Genel Dekorasyon

Pastel Renkleri Kullanarak Yapabileceğiniz 7 Muhteşem Dekorasyon

Pastel Renkleri Kullanarak Yapabileceğiniz 7 Muhteşem Dekorasyontarzı ile hayal ettiğiniz yaşam alanlarını oluşturabilirsiniz. Renkler hayatımızın her alanında yer almaktadır. Her ne kadar farkında olmasanız da renklerin etkisi ve enerjisi bizleri etkilemektedir.

Özellikle ev dekorasyonu içerisnde en ince detaylarda bile renkler oldukça etkilidir. Sizler de hem modern hem de çekici bir ev dekorasyonu stili hazırlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Pastel renkleri kullanarakyapabileceğiniz7muhteşem dekorasyon fikrimizi inceleyebilirsiniz.

Pastel Renkler İle Hazırlayabileceğiniz Dekorasyon Önerileri

Daha soft ve daha sade bir ev dekorasyonu için sizler de evlerinizde pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca canlı ve koyu tonlar ile de bir arada eşsiz bir kontrastoluşturmaktadırlar.

Hemen her renk tonu ile birlikte harmanlayarak kullanabileceğiniz pastel renkler ile sizler de göz alıcı ve modern ev dekorasyonu stillerine imzanızı atabilirsiniz.

1)Taş Duvarlar

Modern ve farklı stilde bir ev dekorasyonu yapmak için sizler de taş duvarların en doğal halini kullanabilirsiniz. Pastel renkler ile çok farklı ve özgün bir ev dekorasyonu tazı oluşturabilirsiniz.

Taş duvarların doğal tonu pastel renkler ile eşsiz bir uyum yakalanmaktadır. Ayrıca duvarları ek olarak renklendirmek için farklı bir renk arayışı içerisine girmenize de gerek kalmayacak.

2)Ahşap Mobilyalar

Pastel renkleri kullanarak yapabileceğiniz muhteşem dekorasyon önerilerinden biri de ahşap mobilyalardır. Ahşabın hangi tonunu tercih ederseniz edin pastel renkler ile muhteşem bir uyum yakalayacaktır.

Hem sıcacık hem de çekici bir ev dekorasyonu hazırlamak için sizler de ahşap mobilyalarla birlikte size iyi gelen bir pastel rengini tercih edebilirsiniz. Evinizin dekorasyonunu hazırlarken canlılık ve hareketlilik de kazandırmak istiyorsanız seçiminizi ahşap ve pastel kontrastından yana kullanabilirsiniz.

3)Uyumlu Canlı Renkler

Pastel renklerle dekorasyon stili oluştururken arada canlı renkleri de kullanabilirsiniz. Canlı renklerin az miktarda kullanılacağı bu dekorasyon stilinde odak noktanız her zaman pastel renkler olmalıdır.

Bu sayede uygun bir canlı rengi tercih ederek daha ahenkli ve uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz.

4)Duvar Renklerine Dikkat Edin

Duvar renklerinin mobilyalar ile uyumlu olması gerekmektedir. Ancak pastel renkleri ağırlıklı olarak kullanacaksanız çok şanslısınız. Hemen hemen tüm renkteki duvarlar ile pastel tonlardaki mobilyalarınızı uyum içerisnde kullanabilirsiniz.

Üstelik minimal ev dekorasyonu stilinde de doğal bir görünüm elde etmek oldukça önemlidir. Bunun için mobilyalarınızı sadece pastel tonlardan tercih edebilirsiniz. Ancak renk geçişlerini ve stilinizi duvarlara yansıtabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz özgün ev dekorasyonu stiline de sahip olabilirsiniz.

5)Halı Detayını Önemseyin

Pastel renkleri kullanarak yapabileceğiniz muhteşem dekorasyon stillerini kullanırken halı detayını kesinlikle önemsemelisiniz. Evinizin en önemli parçalarından biri olan halılar renk seçiminde en çok dikkat etmeniz gereken ürünlerden biridir.

Eğer evinizde ağırlıklı olarak pastel tonları kullanıyor iseniz halınızı biraz daha pastel tonları da içinde barındıran renklerden tercih etmelisiniz. Bu sayede çok uyumlu ve eşsiz bir görünüme sahip olan bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

6)Doğru Mobilya Seçimi

Pastel renkleri kullanarak hazırlayacağınız dekorasyon stilinde doğru mobilyayı seçmek kilit noktalardan biridir. Sadece renk olarak değil model ve tasarım olarak da doğru bir mobilya takımı tercih etmelisiniz. Eğer duvarlarınızı pastel tonlardakullanıyorsanız mobilyalarınızı biraz daha koyu ve canlı renklerden seçebilirsiniz.

7)Aydınlatma Ürünleri

Pastel renkler doğru aydınlatma ürünleri ile kendilerini daha fazla ortaya çıkarmaktadır. Ferah bir yaşam alanı oluşturmak için sizler de evlerinizde pastel renkler ile muhteşem dekorasyon stillerini oluşturabilirsiniz. Ancak uygun aydınlatma ürünleri ile stilinizi daha net bir şekilde yansıtabilirsiniz.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir