Salon Dekorasyonu

Sarkıt Avize Modelleri İle Salonunuzu Süsleyin

Salon dekorasyonunda seçeceğiniz iyi bir sarkıt avize modelleri ile salonunuzu süsleyin ve evinizin şıklığına şıklık katın. Özellikle de eviniz yüksek tavanlı bir ev ise sarkıt avizeler salonunuza oldukça görkemli bir hava katacaktır.

Amerikan salonlarında veya oldukça büyük salonlarda iki tane sarkıt avize kullanabilirsiniz. Genellikle sarkıt avize seçimi yapılırken iki avize alınacaksa ikisi de uyumlu olması aynı seçilir. Fakat birbirinden iki farklı sarkıt avizeyi de tek bir salonda kullanmak oldukça hoş ve estetik bir görüntüye ulaşmanızı sağlar.

Yemek masasını aydınlatacak şekilde bir tane sarkıt avize kullanabilir, lambalarını beyaz led seçerek güçlü bir görünüm elde edebilirsiniz. Seçeceğiniz ışık iki avize için de aynı renk olmalıdır, böylece göz yormaz. Salonunuzda tek bir sarkıt avize kullanacaksanız, gün ışığını çok iyi alan pencereleriniz var ise ve biraz loşluktan hoşlanıyorsanız sarı renk lamba tercih edebilirsiniz. Led lamba seçmek hem elektrik tasarrufu için hem de dayanıklılık açısından çok kullanışlıdır.

Sarkıt Avize Modelleri

Sarkıt avize modellerinde beyaz, siyah, antrasit, gri, tarçın, turuncu ve krem gibi oldukça çeşitli renk seçeneği bulunur. Metal, cam ve kumaş gibi farklı materyallerde üretilir. Ev dekorasyonu yaparken mobilyalarınızın rengine uyumlu sarkıt avize modeli seçebilirsiniz. İsterseniz sarkıt avize rengini perdeleriniz ile aynı renkte de tercih edebilir veya duvar boyanızla da uyumlu olacak şekilde tercih edebilirsiniz.

Oldukça fazla renk seçeneği bulunan sarkıt avizelerin farklı sarkıt sayıları da bulunur. Tekli sarkıt avize modelleri olduğu gibi kullanım amaçlarına göre ve kişinin isteğine de bağlı olarak özel tasarım ürünlerinde farklı sayıda sarkıtlar yapılabilir ve bu sarkıt sayısı altılı ve yedili, hatta onlu sarkıt sayılarına da rastlamak mümkündür.

Ev dekorasyonunda fazla abartıyı sevmeyen, sadece doğallığı ve sadeliği sevenler tekli veya ikili, ahşap sarkıt modeli tercih edebilirler. Salonunda görkemli ve şaşalı görünümden hoşlananlar ise üçlü ve dörtlü sarkıt modellerini tercih edebilirler. Salonu küçük olanlar ise tekli sarkıt modeli tercih edebilirler.

İkili ve üçlü sarkıt modelleri genellikle yatak odası ve çalışma odasında tercih edilirken tekli sarkıtlar ise bebek ve çocuk odalarında, mutfak ve koridorlarda tercih edilir. 

Yatak Odaları İçin Sarkıt Avize Tercihi

Kimi insanlar yatak odası dekorasyonuyaparken aydınlatmada loş ışık tercih ederken kimisi de aşırı güçlü ışıkları tercih eder. Eğer seçiminiz loş ışıktan yana ise ve sadelikten hoşlanıyor iseniz tekli sarkıt avize tercih edebilirsiniz. Güçlü ışıklardan hoşlanıyorsanız ise ikili ve üçlü sarkıt avize tercih ederek yatak odanızda istediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz. Sarkıt avize rengini yatak odası duvar boyası rengi ile uyumlu tercih edebilirsiniz.

Bebek Ve Çocuk Odalarında Sarkıt Avize Tercihi 

Genellikle bebek ve çocuk odalarında güvenlik açısından sarkıt avizeler pek tercih edilmez. Fakat şık bir görünüm isteyen aileler bebek ve çocuk odalarında sarkıt avize tercih ederler. Sarkıt avize tercih etmek istiyorsanız güvenliğinden ve malzeme kalitesinden emin olduğunuz avizeyi tercih edebilirsiniz.

Tekli sarkıt avizeler, bebek ve çocuk odalarında tercih edilen bir avize modelidir çünkü bebek ve çocuk odaları sade ve şık bir şekilde dekore edilir. Aşırı abartılı tercih edilen mobilyalar çocukların gözlerini yorabilir.

Mutfak İçin Sarkıt Avize Tercihi

Mutfak için tercih edeceğiniz avizeler üçlü ve dörtlü sarkıt avize gibi çoklu sarkıt avizeler olabilir. Bu sayede yemek masasında ve mutfakta daha aydınlık bir görünüm elde etmiş olursunuz. Hem daha şık hem de görkemli bir avize tercih edebilirsiniz.

Mutfakta tercihinize bağlı tekli sarkıt avize de kullanılabilir fakat yeterli aydınlık sağlanmayacaktır. Bu sebeple de farklı aydınlatmalar ile, örneğin mutfak tezgahına ekleyeceğiniz led ışıklar ile aydınlatma sağlayabilirsiniz.

Sarkıt Avize Fiyatları

Yüksek tavanlı salonlarınızda şık bir sarkıt avize seçimi ile evinizi zarif hale getirir. Ev dekorasyonlarının olmazsa olmazı sarkıt avizeler, çeşitli renk seçeneği ile mobilyalarınızla bir uyum sağlar.

 Salonda olabileceği gibi yatak odanızda, bebek ve çocuk odasında, mutfakta da kullanabileceğiniz sarkıt avize fiyatları ; özel tasarımlarıyla kullanılan materyallerden sarkıt sayılarına göre farklılık gösterir. Sarkıt avizelerde her bütçeye uygun çeşitler bulabilirsiniz. Sarkıt avize modelleri ile evinizi süsleyin.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir