Salon Dekorasyonu

Birbirinden Harika Salon Dekorasyon Tasarımlar

 

Salon dekorasyon tasarımları denildiği zaman akla maddiyat gelmektedir. Aslında tasarımlar Sadece parayla değil zevke de bağlı bir durumdur. Dekorasyonu düzgün ve kusursuz yaptığınız zaman Birbirinden Harika Salon Dekorasyon Tasarımları oluşturabilirsiniz.

 

Salon Dekorasyon Tasarımları Nasıl Olması Gerekir?

·  Sizin evinize uyacak modelleri belirlemelisiniz. Örneğin; bunu duvar renginiz olsun perdelerinizi modelleri olsun halınızın desenleri olsun. Buna göre bir mobilya seçimi yapmalısınız. Koltuk rengi pembeyse, Bu pembe rengin detaylarının perdede de olması salonunuzda bir uyum olduğunu gösterecektir, veya pembe ile uyumlu olabilecek renkleri kullandığınız zaman tasarımsal olarak bir etki olduğunu söyleyebiliriz. Bu da salon dekorasyonunuza yansıyacaktır.

 

·         Koltuk takımları ahşap tarzdaysa, salondaki yemek takımı ve sehpa da ahşap model de olmalıdır.

·         Salondaki eşyalarınız ne kadar birbirine uyum içerisinde olursa dekorasyonunuzda o kadar güzel ve kusursuz olacaktır.

 

Birbirinden Harika Salon Dekorasyon Tasarımlar için ön planda olan şey uyumdur. Dekorasyon alanında uyumu yakaladığınız zaman kesinlikle bir dekorasyonun parçasından tutmuşsunuzdur. Dekorasyonda renk seçimi önem taşır. Birbirine çok yakın renkler kullanmamalısınız yada bu renkleri kullanırken çok özenli olmalısınız. Örneğin; mavi tonları kullanmak istiyorsanız açık ve lacivert tonları kullanmalısınız. 2 farklı renk kullanacaksanız, birbiri ile uyumlu renkler olmalıdır. Mavinin yanında Kırmızı kullandığınız zaman bu çok absürd ve göz yoran dekorasyon olacaktır.

Psikolojik araştırmalara göre renklerin kişiler üzerinde oldukça önemli bir etkisi vardır. Örneğin koyu renkler kullandığınız zaman daha karamsar daha üzüntülü bir durum yaşarken ,açık ve pastel tonlar Sizi daha mutlu ve daha motive göstermektedir. Bu durum Tabii ki herkes de olan bir durum değildir. durumdur. Ama yine de bunu söylemek de fayda olduğunu düşünüyoruz. Birbirinden harika salon dekorasyon tasarımları için yazımızı okuyabilir ve siz de fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir