Balkon Dekorasyonu

Kapalı Balkonunuzu Yaşam Alanına Çevirin

Estetik ve doğru balkon dekorasyon önerileriile kapalı balkonları keyifli ve konforlu yaşam alanlarına çevirmek mümkündür.

Camekanlı balkonlar olarak da bilinen kapalı balkonlar, son yıllarda trend fikirler olarak değerlendirilen yaşam alanına dönüştür uygulamalarına uygun örneklerdir. Özellikle sonbahar ve kış mevsiminde soğuk havalardan dolayı evde daha çok vakit geçirdiğiniz için doğru ve estetik kapalı balkon dekorasyonları ev içerisinde keyifli vakit geçirebilmenize olanak tanıyan alanlar haline dönüşür.

Hayata geçirmek istediğiniz kapalı balkon dekorasyonları, nasıl bir yaşam alanına çevirmek istediğiniz kadar doğru mobilya seçimi yapmak da oldukça önemlidir. Birbirinden farklı fikirler ile oluşturulan kapalı balkon dekorasyon fikirleri şu şekilde örneklendirilebilir.

Kapalı Balkonu Konforlu Çalışma Alanlarına Dönüştür

Evden ve uzaktan çalışan insan sayısı artış gösterdikçe home ofis dekorasyon önerileri yoğunluk kazanmaktadır. Ülkede yaygınlık gösteren home Office yaşam alanlarına yönelik dekorasyon fikirleri olarak kapalı balkonlar en uygun dönüştürülebilecek alanlar olarak seçilmektedir.

Kapalı balkondan dönüştürdüğünüz home Office çalışma alanlarında, gün içinde gün ışığından çok miktarda yararlanma fırsatı elde edebilirsiniz. Ev ortamında gürültü ve kalabalık çalışma koşullarını olumsuz etkilemektedir. Çalışma şartlarını olumsuz etkileyen bu faktörlerden uzaklaşmak için, doğru mobilya seçimleri ve estetik dekorasyon fikirleri ile sakin çalışma alanları yaratabilirsiniz.

Balkonu çalışma alanına dönüştürürken, balkonun boyutu önemlidir. Balkon büyüklüğüne uygun olarak seçilen bir çalışma masası ve sandalye dışında, çalışma sırasında dikkatinizi dağıtmayacak sade tasarımlı mobilyalar ile estetik ve sakin çalışma alanları oluşturabilirsiniz.

Kapalı Balkon Dekorasyonlarında Mobilya Seçimi

Kapalı balkon dekorasyonlarında mobilya seçimi, dekorasyon teması kadar büyük bir öneme sahiptir. Kapalı balkon mobilya seçimi yaparken, dönüştüreceğiniz yaşam alanı stiline uygun mobilya modellerini tercih edebilirsiniz.

Kapalı yani cam balkonun büyüklüğüne uygun mobilya seçimi yapmanız gerekir. Cam balkonun büyüklüğüne uygun koltuk, sandalye, masa ve sehpa gibi mobilyalar tercih etmek doğru olacaktır. Son yılların trendi haline gelen kapalı balkon dekorasyonlarında, ahşap mobilyalar göze çarpmaktadır. Ahşabın sıcak rengi oluşturmak istediğiniz yaşam alanını daha sıcak bir atmosfere kavuşturmaktadır.

Kapalı balkon dekorasyonlarında trend olan kendin yap fikirlerinden ilham alabilirsiniz. Minimal dekorasyon fikirleri kapsamında revaçta olan ahşap kasalar ile kendiniz küçük l koltuk tasarımları oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte kapalı balkon dekorasyonlarında perde seçimini tercih ettiğiniz koltuk, sandalye ve masa ile uyumlu modellerden yapabilirsiniz.

Kapalı balkon büyüklüğüne göre seçeceğiniz mobilya sayısı da farklılık gösterir. Büyük oturma odası, dinlenme odası ve çalışma odaları için abajur, sehpa ve salıncak gibi mobilyaları dekorasyon uygulamanıza dahil edebilirsiniz.

Kapalı Balkonu Kış Bahçesine Dönüştür

Kullanışsız ve fazlalık olarak bulunan kapalı balkonları kış bahçesine dönüştürerek, evinizde yaşanılası alanlar yaratabilirsiniz. Böylece evinizde geçirdiğiniz zaman daha kaliteli ve keyifli hale gelir. Kapalı balkonlar için kış bahçesi fikirleri özellikle son yıllarda kapalı balkon dekorasyonlarında sıklıkla karşınıza çıkmaktadır.

Evinizde yeni bir alan olarak oluşturduğunuz kış bahçesinde, misafirlerinizi ağırlayabilir ve ailenizle daha mutlu ve konforlu vakit geçirebilirsiniz. Kış bahçesine dönüştürmek istediğiniz kapalı balkonun büyüklüğü, dekorasyon fikirleriniz açısından oldukça önemlidir. Fakat doğru mobilyalar ve doğru stratejiler ile oluşturduğunuz kış bahçesi balkonunuzun eski halinden daha estetik ve kullanışlı bir hale gelmektedir.

Kapalı Balkon Zemin Kaplama Önerileri

Kapalı balkon dekorasyonlarında güzel görünmeyen zeminler, dekorasyon oluşturma sırasında karşınıza çıkan en büyük engellerden biridir. Eski veya kullanmadığınız kapalı balkonları daha estetik dokunuşlar ile yaşam alanlarına çevirmek için, birbirinden farklı zemin döşeme fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Kapalı balkon zemin kaplama işlemi yaparken tercih edeceğiniz ürünler; kolay kurulumu olan, ıslanmalara ve çizilmelere karşı dayanıklı olmaları gerekir.

Profesyonel kurulum gerektirmeyen yer karoları ve balkon seramikleri ile kapalı balkonları daha otantik ve sıcak atmosfere dönüştürebilirsiniz. Kapalı balkon zemin kaplamalarında plastik tabanlı kompozit ahşapları tercih edebilirsiniz.

Kapalı Balkondan Okuma Köşesi Oluşturma Fikirleri

Büyük veya küçük boyutlarda kullanmadığınız balkonu, sakin ve dinlendirici bir okuma köşesine çevirebilirsiniz. Okuma köşesi olarak oluşturacağınız yaşam alanında, minimal ve sade konsept belirleyebilirsiniz. Kapalı balkon duvarlarına kitaplarınızı koyacağınız küçük raflar ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda farklı dekoratif aksesuarlar olarak dergilik ve aydınlatma modelleri tercih edebilirsiniz. Böyleye balkona kitap okuma köşesi oluşturarak, günün yorgunluğunu kendi tasarladığınız okuma köşesinde atabilir, okumalarınızı keyifli ve sessiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir