Salon Dekorasyonu

Yer Tasarrufu : Duvara Monteli Masa Modelleri

Masalar evlerin vazgeçilmez eşyaları arasında yer alırken özellikle küçük evlerde duvar monte masa modelleri çok pratik çözümler sunmaktadır. Bu masaları kullanışlı yapan ise kullanılacakları zaman açılmaları diğer zamanlarda ise katlanabiliyor olmalarıdır. Bu masalar evin her alanında kullanılabilmektedir. Bunlar arasında mutfaklar, balkonlar hatta çalışma odaları da bulunuyor. 

 

 

Gençlerin odalarının küçük olması halinde duvara monte edilmiş bir masa sadece ders çalışılırken açılacak diğer durumlarda ise katlanacaktır.  Özel bir mekanizma ile yapıldığından da bu açılıp katlanma sırasında masa zarar görmeyecek aynı şekilde uzun yıllar kullanılabilecektir. 

Mutfaklar İçin Duvara Monte Masa Modelleri
Büyük ailelerde yemek yeneceği zaman geniş bir masaya ihtiyaç duyulsa da kullanılmadığı anlarda bu masa mutfakta büyük yer kaplamakta çalışma alanını da daraltmaktadır. Bunun olmaması için duvara monteli masa modelleri tercih edilebilmektedir. Duvara monte edilen bu masa katlandığında büyük bir bölümü aşağı doğru katlanıyor kalan küçük bir bölüm iki tarafına koyulan sandalyeler ile gün içinde kahve molası vermeniz ya da yalnız yiyeceğiniz yemekler için yeterli büyüklüğe sahip oluyor. Bazı aileler çok kalabalık olmakta ya da sürekli olarak misafir ağırlamaktadır. Bu durumda duvara monte edilen büyük bir masaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu masalar hazır olarak satılıyor olsa da evinize en uygunu bulmanız güç olacağından özel imalat yaptırmanız daha doğru olabilecektir.

Duvara Monte Masa Özellikleri ve Fiyatları

Bu masaların bir tarafı duvara monte olarak bulunmakta diğer tarafı ise özel bir mekanizma ile katlanabilmektedir. Genellikle tam olarak duvara doğru katlanarak hiçbir şekilde yer kaplamamaktadır. Balkonlar ve teraslar için daha küçük boyutlarda imal edilmektedir. Duvara monte masa modelleri de fiyatları gibi farklılık göstermektedir. Küçük olan masalarda bir tarafında hiç ayak bulunmaması bir sorun oluşturmasa da büyük olan masalarda mutlaka duvara monte olmayan tarafta ayak olmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde masanın ömrü daha uzun olacaktır. Küçük bir çalışma masasına sahip olmak istiyorsanız duvara monte olan sabit bir masanız olabilir hatta bunda hiç ayak olmadan altında sizi rahatsız edecek bir çıkıntı bulunmayacaktır. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir