Balkon Dekorasyonu

Bahçeli Evi Olmayanlar İçin Balkonu Bahçeye Çevirmenin Yolları

Birçoğumuz şehrin karmaşasından uzak sakin yerler bulmak için hem vaktimizi hem de paramızı harcıyoruz. Evlerinde balkonu olanlar bu konuda artık çok daha şanslı. Balkonlarınızın sıkıcı beton görünümünden sıkıldıysanız size vereceğimiz tavsiyelerle balkonlarınızı doğanın bir parçasıymış gibi bir görünüme bürüyebilirsiniz. Bu yaratıcı fikirlerle balkonlarınızı nefes alabileceğiniz bahçelere dönüştürmek mümkün. 

1. Balkonlarınızı Desen ve Renkli Dokularla Süsleyin.

Balkonlarınızı bahçe dekoru gibi yansıtmak istiyorsanız tekstil ürünlerinin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Desenli halılar ve peluş yastıklar gibi dış mekanlar için uygun olan kumaşlardan yapılmış rahat unsurlar balkonunuzu süper konforlu hale getirecektir. Görselde gördüğünüz balkonda kullanılan bu ufak detaylar bahçe görünümü yaratmak için desen ve dokuların cesurca kullanımından oluşmuştur.

2. Mumları Unutun Gitsin!

Elbette romantizm denince aklımıza mumlar geliyor. Ancak güneş ışığından yararlanılarak yapılan aydınlatma da çok iyi bir fikir değil mi? Üstelik mumların serin yaz esintisinde sürekli olarak sönmesi problemine de çözüm getirecek bir yenilik bu. Güneş enerjili aydınlatmayı minik ışıklardan küre şeklindeki sarkıt lambalara kadar çok çeşitli stil ve tiplerde bulabilmeniz mümkün. Bu lambaların şarj olmaları için güneş panellerini güneş ışığına doğru konumlandırmanız yeterli.

3. Balkonlarınızda Sahte Bir Kamp Ateşi Yakabilirsiniz.

 

Çoğumuz apartmanlarda gerçek ateş yakamıyoruz. Böylelikle o sıcak görüntüden mahrum kalıyoruz. Ancak ateş hissini sahte bir ateşle yeniden hissedebilirsiniz. Bunu yapmak için ise sadece dekoratif odun demetinin etrafına ledli ip lambalar takabilirsiniz.

4. Balkonlarınızda Tıpkı Bahçelerdeki Gibi Akşam Yemeğine Ne Dersiniz?

Çoğumuz apartmanlarda gerçek ateş yakamıyoruz. Böylelikle o sıcak görüntüden mahrum kalıyoruz. Ancak ateş hissini sahte bir ateşle yeniden hissedebilirsiniz. Bunu yapmak için ise sadece dekoratif odun demetinin etrafına ledli ip lambalar takabilirsiniz.

5. Balkonunuzu Sahte Bir Bahçeye Çevirin.

Balkonlarınızda sırf parmaklıklar var diye bahçe dekorundan vazgeçmeniz gerekmeyecek. Biliyorsunuz ki son yıllarda plastik bitkiler oldukça revaçta ve gerçekçi görünüyorlar. Uzun otlar, saksı bitkileri, sarmaşık bitkiler gibi birçok sahte seçenek balkon mahremiyetinizi artırırken kendinizi gerçek bir bahçedeymiş gibi hissedebileceksiniz.

6. Aydınlanma Seçeneklerinde Bonkör Olun.

Bu konuda mumlu fenerleri kullanabilmeniz mümkün. Rüzgar estiğinde cam paneller mumlarınızı yakmaya devam edecektir. Bu fenerleri tavandaki lambalar gibi asabilirsiniz ya da masaya yerleştirebilirsiniz.

7. Balkonunuzda Hamak Kullanın!

Yazın dinlenmek istediğinizde hamakta uyumaktan daha keyifli ne olabilir. Tıpkı bahçelerdeki gibi hamak keyfini balkonunuza taşıyabilirsiniz.

8. Balkonunuzun Beton Döşemelerini Gizleyin.

Birbirine geçen güverte döşemeleri kullanarak sıkıcı bir balkon zeminini gizleyebilirsiniz. Bunun için  Kurulumu ve sökülümü kolay bir döşeme tercih edin.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir