Genç Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Aksesuarları Nelerdir?

Bebek Odası Aksesuarları Nelerdir başlıklı yazımızda sizin için bebek odalarını araştırdık. Bebek odasında neler bulunması gerekir, hangi aksesuarları kullanmak gerekir gibi pek çok sorunun yanıtını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Bebek odası dekorasyonu yapılmadan önce bebeğin nerede yatacağına karar vermek eşya seçiminde önemlidir. Hemen pek çok uzmanın görüşü ilk iki yıl bebeğin annesiyle aynı odada kalmasıdır. Bebekle anne arasında güven bağı oluşması açısından bebeğiniz iki yaşına kadar sizin odanızda kalabilir. İki yaşından sonra odasını ayırabilirsiniz.

 

 

 

Bebeğinizle Aynı Odada Kalacaksanız

 

Bebeğinizle en az iki yıl kadar aynı odada kalmaya karar verdiyseniz yatak odanızda size ait olan eşyalar dışında bebeğiniz için de alan ve eşyalara yer ayırmanız gerekir. Odanız büyükse bu konuda daha rahat edeceksiniz. Küçük yatak odası olanlar biraz sıkıntı çekebilirler. Odanızın durumuna göre bebeğiniz için paylaştığımız aksesuarlardan uygun olanları alarak odanızı dekore edebilirsiniz.

Park yatak

Bebek odası aksesuarları içinde bebeğinizin konforlu bir şekilde uyumasını sağlayacak ürünlerden birisi park yataktır. Park yatakların katlanabilir ve taşınabilir olması pratik kullanım açısından idealdir. Yatak odası dışında gün içinde evinizin istediğiniz bölümüne yatağı böylece taşıyabilirsiniz. Çocuğunuz büyüyüp ihtiyacı kalmadığında ya da uykudan uyandığında yer kaplamaması açısından kolayca katlanıp bir köşeye konulabilir ve ihtiyaç olduğunda yeniden kullanılabilir. 

 

Park yataklar diğer bebek yataklarına göre ekonomik ve işlevseldir. Park yatakta uyuma dışında alt açma gibi işlevleri de rahatça yapabilirsiniz. Günümüzde ağır bebek yatakları yerine pek çok kişi park yataktan yana seçimlerini kullanmaktadır.

 

 

 

 

Anne yanı beşik

Bebeğinizle aynı odada uyuyacaksanız olmazsa olmazlardan birisi de anne yanı beşiktir. Bebeğinizin güvenliği ve konforu için anne yanı beşikler oldukça idealdir. Emzirmek için bebeğiniz her uyandığında bebeğinize kolayca ulaşabilir olmak hem size kolaylık sağlayacak hem de bebeğinize güven sağlayacaktır.

Anne yanı beşikleri anne yatağına monte edilir. Anne yanı beşikleri bebeğiniz hareketlenmeye başladığı döneme kadar kullanabilirsiniz. Hareketlenmeye başlayınca bebeğiniz açısından güvenlik tehditleri oluşturabilir.

Ahşap parmaklıklı karyola

Odanız müsaitse bebeğinizin rahat hareket etmesi için bu tarz karyolaları satın alabilirsiniz. Parmaklıkların dikine olması bebeğinizin güvenliği açısından önemlidir. Sallanabilir ve çekmeceli olması ekstra konfor ve kullanım sağlayacaktır.

Sallanan gondol tipi beşikler

Çok yer kaplamayan ve ekonomik bebek beşiklerinden birisidir. Belli bir süre bebeğinizi gondol tipi beşikte uyutabilirsiniz. Çok ağır olmadığı için gittiğiniz yerlere de rahatça götürebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bebeğiniz Ayrı Uyuyacaksa

 

Bebek odası aksesuar seçimi yapılırken bebeğinizle ayrı yatacaksanız ek ürünlere ihtiyacınız olabilir. Bebek odası takımı alarak bebeğiniz odası için gerekli tüm ürünleri tek bir elden alabilirsiniz. Genel olarak bebek odası için gerekli olan eşyalar şunlardır:

Beşik 

Bebeğiniz ayrı bir odada yatacaksa alan genişleyecektir. Dolayısıyla daha ayrıntılı şekilde bebek odasını düzenleyebilirsiniz.

Beşikler bebekler için olmazsa olmazlar arasındadır. Ayrı bir oda için bebeğinize beşik seçerken daha detaylı seçim yapabilirsiniz. Örneğin bebeğinizin büyüdüğünde de yatağını kullanmak istiyorsanız büyüyen ve yatak olan beşikler ideal olabilir. 

Giysi dolabı

Bebeğinizin kıyafetlerini koymaya yetecek şekilde dolap olması yeterlidir. 

Çekmeceler

İç çamaşırı, bebek bezi, ıslak mendil gibi bebeğinizin temel ihtiyaçlarını karşılamak için kolay ulaşabileceğiniz şekilde çekmecelere bebeğinizin odasında yer verebilirsiniz.

Diğer aksesuarlar

Süslemeler, halılar, ışıklandırma, perdeler gibi bebeğinizin odası için gerekli diğer tüm ürünler de bebeğinizin diğer eşyalarına uyumlu şekilde seçilebilir. Bebeğinizin konforlu ve huzur içinde vakit geçirebileceği ürünler seçerek bebeğinizin odasını doğru bir şekilde dekore edebilirsiniz.

 

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir