiği söylenebilmektedir.

Ofis Mobilyası Elemanları Arasında Görülen Berjerler

Ev dekorasyonlarına ek olarak ofis ortamları içerisinde berjer kullanımının da artış gösterdiği görülmektedir. Buna ek olarak bireyler kendi ofis ortamlarında mekanlarına en uygun berjer seçimi konusu üzerinde kararsızlık yaşayabilmektedir. Ofis ortamları içerisinde kullanılabilecek berjer seçimlerinin ise genellikle modern dekorasyona sahip berjerlerin olduğu belirtilmektedir.

Söz konusu modern dekorasyona sahip berjerlerin ise genel olarak bir ofis ortamı içerisinde şık durduğu görülmektedir. Aynı zamanda ortama ayrı bir hava kattığı da belirtilmektedir. Bireylerin ofis mekanları içerisinde kullanacakları berjerleri geleneksel tarzda tercih etmesi önerilmektedir. Bu dekorasyon biçimi hem ofis ortamını resmi göstermekte hem de kendine ait bir stili olduğunu belirtmektedir. Söz konusu bu stilin dışarıya yansıması için ise soft renklere sahip detayları olan ya da çeşitli geometrik desenler ise dizayn edilmiş kumaş ile kaplı berjerlerin tercih edildiği görülmektedir.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir