Bahçe Dekorasyonu

Dar Uzun Balkon Dekorasyonları

Dar Uzun Balkon Dekorasyonları hakkında sizlere sunduğumuz önerilere göz gezdirebilirsiniz. Yaz mevsiminde daha keyifli vakit geçirmek için balkonunuzu değerlendirebilirsiniz. Ancak balkonunuz dar ve uzun ise biraz daha dikkatli dekorasyon stilleri uygulayabilirsiniz. 

Her ne kadar balkon dekorasyonu zor gibi gelse de önerilerimiz ile hayal ettiğiniz gibi bir balkon dizaynı yapabilirsiniz. Dar uzun balkon dekorasyonları ve tavsiyelerimizi inceleyebilir ve yaşam alanlarınıza dekoratif çözümler üretebilirsiniz. 

Dar ve Uzun Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Dar ve uzun bir balkona sahip iseniz dekorasyon için daha farklı çözümler işinize yarayabilir. Dar uzun balkonu daha kullanışlı hale getirmek için öncelikli olarak doğru dekoratif ürünlerini tercih etmelisiniz. 

Dar alanlar için uygun olan işlevsel mobilyalar ile daha konforlu bir alan elde edebilirsiniz. Özellikle katlanabilir mobilyalar dar uzun balkonlar için ideal bir seçim olacaktır. 

Bunun dışında dar uzun balkon dekorasyonu için dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

* Açılır kapanır masa ve sandalyeleri kullanmalısınız. Mobilyaları kullanmadığınız zaman kaldırabilir ve alandan tasarruf edebilirsiniz. 

* Duvara monte dilebilen masalar da yine dar uzun balkonlar için çözüm olacaktır. 

* Oturma grubu almak istiyorsanız balkonunuzun genişliğine uygun büyüklükte oturma gruplarını tercih edebilirsiniz. Dar ve uzun mobilya çeşitleri ile hareket alanınızı kısıtlamadan keyifli bir alan oluşturabilirsiniz. 

* Dar uzun balkon dekorasyonunu hazırlarken dekorasyon ürünlerini de bolca kullanabilirsiniz. Ancak zeminden tasarruf elde etmek için duvar dekorasyonuna ağırlık verebilirsiniz. Bunun için balkon duvarı için uygun olan yapay çiçekleri ve tablo ile ışıklandırmaları tercih edebilirsiniz. 

* Askılık olarak kullanabileceğiniz çiçekler ile balkonunuzu süsleyebilirsiniz. 

* Dar uzun balkon dekorasyonu için en uygun aydınlatma ürünü olarak açık renk aydınlatıcıları tercih edebilirsiniz. 

Dar Uzun Balkon Dekorasyonunda Aksesuar Seçimi

Balkon dekorasyonu denildiği zaman akla ilk olarak aksesuar seçimi gelmektedir. Dar uzun balkon dekorasyonları örneklerine bakıldığı zaman da bolca aksesuar kullanılan modeller dikkat çekmektedir. Ancak bu sayede daha çekici bir balkon tasarımı yapabilirsiniz. 

Dar ve uzun balkon dekorasyonu hazırlarken az eşya kullanacağınız için alanı daha çekici göstermek adına aksesuar kullanımı artırabilirsiniz. Duvarları değerlendirebilmek için saksılar, duvar rafları ve yapay çiçekler ile aydınlatıcı istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz. 

Dar ve uzun balkonlarda mobilyalar ile uyumu olarak seçeceğiniz aksesuarlar ile deha ferah ve canlı bir alan hazırlayabilirsiniz. 

Uzun ve Dar Balkonlarda Zemin Dekorasyonu

Balkon dekorasyonunda genellikle zemin geri planda kalabilmektedir. Ancak halı ve kilim gibi zemin dekorasyonunu tamamlayıcı ürünlerin balkon için çok önemli olduğunu belirtmek isteriz. 

Balkonunuzu sıklıkla yıkayacağınızı da düşünerek hafif yapıdaki kilimleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra uzun ve dar balkonu biraz daha ferah ve geniş göstermek için de açık tonlara yönelebilirsiniz. Halı ve kilim seçerken kolay temizlenebilecek yapıdaki ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Dar Uzun Balkon Dekorasyon Önerileri

Dar balkonların da doğru dekorasyon stilleri ile oldukça kullanışlı hale gelebileceğini söyleyebiliriz. Ancak elinizdeki alanı en doğru şekilde dekore etmek sizin elinizdedir. Küçük bir alanı bile uygun mobilya ve renk kullanımı ile daha kullanışlı bir hale dönüştürebilişiniz. 

Dar uzun balkon dekorasyonunda doğru hamleler yapmak için olabildiğince az ancak işlevsel mobilyaları tercih etmelisiniz. Ayrıca tercih ettiğiniz eşyaların olabildiğince az alanı işgal etmesi de oldukça önemlidir. 

Dar uzun balkon dekorasyonu için en doğru ürünleri tercih edebilmek adına balkonunuzun ölçüsüne uygun alışveriş yapmalısınız. 

Ayrıca balkon mobilyalarınızın hem yağmura hem de güneşe karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Ancak bu sayede uzun ömürlü ve şık mobilyalara sahip olabilirsiniz.  

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir