Bahçe Dekorasyonu

Yaza Uygun Ev Girişi Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Evlerin girişleri ev dekorasyonunun yapılması anında oldukça dikkat çeken ve önem verilen alanlardan biri olarak ev girişi dekorasyonu nasıl olmalı? eve girer girmez ilk öne çıkan ve göze çarpan alanlardan biri ev girişidir. Ev hakkında ilk izlenimi vermekte olan hol, sizleri ve de sevdiklerinizi karşılamaktadır. Bu nedenle girişin dekorasyonuna önem vermek kişilerin ev hakkında fikir yürütmesi ve de evi kafalarında canlandırması açısından önem arz eder.

Kalabalık olmayan ve daha sade, hareketli, canlı olan bir giriş her zaman daha sıcak ve pozitif bir görünüm yansıtır. Ancak aksi takdirde kalabalık, lok ışıklandırma ve gözü yoran detaylar ise yapılan hatalardandır. Ortamın dar ya da daha geniş olmasına bağlı olarak kişiler dekorasyon fikirlerini denerse daha mantıklı olur Dar olan alanın hem daha fazla sıkışmaması geniş alanında en iyi şekilde işlevsel olarak kullanılması önem arz eder.

 

 

 

1.         Küçük Aksesuar Tercihi Yapılmalı

Ev girişine nasıl aksesuarlar olur? Konusunda kişilerin birkaç tane aksesuar alması ve minimal bir giriş yaratması son derece mantıklıdır. Özellikle dar ve de mobilya kullanımının mümkün olmadığı bir girişiniz varsa bunun için birkaç adet minimal yapıdaki aksesuarların kullanılması önemlidir. Hem alanı daha fazla sıkıştırmadan hem de üst üste bir görünüm vermeden daha minimal ve küçük olan aksesuarların alınması gerekir.

2.         Portmanto Geniş Aynalı Olmalı

Bu şekilde tercih edilmesi gereken portmantolar ile giriş her zaman daha canlı, ferah ve de parlak görünmektedir. Daha kullanışlı olan sonuçları vereceği için de bu şekilde aynalı portmanto kesinlikle tercih edilmelidir. Sade ve estetik çizgilere sahip olan bir tasarım ile bu portmantodaki aynaların bütünleşmesi son derece güzel bir görünüm oluşturmaktadır. Başarılı bir aydınlatma ve evin girişinin güzel görünmesi adına bu tasarımın tercih edilmesinde fayda vardır.

3.         Dekoratif Objeler Kullanılmalı

Giriş dekorasyonu için şık ve de sıcak bir hava oluşması adına kapının hemen karşısında yer almakta olan duvara ve alana sıcak tonlarda oldukça farklı tasarımlarla üretilen dekoratifler yerleştirmek mümkündür. Birkaç adet şık ve de modern, küçük olan dekoratif objeleri alarak kapının tam karşısına çiçek, vazo, saksı biblo koyabilirsiniz. Modern ev girişi tasarımları ile evinizin girişini oldukça hoş bir hale getirebilirsiniz.

4.         Renk Uyumuna Dikkat Edilmeli

Özellikle yaz aylarına uyum sağlayan ve içinizi ferahlatan birçok renk seçeneği bulunmaktadır. Bundan dolayı yaza uyum sağlayan ve yaz ile bütünleşen birbirinden canlı, parlak ve hareketli olan renkler kullanarak da ev girişinizi dekore edebilirsiniz. Bununla birlikte renk kontrastları ve de çekici olan aksesuarları da kullanarak tam olarak bütünlük yakalayabilirsiniz. Renk uyumlarından faydalanarak ışıltılı ve de göze hoş gelen alanlar oluşturmanız mümkündür. Vintage aksesuarlar yardımı ile bu renk uyumunu desteklemek mümkündür. Siyah beyaz kontrastı ve uyumu simetrik çizgiler gibi tasarımlar da girişlerde oldukça güzel durmaktadır. Ev girişine ne konur? Konusunda birbiriyle uyumlu olan aksesuarlar kullanmak doğur olur.

 

 

 

1.         Merdivenler Dizayn Öğesi Yapılmalı

Bazı evlerin girişlerinde merdivenlerin olması durumunda en kullanışlı ve en işlevsel hale getirmek son derece kolay ve de avantajlıdır. Bundan dolayı merdivene istediğiniz rengi vermek, merdiven sayesinde istediğiniz aksesuarı ya da detayları kullanarak bambaşka bir alan oluşturmak son derece pratiktir. Merdivenlerin ışıklandırılması, bitkilerle desteklenmesi, mumlarla daha romantik bir hale getirilmesi gibi pek çok seçenek vardır.

2.         Geometrik Desenler Kullanılabilir

Kişilerin ev girişleri için kullanabilecekleri ve oluşturabilecekleri tasarımlar içerisinde kesinlikle geometrik desenlerin düşülmesinde fayda vardır. Her zaman daha modern ve şık bir hava katmakta olan bu geometrik şekil ve desenler ev girişine daha kaliteli bir atmosfer katmaktadır. Girişte ayna kaplı olan sürgülü bir kapağın geometrik şekillerle tasarlanmış olması son derece güzel bir görünüm verir. Ev girişi nasıl şık olur? Konusunda bu fikir son derece yardımcı olmaktadır.

3.         Duvarlar Rengi Doğru Olmalı

Öncelikle kişilerin ev girişlerinin hangi renk olduğu ile ilgili olarak kesinlikle evin karanlık, canlı, aydınlık ya da parlak olması durumları oldukça bağlantılıdır. Bu nedenle evin daha ferah ve aydınlık olması adına beyaz, krem gibi renkler daha enerjik ve rengarenk olması için de pudra, yeşil ve mavi gibi renkler kullanılabilir. Bembeyaz olan bir duvara desen çizimlerinin yapılması ağaç, çiçek ya da bambaşka fikirlerin uygulanası da oldukça mantıklı olur. Ev giriş duvar dekorasyonu nasıl olmalı? konusunda bu renklerden ve fikirlerden faydalanabilirsiniz.

4.         Birbirinden Farklı Çiçekler Kullanılabilir

Evin hemen girişinde yer almakta olan vestiyer, oturma alanı ya da daha dar alanlar için duvar köşeleri çiçeklerin yerleştirilmesi adına değerlendirilebilir. Bundan dolayı kişiler istedikleri çiçekleri ve renkleri alarak birbirinden farklı şekilde olan bu büyüklükte ve güzellikteki çiçekleri girişlerine yerleştirebilir.

Ev girişinin renklendirilmesi ve daha güzel hale gelmesi için çiçeklerden faydalanmak hem daha canlı ve hareketli bir giriş olmasın hem de rengarenk görünümle evinde enerjisinin değişmesine yardımcı olur. Evinizin daha girişinden itibaren daha modern ve şık görünmesi için ev girişine önem vermek gerekir. Ev girişi dekorasyon fikirleri içinde denenebilir ve de uygulanması son derece kolay olan tasarımlardan biridir.

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir