Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odası Niş Modelleri

Niş kelimesi dilimize ingilizceden geçmiş olmakla beraber aynen okunduğu gibi söylenir. Bu kelime aslında tam olarak duvara açılan delik veya oyuntu anlamına gelir. Klasik niş modellerine bakarsak bunların en eski çağlardan itibaren ev dekorasyonlarında kullanılan bir şey olduğunu anlayabiliriz. Ülkemizde de sık sık tercih edilen bu dekorasyon tarzları en çok oturma odaları ile salon dekorasyonlarında kullanılmaktadır. O yüzden de biz de bu içeriğimizde sizlere oturma odası niş modelleri hakkında bilgiler vermek aynı zamanda çeşitli modelleri örnekleri ile birlikte sunmak istedik. Niş modelleri isim olarak çok bilinmese bile aslında hemen hemen herkesin evinde kullandığı bir dekorasyon tarzıdır.

Ismi ile tarzı birbirinden biraz alakasızdır. Biz niş kelimesini dilimizde temel olarak çok lüks veya benzeri olmayan anlamında kullanıyoruz. Mesela bir yerde bazı ürünler vardır, çok aşırı pahalıdır çünkü bunlardan yani bu tasarımlardan dünyada bir iki tane daha vardır. Bu ürünler çok niştir ve çok niş bir kesme hitap ediyordur. Kelimeyi tam anlamı ile  biz bu şekilde kullanıyoruz. Burada bahsettiğimiz niş modelleri ise çok daha farklıdır. Bu sebeple arama yaparken yanlışlık yapmamak lazım. Oturma odası niş modelleri ile salonlarda kullanılan niş modelleri birbirine benzerdir. Galerimizdeki örneklerden beğendikleriniz olursa onları kendi salonlarınızda da kullanabilirsiniz. Zaten oturma odası ile salon dekorasyonları artık neredeyse aynı noktaya geldi. Eskisi gibi evlerde bol bol oda olmadığı için salonları ile oturma odalarını ayırmak oldukça zor. Herkes bir odasını hem oturma odası hem de salon olarak kullanıyor. Bu nadide odalarımızda eğer fazla alan yoksa, duvarlarınızı şık ve farklı bir tarzda dekore etmek istiyorsanız niş modelleri uygulamaları en güzel çözümler olacaktır. Ayrıca bunların içerisinde küçük, büyük az raflı çok raflı, tüm duvarı kaplayan gibi çeşitli seçenekler de mevcuttur.

Oturma odası niş modelleri modern ev dekorasyonu renkleri ile gayet uyumlu olabilecek tarzda sade tasarımlardan da oluşur. Eskiden genelde aşırı süslü tasarımlar vardı ancak şimdi bunlar değişti.

Değişen tasarım örneklerini galerimizde de görebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir