Diğer

Yemek Masası Aksesuarları Nelerdir?

Yemek Masası Aksesuarları Nelerdir başlıklı yazımızda yemek masalarını dekore etmede bilmeniz gereken detayları sizinle paylaşacağız. Böylece şık ve doğru bir yemek masası dekorasyonu nasıl yapılır bilgilenmiş olacaksınız. Yemek masası dekorasyonu ister tek başınıza olsun ister misafir ağırlarken olsun önemli bir ayrıntıdır. Yaşam şeklini ve kalitenizi ortaya koyan yerlerden birisi olan yemek kültürümüzü sıradan bir günlük aktiviteden sanata dönüştürmenin adıdır yemek masası dekoru. Sizin görgünüzü, bilgilinizi ve kültürünüzü en iyi yansıtan alanlardan birisi olan yemek masalarını doğru aksesuarla dekore etmek önemlidir. Masa örtüsünden,  yemek takımı ve masayı şık gösterecek çiçek ya da şamdanlara kadar her aksesuarı yerinde ve doğru seçmek gerekir.

 

 

 

Yemek Masası Nasıl Dekore Edilir?

 

Yemek masası nasıl dekore edilir sizlere detayları ile birlikte anlatmaya çalışacağız. Böylece iyi ve şık bir yemek masası dekorasyonu hakkında bilgi sahibi olmanıza katkı sağlayacağız.

Yemek masası dekorasyonu yapılırken öncelikli olarak hedefinizi belirlemektir. Buna göre ne amaçla masanızı hazırlıyor olduğunuza dikkat etmeniz gerekir. Ailenizle birlikte sade bir yemek saati mi yoksa misafirleriniz ağırlayacağınız şık bir davet masası mı buna karar verin. Günlük yemek zamanı için masa hazırlıyorsanız daha sade ve ayrıntı çok barındırmayan masa hazırlayabilirsiniz. Misafirleriniz içinse onların kendisini özel hissetmelerini sağlayacak ayrıntılara dikkat edebilirsiniz. Renkli çiçeklerle dolu vazo, şık şamdanlar, şık ve modern masa örtüsü ve peçetelerle masanızı şık ve etkili bir şekilde süsleyebilirsiniz.

Yemek masası dekorasyonu yaparken evinizdeki eşyalara ve odanızın stiline uygun tarzda masanızı düzenleyebilirsiniz. Örneğin eviniz modern görünümlü eşya ve aksesuarlarla süslüyse yemek masanızda şık ve modern bir şekilde bu uyuma eşlik edebilir. Daha sade ve klasik tarzda ise masanızda klasik tarzda aksesuarlar kullanabilirsiniz.

 

 

 

Yemek Masasından Hangi Aksesuarlar Bulunmaktadır?

 

Yemek masası aksesuarları zamana ve mekana göre değişebilmekle birlikte genel olarak ihtiyaç dahilinde kullanılan yemek masası aksesuarları şunlardır:

-Masa örtüsü ve peçeteler

-Yemek takımı

-Çatal bıçak takımı

-Şamdanlar

Kişinin zevkine göre diğer aksesuarlardır.

Bütçeye ve zevke göre hemen her evde yemek masası aksesuarları bulunmaktadır. Tarz ve modelleri değişmekle birlikte doğru yerde ve şekilde kullanmakla hoş ve şık bir yemek masası hazırlayabilirsiniz.

Hayal Gücünüzü ve Zevkinizi Yansıtarak Harika Masalar Hazırlayabilirsiniz

Yemek masası dekorasyonu oluşturmak için genel bilindik kültürde masanızı dekore etmek yerine hayal gücünüz ve zevkinizle uyumlu harika masalar hazırlayabilirsiniz. El beceriniz varsa tahmin ettiğinizden de şık ve hoş görünümlü yemek masaları hazırlayabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak fikirler vermek gerekirse;

El becerinizi yansıtın

Dikiş, nakış gibi el becerileriniz varsa bu el becerilerinizi yansıtıcı şekilde masa örtüleri ve peçeteler hazırlayabilirsiniz. Yemek masasının olmazsa olmaz aksesuarlarından birisi olan masa örtülerini kendiniz hazırlayabilirsiniz. Kendi el emeğinizle hazırlanmış ürünleri aileniz ya da sevdikleriniz için yansıtmak sizin çevrenizde becerikli bir şekilde anılmanızı sağlayarak mutlu edecektir.

Kalabalık masa dekorasyonlarından kaçının

Zevkinizi ve stilinizi yemek masanızın dekorasyonunda yansıtırken masanızı kalabalık bir şekilde hazırlamaktan kaçının. Sade ve çok kalabalık olmayacak şekilde şık masalar hazırlamaya çalışın. Şık ve estetik görünsün diye gereğinden fazla aksesuar kullanmak gözleri yorabilir. 

Zevklerinizi en iyi şekilde yansıtın

Zevkinizi ve yaşam tarzınızı yansıtmanın ve tanıtmanın en iyi yolu beğenilerinize uygun şekilde yemek masası dekore etmektir. Yemek masanızı beğenilerinizle orantılı şekilde dekore ederek konuklarınıza kendinizi daha iyi şekilde tanıtabilirsiniz. Böylece evinize gelen kişiler sizin yaşam tarzınız ve kültürünüz hakkında ufak ta olsa bilgi sahibi olacaklardır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir