Bahçe Dekorasyonu

En İyi 10 Bahçe Dekorasyonu

Dekorasyon yapmak çok keyifli olmakla birlikte en keyiflisi ise bahçe dekorasyonu yapmaktır. Hayal gücü geniş, yaratıcı fikirlere sahip ve yeniliklere açık olan kişilerin yaptıkları bahçeler ise en iyi 10 bahçe dekorasyonu arasında yer alıyor. Bu bahçe dekorasyonlarını incelediğinizde siz de kendi bahçenizi bunlar gibi çok güzel bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

 

 

Bahçe dekorasyonunda en önemli nokta bitkilerin bol miktarda kullanılması olacaktır. Bunun yanında bahçenin içinde yürüyüş yolu ve etrafında bir çerçeve gibi çakıl taşları ile yollar düzenleyebilirsiniz.

 

 

 

Uygun bir bölümüne yapacağınız çardak ya da kamelya ise sevdiklerinizle birlikte sohbet edeceğiniz yemek yiyebileceğiniz bir alan oluşturacaktır. Aydınlatmanın da çok önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Doğal bahçe dekorasyonu yaparken doğanın içinde bulunan sarı ışıklardan yararlanmak daha doğru olacaktır. Renkli ampullerin de kullanılması ile de farklı bir ambians oluşturulacaktır.

Nasıl Bir Bahçe İstediğinize Karar Vermelisiniz?

Dünyanın en güzel bahçeleri arasına girmiş olsa da bunların hepsini mutlaka sizin de beğenmeniz şart değil. Önemli olan sizin zevkiniz ve içinde rahat hissedeceğiniz, huzur bulacağınız bir bahçeye sahip olmanızdır.

Çok kalabalık bahçelerin çok da güzel olmayacağını düşünmek gerekiyor. Bunun yerine daha sade olan bahçeler tercih edilmelidir. Güzel bir bahçe olması için mutlaka çok büyük olmasına da gerek yok önemli olan sahip olduğunuz alanı nasıl değerlendirdiğinizdir. Bahçe mobilyaları kullandığınızda bunların daha doğal görünümleri ile uyum sağlamaları da mümkün olacaktır.

Doğal tuğlalar, bahçenizde kullanacağınız masanın altına döşeyeceğiniz ahşap zeminler, eski zamanlarda kullanılan büyük ya da küçük küplerin saksı olarak kullanmanız, görselliği tamamlayacaktır. Huzur veren bahçe dekorasyonu yaparken fenerler, rahat koltuklar, renkli çiçekler kullanacağınız ana temalar olmalıdır. Bu dünyanın en güzel bahçelerine benzer bahçeleri kendi tarzınıza uygun olarak oluşturabilirsiniz.

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir