Ev Dekorasyon Fikirleri

Cıvıl Cıvıl Renkli Ev Dekorasyonları

Her insanın evinin dekorasyonu kendini yansıtmalıdır diye düşünen ve renkli bir hayatı olan kişiler için en uygunu renkli ev dekorasyonu olacaktır. Canlı renklerin bir arada kullanıldığı rengarenk olan evlerde hiç canınız sıkılmayacak ve üzüntülü olduğunuz günlerde dahi bundan kısa zamanda kurtulacaksınız. Renkli bir ev dekorasyonu yapmak istediğinizde ana renk olarak beyaz kullanmak yararlı olacaktır. Bu şekilde beyazın her renk ile uyumlu olmasından yararlanabilirsiniz. 

 

Duvarları açık bir renkte boyadıktan sonra üzerine asacağınız renkli aksesuarlar, bir duvara yapacağınız canlı renklere ve desenlere sahip duvar kağıdı uygulaması ortamı hareketlendirecektir. 

Özellikle gençlerin ve ruhu genç olanların tercih ettikleri bu dekorasyon tarzında salonda ya da oturma odasında kullanacağınız koltuk takımını tek bir renk olacak şekilde almamalısınız.  Kanepesi ve berjerleri farklı renklere sahip olabilir. Renkli salon dekorasyonu sırasında bu koltukların üzerine çok sayıda farklı renklerde köşe yastıkları da koyabilirsiniz. Zeminde ise yine klasik halılar yerine kullandığınız renkler ile uyumlu olacak şekilde renkli halılar kullanabilirsiniz. Bu renklerin uyumunu yakalamak ortamı daha rahat edeceğiniz bir halde dekore etmek için ise çok fazla eşya kullanmamaya özen göstermelisiniz. 

Yatak odanız sizin özel alanınız ve orada da istediğiniz gibi renkli bir dekorasyon yapabilirsiniz. Yatak odası takımı almayarak bunun yerine bazayı, gardolabı, komodinleri ve şifonyeri farklı renklerde olacak şekilde alabilirsiniz. Bunu tercih etmezseniz de yatak örtüsünü ve perdeleri canlı renklerde kullanabilirsiniz. Avizenizin üzerine de renkli bir tül attığınızda yatak odası tam zevkinize göre olacaktır. Bunun gibi renkli mutfak dekorasyonu için de seramiklerinizi ya da dolap kapaklarınızı farklı ve canlı renklerden oluşacak şekilde kullanabilirsiniz. Renkli bir dekorasyona sahip olmak istediğinizde özgür hissetmeli ve kendi tarzınızı yansıtmalısınız. 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir