Kendin Yap

Evde Kendin Yap Projeleri

Evlerimizi güzelleştirmek, daha şık ve estetik bir hale getirmek için dünya kadar para harmamamız gerekiyor. Herhangi bir dekorasyon mağazasına gittiğimizde dekoratif ürünleri yakından incelediğimiz aslında yapımı ne kadar kolay, maliyeti ne kadar düşük ürünler olduklarını görüyoruz. Evde kendin yap projeleri, bize aynı dekoratif ürünleri hatta daha fazlasını yapabilmek için enerji ve ilham veriyor. Hemen hemen dekorasyon mağazalarında gördüğünüz her şeyi kendiniz de evde yapabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken doğru, gerekli malzemeleri bulmak. Eğer isterseniz bu kendin yap işlerini evdeki atık malzemeleri kullanarak yapabilirsiniz. Atık malzeme demek, bir zamanlar kullanılmış ancak artık hiç bir işe yaramayan malzemelerdir. Bunlar çöp değildir, geri dönüştürülebilir malzemelerdir. Bu malzemelerin başında da şarap şişeleri gibi süt şişeleri gibi cam şişeler gelir. Cam kavanozlar da bu şekilde rahatlıkla kullanılabilen sağlıklı malzemelerden bir tanesidir. Biz bu yazımızda sizlere evde yap proje fikirleri vereceğiz. Galerimizde bu fikirlerin bir çoğunun yapılmış halini de görebilirsiniz. Isterseniz siz hobi dükkanlarından, kırtasiyelerden ve değişik hediye dükkanlarından çeşitli malzemleler alarak daha farklı şeyler yapabilirsiniz.

Evde kendin yap projeleri ile bir çok şey yapabilirsiniz. Sevdiklerinize el emeği, kendi hediyelerinizi yapabilirsiniz. Güzel evlerinizi daha sevimli yapmak için dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu ürünleri yaparak bunları bir şekilde alıcılarına ulaştırıp iş kurabilirsiniz. Özellikle sivil toplum kuruluşları ve kadın dernekleri tarafından bu tarz oluşumlar çok ciddi bir şekilde desteklenmektedir. Satış kanallarını internetten veya konsept store lardan bulabilirsiniz. Evdeki atık malzemeleri kullanarak mumluklar, lambalar yapabilirsiniz. Cam şişeler hem mumluk gibi kolay dekoratif ürünler hem de lambalar gibi daha karmaşık ürünler için mükemmel bir ham maddedir. Şişelerin içerisine lamba koyabilmek için şişelerin bir kısmını kesmeniz gerekebilir. Bir şarap şişesinden orta kısmından bardak, ağız kısmından ışıklık alt kısmından yani dibinden de yumurtalık yapabilirsiniz. Bu şişenin etrafına yapıştırıcı ile renkli ipler yapıştırabilir veya boyayabilirsiniz.

Düz beyaz en uygun fiyatlı fayansları alıp onları kendiniz boyayıp süsleyerek mutfaklarınızda, banyolarınızda kullanabilirsiniz. Galerimizde çeşitli uygulama örneklerini görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir