Genel Dekorasyon

Antre Halı Seçimi Nasıl Olmalı?

Antre Halı Seçimi Nasıl Olmalı başlıklı yazımızda şık ve modern bir görünüm için antre halı seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri yazımız içerisinde paylaşmaya çalışacağız. Antre halısı evin giriş bölümlerinde çok fazla kullanılmayan alanlarda bulunur. Bu bakımdan belki de pek çok kişi bu halıların görselliğine dikkat etmez. Oysa evin güzel ve estetik görünmesine katkı sağlayan yerlerden birisi de evin giriş bölümü yani antredir. Bir eve girdiğimizde ilk karşılaştığımız ve izlenim bırakan yerlerden birisi antrelerdir. Bu bakımdan görsellik açısından bu kısımlara diğer alanlarda olduğu gibi dikkat etmek gerekir. Böylece evinizin giriş yerlerinden başlayarak estetiği evin tüm alanına sokabilirsiniz. Antre için halı seçerken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Bu hususlara dikkat ederek antrenizin modern ve etkili bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Küçük Alanlar İçin Antre Halı Seçimi

Küçük alanlar için antre halı seçimi yaparken dikkat edilecek husus antrenizin bulunduğu kısmın güneş ışığı alıp almadığı ve zeminin rengidir. Antrenin bulunduğu yer güneş ışığını alıyor ve zemin de koyu renkse halılarınızı açık renk tonlarında seçmeniz daha doğru olacaktır. 

 

Dar antreye sahip olanlar enine detayları ya da çizgileri olan halı desenlerini tercih edebilirler. Böylece antreniz olduğundan çok daha geniş bir görünümde gözükecektir. Dar alanınızı bu sayede çok daha büyük bir şekilde gösterebilirsiniz.

Antrenizdeki Mobilyalara Uyumlu Halı Seçin

Antrenizin mobilyalarına uyumlu antre halısı seçerek antreniz için doğru seçim yapabilirsiniz. Örneğin antrenizde bulunan eşyalarınız siyah renklerindeyse siyah ve beyaz tonlarında antre halısı hem uyumlu hem de çok şık duracaktır.

Vintage tarzı eşyalara sahipseniz antre halınız vintage tarzı olabilir. Böylece eşyalarınız ve halınız arasında uyumlu geçişler yapabilirsiniz.

Klasik mobilyalara sahipseniz doğal ve klasik tarzda evinizi yansıtmak istiyorsanız antrenize motif desenli kilimler de yayabilirsiniz. Hem çok estetik duracak hem de evinizi sıra dışı bir görünüme sokacaktır.

Aydınlık ve Açık Tonlarda Antresi Halısı Seçmeye Özen Gösterin

Antre halısı seçimi yaparken koridorunuzu aydınlık gösterecek tonlarda halı seçimine özen gösterin. Antreler giriş yerleri olduğu için ve pencere bulunmadığı için kapalı alanlardır. Bu alanları koyu renk halılarla daha da karartmamak için antre halınızın rengini açık tonlarda seçmeye çalışın. Genelde beyaz renk karışımında olan açık renkler antrenizin daha aydınlık görünümüne katkı sağlayacaktır.

 

 

 

Beklentileriniz Önemlidir

Antre halısı seçerken önemli detaylara dikkat etmenin yanı sıra sizin beklentileriniz de önemlidir. Sizin zevkinizi yansıtan halı modellerini seçmeniz evinizde kendinizi çok daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. Bu amaçla halı seçiminde zevkinizi ve tarzınızı yansıtacak olan modelleri seçmeye çalışın. Sizi ve beğenilerinizi yansıtmayan modelleri seçmekten sakının. Bu size mutsuzluk verebilir. İçinize sinmeyen halı tasarımlarını kaliteli olsa da almayın.

Bütçenize de Dikkat Edin

Antre halısı seçimi yapılırken model, tasarım, aydınlanma, eşyaların renk ve modeli dışında bütçeniz de önemlidir. Kalitesine göre antre halısı modellerinin fiyatlarında da farklar olacaktır. Bütçenizi tespit ederek hem bütçenize uygun hem de evinizin antresine uyum sağlayacak ve beklentilerinizi tam olarak karşılayacak halı modeli seçebilirsiniz.

Halı seçimi yaparken tavsiyemiz bütçenizi biraz zorlayarak kaliteli halı seçmenizdir. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz halılarınızın olmasını istiyorsanız kaliteli halılardan yana seçimizi yapmaya çalışın. 

Modayı sık takip ediyorum ve bir ürünü uzun yıllar kullanmaktan yana değilim diyorsanız daha uygun fiyatlı halıları tercih edebilirsiniz. Burada seçim tamamen sizin beklentilerinizle ilgili. Talep ve beklentilerinizi dikkate alarak antre halısı seçimi yapın.

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir