Genel Dekorasyon

Tiny House ile Farklı Bir Yaşam

Şimdiki zaman içerisinde popüler olmaya başlayan ev fikirlerinden birisi de Tinyhouse olarak karşımıza çıkmaktadır. Herkesin bildiği gibi yaşamın büyük bir çoğunluğu ev içi ortamlarda geçmektedir. Bu neden ile bireyler oldukça konforlu ve huzurlu bir ev istemekte ve bu hayal ile birlikte yaşamaktadır. Söz konusu bu huzurlu ev ortamlarının dekorasyonlarının da genellikle minimal olarak dizayn edilmiş olduğu karşımıza çıkmaktadır.

Günümüz dünyasında olabilecek her yerin ve alanın binalar ve ev ile dolmasına ek olarak bireyler tercihlerini Tinyhouse dan yana kullanmaya başlamaktadır. Bu durum ise giderek artış göstermektedir. Peki aslında bakıldığında Tinyhouse ne demektir ve ne anlamları taşımaktadır? Tinyhouse yapısını kimler tercih etmelidir? Tinyhouse avantajları nedir? Sizler de işte bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını arıyorsanız, bu yazımız içerisinde detaylara erişebilirsiniz.

Tinyhouse tam olarak nedir?

Aslında bakıldığında Tinyhouseun tam karşılığı küçük evolarak bilinmektedir. Buna göre bakıldığında başka bir deyiş ile söz konusu terim, küçük ve kısıtlı bir alana sahip olan ev olarak görülmektedir. Söz konusu küçük ev de oldukça minimal bir dekorasyona sahip bir ev olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna ek olarak Tinyhouse yapımının içerisinde doğa ile yüzde yüz uyumlu malzemelerin kullanıldığı karşımıza çıkmaktadır. Tinyhouse yapımı içerisinde kullanılan malzemeler ile birlikte söz konusu evlerin doğa ile oldukça dost ve uyumlu bir ev olarak görüldüğü de söylenebilmektedir.

Tiny House Avantajları Nedir? Kimler Tiny House Tercih Etmelidir?

Peki Tinyhouse avantajları nedir? bu sorunun cevabı aslında yukarıdaki paragraf içerisinde gizli olarak verilmektedir. Buna göre bakıldığında Tinyhouse avantajları aslında kısıtlı alan içerisinde oldukça işlevsel alanlar yaratmak sayılabilmektedir. Buna ek olarak tercihlerini küçük bir evden yana kullanan bireylerin, gereksiz eşya kullanımına bir son vereceği bilinmektedir. Bunun sonucunda ise bireyler yaşadıkları küçük evin hem yüzde yüzünü kullanabilecek hem de oldukça minimal bir dekorasyona sahip bir yaşam sürebilecektir.

Gelelim diğer önemli olan soruya. Kimler Tinyhouse tercih etmeli? Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit olarak görülmektedir. Buna göre bakıldığında ilk olarak söylenebilecek şey, doğa ile iç içe yaşamak isteyen ve yüzde yüz doğa ile uyumlu yapı malzemeleri ile oluşturulmuş bir evde yaşamını sürdürmek isteyen her birey, söz konusu bu küçük evleri tercih edebilmektedir. Tinyhouseların tercih edilmesinin ilk sebeplerinden birisi bu olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna ek olarak minimal bir dekorasyon seven ve kısıtlı alanlarda işlevsellikten faydalanmak isteyen her birey de Tinyhouse tercih edebilmekte ve yaşamına söz konusu bu küçük evde devam edebilmektedir.

Tinyhouse iç dekorasyonu için birkaç fikir önerisi

Peki Tinyhouse tercih ettiniz ve dekorasyon konusu üzerinde kafanız mı karışık? Bu kısımda sizlere Tinyhouse dekorasyon fikirlerini üzerine öneriler vereceğiz. Buna göre bakıldığında Tinyhouse dekorasyonları için öneriler şu şekilde sıralanabilmektedir;

·         İlk dekorasyon önerisi tabi ki de ahşap detaylar kullanmaktır. Doğa ile uyumlu yapılan söz konusu bu ev içerisinde doğadan parçalar kullanmak dekorasyonun tarzının oldukça huzurlu ve ev ile uyumlu olmasını sağlamaktadır. Bu parçalar aynı zamanda minimal dekorasyon tarzının da yansıtıcıları olarak da görülebilmektedir.

·         İkinci olarak söylenebilecek şey oldukça minimal düzeyde mobilya tercih edilmesidir. Bireyler gereksiz olan her eşyadan kendini uzak tutmalıdır. Bu şekilde kısıtlı alanlar fazla karmaşık bir görüntüye ulaşmadan bu durum engellenmiş olacaktır. Söz konusu bu durumun engellenmesi için bireylerin alışveriş yapmadan önce mutlaka bir liste hazırlaması da önerilmektedir.

·         Bireylerin fazla eşya kullanmamasına ek olarak, tercih ettikleri mobilyalarda da oldukça sade tercihler yapmaları önerilmektedir. Söz konusu bu mobilyaların iç açıcı özelliğe sahip olan açık tonlarda olması da bir diğer öneri olarak söylenebilmektedir.

·         En önemli dekorasyon fikirlerinden bir tanesi de kullanışlı ve işlevsel mobilyaların tercih edilmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna göre bakıldığında kısıtlı alana sahip alanlar için mobilya önerileri arasında açılır kapanır masaların kullanılması en başta sıralanabilmektedir. Tinyhouse mobilyalarına karar vermekte zorlanan bireylerin bu öneriyi mutlaka not etmesi gerekmektedir.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir