Banyo Dekorasyon

Banyoya Düzen Getiren Pratik Öneriler

Banyonuz ister büyük olsun ister küçük, her banyo tipinde düzene ihtiyaç duyulmaktadır. Banyoya düzen getiren pratik önerilerden biraz bahsedelim.

 

Banyoda düzen deyince ilk akla gelen organizerler ve dolaplardır. Açıkta dağınık olarak duran deterjanların, havluların, şampuanların ve kişisel ihtiyaçların dolap içerisinde ve organizerli bir bölümde olması, banyonuzun düzenli görünmesini sağlayacaktır. Banyoda bornoz ve havluların yeri, havluların katlanış biçimleri, kirli sepetinin koyulduğu yer ve kullanılan kutu tercihi gibi küçük detaylar da banyonuzun düzenli ya da dağınık görünmesini sağlayan etkenler arasındadır.

 

Banyo Dolapları

 

Banyo dolapları, banyonuza düzen getiren, kullanışlı ve fonksiyonel bir parçadır. Banyonuz ile uyumlu bir renkte tercih edeceğiniz banyo dolapları, hem estetik açıdan banyonuza şık bir görünüm kazandıracak hem de havlularınızı, makyaj malzemelerinizi, pamuk, tıraş seti, diş fırçalığı, diş macunu, tuvalet kağıdı, hijyenik malzemeler vb gibi daha birçok ihtiyacınız olan ekipmanı saklayarak, banyonuzun dağınık görünmesini önleyecektir.

 

Banyo Organizeri

 

Banyonuzun dekorasyonunu tamamlamak veya dolabınıza koyduğunuz malzemeleri bir düzen dahilinde saklamak istiyorsanız fonksiyonel bir organizere ihtiyacınız olabilir. Banyo tezgahının üzerinde el şampuanı, el sabunu ve nemlendirici kreminizi koyabileceğiniz ya da ihtiyaç duyduğunuz farklı malzemelerinizi bir düzen dahilinde koyabileceğiniz organizer, banyonuzun şık ve düzenli görünmesini sağlayan çok fonksiyonel bir parçadır. Düzenli bir banyo istiyorsanız, banyo dekorasyonunuza mutlaka şık ve kullanışlı bir organizer tercih etmelisiniz.

 

Saç aletleri ve saç şekillendirici organizeri, saç kurutma makinenizi, tarağınızı, saç şekillendirme aletinizi ve fırçanızı organize etmeniz için tasarlanmış fonksiyonel bir üründür. Banyonuzda oluşacak alet ve kablo kalabalığını düzenleyerek banyonuzun ferah bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

 

Banyo Sepeti

 

Banyonuzda akıllı bir şekilde depolama yapmak istiyorsanız organizerden başka parçalara da ihtiyacınız olacaktır. Örneğin dekoratif bir çamaşır sepeti hem kirlilerinizi ayrıştırmanızı sağlayacak hem de banyonuza şık bir görüntü kazandıracaktır. Lavabonuzun altında çamaşır sepetinizin girebileceği kadar bir alan var ise, dekoratif çamaşır sepetlerinizi bu bölüme koyabilirsiniz. Banyonuzun rengine ve tarzına göre dilerseniz hasır malzemeden, dilerseniz de renkli banyo sepetitercih edebilirsiniz.

 

Banyo Rafları

 

Banyonuzdaki lavabonuzun altında bir dolap yoksa ve dolap ile yer arasında boş bir alan yoksa o zaman lavabonuzun ayaklarını farklı bir organizer ile değerlendirebilirsiniz. Lavabonuzun ayak bölümünün etrafını saran alüminyum ya da çelik malzemeden yapılmış yarım daire şeklindeki lavabo rafı, şampuanlarınızı, temizlik fırçalarınızı, deterjanlarınızı ve yedek havlunuzu koyabilmeniz için banyonuzu düzenli gösteren bir alan tanıyacaktır.

 

Banyo rafları kategorisinin bir diğer raf modeli, merdiven tarzında tasarlanan banyo raflarıdır. Hem görsel olarak, hem de geniş kullanım alanı yaratması nedeniyle merdiven tarzındaki raflar birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Merdiven rafınızı banyo dekorasyon malzemelerinize uyumuna göre dilerseniz tahta bir malzemeden, dilerseniz de parlak metal bir malzemeden yaptırabilirsiniz.

 

Dekoratif tepsi ile banyo tezgahınızda hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Dekoratif tepsinin içine kokulu mum, kokulu çubuk, havlu ve küçük bir çiçek koyabilir ve banyo dekorasyonunuza şıklık kazandırabilirsiniz.

 

Kapı üzeri raf yaptırarak banyo havlularınızı bu kapı üzerindeki rafta muhafaza edebilirsiniz.

 

Küvetinizin yan duvarına paslanmaz çelik malzemeden bölmeli raf yaptırabilir, banyo esnasında ihtiyaç duyduğunuz şampuan, saç kremi, duş jeli, sabun vb gibi malzemelerinizi düzgün bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

 

Eczacı kavanozları içerisinde pamuklarınızı depolayarak banyonuzda şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

 

Ekstra Dolap Seçeneği

 

Banyonuzda küçük veya dar bir alanda boş bir bölüm varsa, bu boş bölüme ekstra bir dolap yaptırabilirsiniz. Bu ekstra dolap sayesinde çok daha fazla depolama alanına sahip olursunuz. Ebat olarak daha küçük parçaları, havluları bu dolap içerisine koyabilirsiniz.

 

Duvarınıza arı peteği şeklinde altıgen raflar yaptırarak çok yer kaplamadan depolama yapmanız mümkündür. Altıgen raflar banyo dekorasyonunuza zenginlik ve şıklık katarken, banyonuzun düzenli görünmesini sağlayacaktır.

 

Banyoya düzen getiren pratik öneriler için son olarak kendi yaptığınız saklama kavanozlarını ilave edebiliriz. Renkli ya da hasır dekoratif iplerle şekillendirdiğiniz kavanozlara, dilerseniz diş fırçalarınızı ve diş macununuzu, dilerseniz makyaj pamuklarınızı koyabilirsiniz. Ya da sadece dekoratif amaçlı kullanarak içerisine kurumuş çiçekler ya da kokulu çiçekler yerleştirerek, banyonuz için şık ve dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir