Evde Kolay Halı Temizliği Nasıl Yapılır ? Püf Noktaları

----

Evde en kolay halı temizliği nasıl yapılır sorusunun yanıtını aradığımız bu yazımızda masrafsız ve kolay halı temizliği ile ilgili dikkat edilemesi gereken püf noktaları incelemeye ne dersiniz?

Karbonat Yöntemi;

En çok bilinen yöntemlerden biri karbonat ile halı temizliğidir. Karbonatın içinde ki maddenin mikropları öldüren yapısı ile sağlıklı ve temiz halılara sahip olmak mümkün.

Karbonatı elekten geçirdikten sonra halınızın üstüne serperek işleme başlayabilirsiniz. Karbonatın halının içine işlemesi için 2 saat kadar bekletmelisiniz. 

Serptiğiniz karbonatı süpürge yardımı ile süpürün bu şekilde karbonatla halı temizliğinin sonuna gelmiş olacaksınız. Halınızın içindeki mikropların kırılması için doğal ve kolay bir yöntem olarak bilinmektedir.

Halı Temizliğinde En Çok Tercih Edilen Karışım Şu Şekildedir;

1- Kabartma tozu ve karbonat karışımı ölçüsü bir bardak olacak şekilde kullanılabilir. Yumuşatıcı etkisi ile kirin rahatlıkla temizlendiğini göreceksiniz.

2- Bir fincan mısır nişastası veya mısır unu ekleyebilirisiniz.

3- Biraz koku katmak için 1 fincan kuru nane kullanmalısınız.

4- Dezenfekte etkisi ile 1 kaşık boraks ekleyebilirsiniz.

Bu malzemelerin tümünü karıştırıp en az iki saat en fazla bir gün boyunca halınızın üstünde bekletmelisiniz. Bakteri ve miropları yok eden etkisi ile gözle görülür temizliği fark edeceksiniz.

Halılarınızın kiri çok fazla ise doğal yöntemler işe yaramayacak diyorsanız leke çıkartıcılar veya eskiden bu yana ev hanımlarının vazgeçilmezi arap sabunu ile silebilirsiniz.


Yorum Gönder

İncelemek İsteyeceğiniz Diğer Dekorasyon Fikirleri