Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonları İçin Kendin Yap Fikirleri

Kendin yap tasarımlarında en çok dikkat çeken tasarımlar bahçe dekorasyonları içerisindedir. Çok çeşitli malzemeler ile son derece güzel görmek mümkündür. Bahçe Dekorasyonları İçin Kendin Yap Fikirleri sınırlı kalıplar içerisinde değil, geniş çerçeveler içerisindedir.Hem ekonomik hem de kullanışlı tasarımlar isteyen kişiler bu tasarımlara yönelmektedir. Aynı zamanda kendine özgü olacağı için de çok tercih edilmektedir. Peki bahçe dekorasyonları için kendin yap fikirleri başlığı altında neler yapılabilir?

Başlıkları sizler için derledik. Bahçeniz için değerlendirebileceğiniz ipuçlarına göz atabilirsiniz.

 

·         Taşlı yollar en güzel bahçe dekorları arasındadır. Bahçelerde çeşitli taşlar kullanılmaktadır. Bu taşlar konsepte göre belirlenebilir. Deniz kabukları, yuvarlak taşlar veya tamamen doğal taşlardan oluşan yollarda yürümek oldukça keyifli olacaktır.

·         Değişik saksılar ise bahçe dekorasyonları için kendin yap fikirleri içerisinde son derece dikkat çekmektedir. Çeşitli malzemeler ile farklı tasarımlar yakalamak mümkündür. Örneğin; plastik şişelerden veya cam fanuslardan yapılan saksılar dikkat çekici olabilir. Ayrıca giyilmeyen eski çizme ve botlarda saksı için çok iyi bir seçenektir.

·         Variller ise bir diğer değişik tasarımlardır. Dışları istenilen renge boyanıp, içerisini hem depo gibi kullanılabilir hem de farklı bir tasarım olabilir.

·         Bahçe mobilyalarından sıkılan kişiler ise kendi mobilyalarını kendileri tasarlayabilir. Nasıl mı? Sadece birkaç palet ve birkaç minderden. Paletler istenilen renge boyanır ve hem bahçe ile uyumlu hem de yaratıcı bir alan elde edilmiş olunur.

Bahçe dekorasyonları da ev dekorasyonları kadar önemlidir ve gerçekten uğraş gerektirmektedir. Modern ve şık bahçelere sahip olmak isteyen kişiler iç ferahlığı ile kendin yap tasarımlarına yönelebilir.

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir