Salon Dekorasyonu

Birbirinden Güzel Salon Dekorasyon Önerileri

1. Avangard

Oyma detaylı, varaklı mobilyalar, parlak renkler, kadifeler, taşlar, ihtişama dair aklınıza gelen her şey popülerliğini hiç kaybetmeyen avangard salon dekorasyonu alanında kendini gösteriyor.

2. İskandinav

Natürelliğin ve sadeliğin sadık askeri İskandinav tarzı; küçük salon dekorasyonu için biçilmiş kaftan. Bembeyaz duvarlara, masif mobilyalara, büyük pencerelere ve şömine önü postlarına evinizde yer açın.

3. Loft

Yüksek tavanlar, bölmesi olmayan ama evin kalan kısmından ayrılan bu dikkat çekici ve cool tarz ile salonunuzda özgürlüğü ve rahatlığı doyasıya yaşayacaksınız.

4. Endüstriyel

Endüstriyel bir salon dekorasyonu için dikkat etmeniz gereken en temel detaylar; ahşap ve metal ağırlıklı aksesuar ve mobilya kullanmanız, taş ya da yıpranmmış tuğla duvarlar… Eski bir zeytinyağı fabrikasını muhteşem bir salona dönüştürmüş gibi…

5. Modern

Modern salon dekorasyonları her zaman ilk tercih olmaya devam ediyor, koltuk seçiminden, halı seçimine, perde ve duvar boyası seçimine modern kesimler ve renkler sizi bekliyor.

6. Rustik

Eskiye ve doğaya özlem rustik tarzı, evimizin kalbi salonlarımızda yaşatmamız için yeterli bir neden. Salon dekorasyon aksesuarları içerisinde kocaman pencereler, keten kumaşlar, taş görünümlü duvarlar, pastel tonlarda halılar ve ahşap parçalar bu salon dekorasyon tarzının olmazsa olmazları.

7. Country

Hem şık hem sade, hem prenses edasında hem de feminen ve romantik. Ferforje aksesuarlar, naturel renkler, beyaz ahşaplar, pamuklu kırlentler ve çiçek motifleri ile salonunuzun havası değişecek.

8. Minimalist

Son yıllarda daha çok modada duyduğumuz “az çoktur” felsefesi minimalist dekorasyon tarzı ile kendini evinizin salonunda gösterecek. Gösterişten uzak ve az eşya ile yaşanabilir huzurlu ev alanları yaratmak için tek yapmanız gereken bu tarzı salonunuzda uygulamak.

9. Retro

1950lerden başlayan ve '80lere kadar uzanan dönemin kilit parçalarını kullanarak retro salonlar dekora edebilirsiniz. Canlı ve parlak renklerin göz önünde olacağı bu tarz ile salonunuzun bir karakteri olduğunu göreceksiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir