Diğer

Dış Duvar Kaplama Seçenekleri Nelerdir?

Dış cephe duvar kaplama panelinin birbirinden özgün ve detaylarla süslenmiş yapıları arasında seçim yapmakta zorlanıyor musunuz? Beton duvar kaplama paneli seçenekleri için yüzeyin dayanıklı ve uzun ömürlü olması sizin için önemlidir. Yani sadece görsel açıdan ürüne odaklanmamak gerekir. Fiber Panel sizi hem görsellik hem de sağlamlığı ile şaşırtacak, dış duvar kaplama panelini uzun yıllar kullanmanın keyfini yaşayacaksınız.

Dış Cephe Duvar Kaplama Paneli
Ev ve işyerleri gibi binaların dış mekânlarında kurtarıcı yapı ve malzemelere oldukça ihtiyaç vardır. Sebebi de kullanımdan dolayı sürekli yıpranan, güneş gören, yağmur alan vb. yerlerin ilk olarak duvar zemininin olmasıdır. Duvarı çıplak kalmış bir zemin kolay yıpranır ve kısa sürede bakım ister hatta ileri seviyede bina içine doğru su almalar başlar. Bu gibi sorunlar sizi ve bütçenizi sarsarken gereksiz teferruatlarla sizi oyalar. Dış cephe duvar kaplama panelinin dayanıklı olması, su geçirmez olması ve pratik uygulamalı olması önemlidir.

Dış Cephe Duvar Kaplama Panelleri ve Özellikleri

Hayatınızı kolaylaştıracak, sizi her yönden memnun edecek ve beklentilerinizin tümünü karşılayacak dış duvar kaplama panelinin en önemli özelliği su geçirmiyor olmasıdır. Dış cephedeki tüm zeminlerin güneş ışınlarına sürekli maruz kalmasıyla solma ve deformasyon meydana gelir. Fakat dış cephe duvar kaplama panelinde bu söz konusu değildir. Boyanabilirdir ve temizlemesi kolaydır. Dış duvar kaplama panelinin diğer özelliklerinden birisi ise alev almaz bir yapıya sahip olmasıdır. Çok büyük olmadığı sürece darbelere dayanıklıdır. Dayanıklı olduğu kadar hafif bir yapıya sahip olan kaplama duvar paneli, uygulama yaptığınız binaya ağırlık katmaz.

Dış Cephe Dekoratif Panel Kaplama

Beton duvar paneli görsel zenginliği ile yapılarınızı her daim ufak dokunuşlarla, büyük çaplı değişimlere götürür. Binaların ve yapıların iç mekânları kadar dış mekânı da oldukça önemlidir. Binaya ilk bakıştaki oluşturacak algı akılda kalır, bu sayede kendinize deneme şansı verdiğinizde ne kadar doğru bir karar vermiş olduğunuzu anlarsınız. Beton panel sağlamlık ve dayanıklılık hissini ilk bakışta gören herkese yaşatacak bunların yanında performansıyla da bunu doğrulayacaktır. Birçok desenden, dokuya oldukça çeşidi bulunan dış duvar kaplama panelini otel, restoran, okul, ev, bahçe ve havuza yakın hatta aklınıza gelebilecek çoğu alanda kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Dış Cephe Duvar Kaplama Panelleri ve Kalınlıkları

Dış duvar kaplama paneli uygulamasının hafif olduğunu söylemiştik. Bununla birlikte kalınlıkları desen ve dokuya göre değişkenlik gösterse de ortalama kalınlıkları 2-20 cm arasında seyreder. Dayanıklı yapısıyla ön planda olan dış cephe duvar kaplama paneli, darbeleri emici özelliğe sahiptir ve bunun kalın ya da ince olmasıyla bir ilgisi yoktur. Uzman kişiler tarafından üretilen dış duvar kaplama paneli tam anlamıyla sağlam oluşunu içeriğindeki malzemelerden alır. Rüzgâr, yağmur, güneş ışınları gibi çevresel etmenlerden etkilenmeyen dış duvar kaplama panelini güvenle tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz zaman sökebileceğiniz bu panelleri başka bir alanda da rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Dış Cephe Duvar Kaplama Panelleri Fiyatları

Sıkça deformasyona uğrayan dış cephe zeminini koruma altına almak adına sürekli olarak bakım yapılması gerekir. Yapı, bakım ve onarım işleri sürekli olarak uygulandığında size de fazlasıyla maliyet çıkarır. Ayrıca bunların yanında çok da zahmetli bir işlemdir. Fakat dış cephe duvar kaplama paneli uygulamasından sonra cephedeki zemini tek seferde koruma altına alıp, uzun yıllarca kullanabilirsiniz. İstediğiniz anda da boyama yapabilir renk değişikliği ile farklılık yaratabilirsiniz. Bütün bu saydıklarımızın yanında dış cephe duvar kaplama paneli uygulaması oldukça az maliyetlidir diyebiliriz. Tam fiyatı da ancak uzman ekipler, kullanacağınız alanın net bir şekilde ölçüsünü aldıktan sonra metrekare hesabına göre vermektedir. Siz de sürekli yapı işlemlerin detaylarında boğulmak istemiyorsanız ve uzun ömürlü ürünleri tercih ediyorsanız DC Panellerine şans verin hayatınızı kolaylaştırın.  

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir