Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyonunda Rahat ve Zevkli Tasarım İçin 10 İpucu

Ev dekorasyonunda rahat ve zevkli tasarım nasıl olmalı? sorusunun cevabını aradığımız bu yazımızda ev dekorasyonu hakkında bilinmesi gereken 10 maddeyi sıraladık. Ev dekorasyonunda rahat ve kullanışlı eşyalar seçmek hem zor hem de işimizi kolaylaştırıcıdır. Peki evinizdeki eşyalar ile dekoratif tasarımlar ile nasıl zevkli seçimler yapabiliriz gelin bu soruların cevaplarını birlikte inceleyelim, ne dersiniz?

1- Eviniz için Yumuşak Koltuk Takımları

Yumuşak yastıklı koltuk takımları seçmek size hem rahatlık hem de görüntü şıklığı sunacaktır.

2- Evde Gizlenebilen Eşyalar Seçebilirsiniz

Gizlenebilen masalar, katlanan sandalyeler hemen toparlanması ve ortada fazla eşya gözükmemesi  ile hem zevkli hem de rahat kullanım sunmaktadır.

 

 3- Ev Dekorunda Renk Uyumlarına Dikkat Edilmeli

Renk uyumlarına dikkat etmek önemlidir seçtiğiniz renklerin üzerinizde rahatlatıcı ve dinlendirici etkileri vardır. Örneğin turkuaz ve turuncu renkleri hem uyumlu hem de dinlendirici etkisi ile tercih edilebilir.

4- Evinize Puflar ile Gelen Şıklık

Örgü puflar son yıllarda dekorasyonda sıkça tercih edilmektedir. Rahat kullanım sunması ve görüntüsü ile dikkat çeken renkli pufları evinizin tüm odalarında kullanabilirsiniz.

5- Evinizin Duvarlarında Açık Raflar Kullanabilirsiniz

Bardaklarınızı asabileceğiniz, elinizi attığınızda rahatça eşyalarınızı bulabileceğiniz açık raflar işinizi kolaylaştıracaktır.

 

6- Duvar Kağıtları ile Evinizi Baştan Yaratın

Duvar kağıtları kolay temizlik sunması,  yıllarca dayanıklılık sağlaması ile rahat ve zevkli seçimler olarak karşımıza çıkmaktadır.

7- Evinizin Banyosunu Kullanışlı Hale Getirin

Özellikle banyolarda havlu ve deterjanları elimizi attığımız yerde bulmak  önemlidir bu yüzden  açık banyo dolapları sizlere büyük rahatlık sunacaktır. Açık ahşap banyo dolapları banyolar için rahat ve zevkli tercihlerdir.

 

8- Evinizin Salonunda Işıklı Üniteler Kullanabilirsiniz

Işıklı tv üniteleri gösterişli görüntüsü ile şık bir görüntü sunmaktadır. Eviniz de film izlemek , sohbet etmek için kullandığınız oturma odalarınızın daha zevkli bir görüntü yakalaması için tercih edilebilir.

9- Evinizde Köşe Koltuklar İle Alan Kazanın

Köşe koltuklar az yer kaplaması ve rahat kullanım koşulları ile evinize harika atmosferler katacaktır.

10- Ev Dekorunda Kreatif Aksesuar Seçimleri

Özellikle çiçek dekorasyonda çok sık tercih edilmektedir. Renkli çiçek tercihleri ile içinizi ferahlatacak ve evinizin havasını değiştirecek dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir