Ev Dekorasyon Fikirleri

Birbirinden Modern Aydınlatma Ürünleri

Aydınlatma ürünleri kullanımı ile aydınlatma sistemleri tasarımının ev dekorasyonu için ne kadar önemli olduğundan önceki yazılarımızda geniş geniş bahsetmiştik. Mutfak, yatak odası veya oturma odası hangi oda olursa olsun aydınlatma tasarımı ile çok daha şık ve gösterişli bir hale getirebilirsiniz. Aynı şekilde kötü bir aydınlatma ile bütün şıklığını yok edebilirsiniz demiştik. Aydınlatma sistemi tasarımlarının en önemli parçası olan aydınlatma ürünleri incelemesi ile karşınızdayız. Modern aydınlatma ürünleri çok çeşitli tasarımlardan oluşuyor. Sarkıt olanları tavandan olanları, yerden yükselen modelleri, led olanları sabit olanları ve portatif olanları gibi onlarca çeşit. Aynı şekilde bu aydınlatma ürünleri tasarım açısından, yapıldıkları ürünler açısından da çok farklı özellikler gösteriyor. Seramikten ahşaba, plastikten cama kadar bir çok malzeme kullanılarak aydınlatma ürünü kullanılıyor. Bu ürünlerin hepsi farklı tarzlarda olduğu için bunları kullandığımız alanlar da genelde değişiyor. Bu yazımızda ürün modelleri hakkında bilgi verirken aynı zamanda bunları hangi odalarda ve hangi tarz dekorasyonlarda kullanabilirsiniz konusunda da bilgiler vereceğiz.

Modern aydınlatma ürünleri içerisinde yere sabit olan tavandan yansıtmalı ürünler diğerlerinden daha fazla. Bir zamanların en popüler lambalarından olan abajurlar da kendi kendini yeniden var eden ürünlerden. Modern abajurlar hem dekoratif olarak hem da ana aydınlatma ürünü olarak kullanılıyor. Bu abajurların ahşap olanları, cam olanları ve seramik olanları var.

El yapımı özel abajurların porselen olanlarını bile bulabilirsiniz. Şık ve konforlu bir salon dekorasyonu için her zaman kullanabileceğiniz abajurların son derece şık tasarımları mevcut. Aydınlatma ürünleri içerisindeki seramik lambaları genelde mutfak  dekorasyonlarında tercih etmiyoruz. Aynı şekilde banyolarda da bu tarz lambalar tercih edilmiyor. Su ve nem ile temas eden alanlarda aynı şekilde ahşap aydınlatma ürünleri de kullanmıyoruz. Ahşap lambalar salon ile yatak odası dekorasyonları için uygundur. Ahşap lambalar genelde spor bir tarza sahip olduğu için klasik bir salon dışında daha spor tarzdaki salon dekorasyonlarında kullanılabilir. Ikea gibi marka tasarımları ile son zamanların en popüler aydınlatma ürünleri içerisinde kendine kalıcı bir yer edinen kağıt lambalar ise yine aynı şekilde spor ve spora yakın dekorasyonlarda kullanılıyor.

Daha farklı tasarım ürünleri için galerimizde göz atın.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir