Kendin Yap

Ev Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Ev dekorasyon fikirleri kendin yap projeleri sayesinde evimizdeki eski ve artık malzemeleri değerlendirmenin, kendi yaratıcılığımız kullanarak harikalar yaratmanın yollarını bulduk. Son zamanların yükselen projelerinden biri olan kendin yap fikirleri, aklınıza gelebilecek hemen hemen her yerde uygulanabilir. Ev dekorasyonlarında, kıyafetlerimizde, zihni sinir projeleri dediğimiz yaratıcı ve enteresan projelerde, bahçe düzenlemesinde uygulanabilir. Çocuklarımızın yaratıcılığını desteklemek için kendin yap fikirleri ile onlara oyuncaklar yapabilir, yeni oyuncaklarını kendileri yapmaları için de fikirler verebilirsiniz.

Eskiden el işi dersimiz vardı. Tüm çocuklar el işi dersinde aslında evde kalan giden eşyaları kullanarak, çeşitli boyalar ve kağıtlar ile süsleyerek çeşit çeşit şeyler yapardı. Şimdilerde çocukların yaratıcılığını destekleyen neredeyse hiç bir şey kalmadı. Evde biz kendi imkanlarımız ile çocuklarımızın yaratıcılığını destekleyebiliriz.

Peki evlerimizi daha şık bir hale getirmek için yapabileceğimiz ev dekorasyon fikirleri kendin yap örnekleri neler olabilir? Hangi odalar için neler yapabiliriz? Ev dekorasyonu için kullanabileceğimiz aksesuarların büyük bir kısmını evde kendimiz yapabiliriz. Eski ve kullanılmış eşyaları değerlendirerek yapabileceğimiz gibi bu aksesuarları hobi mağazalarından aldığımız ürünler ile de yapabiliriz. Biz bu yazımızda çoğunlukla evdeki fazla malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz örneklerden bahsedeceğiz. Mesela, çocuk odası girişi için ya da evin genel girişi için kullanabileceğiniz renkli giriş paspası fikri. Her evde örgü örmeye hevesli birileri vardır. Örgü başlanır çoğunlukla bitmeden yarım kalır. Bitse bile her örgüden bir miktar ip artar. Bu ipleri bir araya getirip bunlardan minik ponponlar yapın. Bu ponponları birbirine dikerek yuvarlak ya da kare paspaslar yapın. Daha büyüğünü yaparak çocuk odasında çocukların üzerinde oturup oyun oynayabileceği bir şey de yapabilirsiniz.

Çocuk odası ve banyolar, ev dekorasyonu fikirleri kendin yap uygulamaları için en uygun yerlerdir. Bitmiş tuvalet kağıtlarının rulolarını kalemlikten oyuncaklara kadar çeşit çeşit tasarım haline getirebilirsiniz. Boş kavanozları içine taşlar ve su koyup, üzerine de canlı veya cansız çiçek yaprakları atarak harika birer banyo aksesuarı haline getirebilirsiniz. Bu tarz cam kavanozları mum ile süsleyerek salon ve oturma odası dekorasyonlarında kullanabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir