Ev Dekorasyon Fikirleri

Mürdüm Rengi Dekorasyon Önerileri

Cesur ve dikkaç çekici renkler son zamanlarda ev dekorasyonlarında en çok kullanılan renklerdendir. Minimal tarza sahip olan evler dışında tüm ev dekorasyonlarında canlı renkler ön planda. Modern zamanların en sevilen havalı renklerinden bir tanesi de mürdüm rengidir. Bu yazımızda sizlere mürdüm rengi dekorasyon önerileri ile örneklerini hazırladık. Bu renk tonunu hangi odalarda nasıl kullanabilirsiniz konusundan ne tarz evlerde mürdüm rengini kullanmak daha doğru olura kadar bir çok konuda bilgi alabileceğiniz bir yazı hazırladık. Diyelim ki mürdüm rengini çok seviyorsunuz ve evinizde hep sevdiğiniz renkler olsun istiyorsunuz? Peki nerden başlamak lazım hemen bakalım.

Mürdüm rengi ev dekorasyonunu duvarlarda bu renk tonunu kullanarak yapabilirsiniz. Koltuk ve yatak odası takımı gibi en büyük mobilyalarda renk seçimini yaparak da uygulayabilirsiniz. Mürdüm rengi, mürdüm eriğinin rengine benzediği için bu rengi alır yani biraz koyu bir renk tonudur. Bu yüzden de evin duvarlarında en az azından tüm duvarlarda kullanmak pek uygun olmayabilir. Belki bir oda içerisinde bir duvar ya da iki duvarda dekorasyona hareket katmak için kullanmak daha doğru olur. Mürdüm rengi dekorasyon önerileri konusunda yapabileceğimiz ilk öneri açık olan tonlarını ağırlıklı kullanmanız yönünde olacaktır. Aksi taktirde bu rengin koyu tonları sizin karanlık bir evde oturmanıza sebep olabilir. Biz bu rengi çoğunlukla yatak odası ile oturma odası ve salonlarda kullandığımız için de evin ana mekanlarını oldukça aydınlık yapmak gerekir.

Modern oturma odası dekorasyonlarında etki olarak minimalizm etkisi ağırlıklı olarak karşımıza çıkar. Minimalist dekorasyonlarda da genelde beyaz ve krem gibi açık renk tonları kullanılır. Eğer mürdüm rengini çok seviyorsanız bu tarz dekorasyonlara da tabiki uygulayabilirsiniz. Bu tarz minimalist dekorasyonlarda ise aksesuarlar ile küçük yan eşyaları mürdüm rengi tonlarından seçebilirsiniz. Mürdüm rengi dekorasyon önerileri sadece genel dekorasyon konusunda değil aksesuar seçimi konusunda da bilgi verir. Galerimizde de ayrıca hazırladığımız örnekler vardır. Yine mürdüm rengi dekorasyon örneklerini inceleyerek hayallerinizdeki evde uygulayabilirsiniz. Son olarak mürdüm rengi her tonu ile ev dekorasyonu için harika bir renk tonudur.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir