Teras ve Balkon Dekorasyonu

Teras Dekorasyonu İçin 5 Dekorasyon Örneği

Teras Dekorasyonu İçin 5 Dekorasyon Örneği

Teras Dekorasyonu İçin 5 Dekorasyon Örneği modellerinden sizler de ilham alarak hayalinizdeki gibi bir teras hazırlayabilirsiniz. Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte artık terasınızı da düzenlemeye başlayabilirsiniz. Sıcak yaz akşamlarında terasınızda sevdikleriniz ile birlikte keyifli vakit geçirmeye hazır mısınız? Teras dekorasyonu için 5 dekorasyon örneği ile sizler de huzur verici ve içinizi ısıtacak bir teras dizaynı yapabilirsiniz. 

Terasınızın büyüklüğü ne olursa olsun alanı verimli bir şekilde kullanarak istediğiniz gibi hem şık hem de kullanışlı bir alan hazırlayabilirsiniz. 

Kapalı Teras Dekorasyonu

Eğer terasınızın üzeri kapalı ise tıpkı bir oda hazırlar gibi alanı istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Özellikle kapalı teras dekorasyonu hazırlamak sizlere pek çok alternatifi de bir arada sunmaktadır. Rüzgardan ve yağmurdan da korunaklı bir alan olduğu için öncelikli olarak zemine bir kilim yerleştirebilirsiniz. Yer minderleri veya paletlerden yapılmış olan köşe takımları da kapalı teraslar için en uygun ürünlerdendir. Kapalı terasınızı dekore ederken kullanışlı bir orta sehpayı da unutmamalısınız. 

Açık Teras Dekorasyonu

Kapalı teraslara göre açık terasların dekorasyonu yapılırken biraz daha dikkatli olunmasında yarar olacaktır. Öncelikli olarak açık terasların bir bahçe dizaynı gibi düşünülerek hazırlanması önerilir. Suya dayanıklı mobilyaları tercih edebilirsiniz. Şık bir ışıklandırma ile de açık terasınıza daha çekici bir görünüm de kazandırabilirsiniz. 

Çatı Terası Dekorasyonu

Genellikle açık teraslar ile benzerliğe sahip olan çatı terasları apartmanların veya konutların en üstünde yer almaktadır. Yüksekte yer alan çatı terasları hazırlanırken öncelikli olarak rüzgardan uçmayacak şekilde hafif olmayan mobilyaların tercih edilmesine dikkat edilmelidir. Eğer çatı terasınız geniş ise suya ve rüzgara karşı dayanıklı şık ve kullanışlı bir bahçe köşe takımını tercih edebilirsiniz. Güneşten korunmak için tente de yaptırabilirsiniz. Eğer biraz daha ekonomik olsun derseniz bahçe şemsiyeleri de yine teras için en uygun ve ekonomik ürünlerden biridir. 

Küçük Teras Dekorasyonu

Eğer terasınız küçük bir alan ise o zaman biraz daha işlevsel ve minimal mobilyalar ile çok daha konforlu bir alan hazırlayabilirsiniz. Bunun için konforlu sandalyeler ve minik bir masa küçük teras dekorasyonu için yeterli olacaktır. Ayrıca bitkiler ile de küçük terasınızı renklendirmeyi de ihmal etmemelisiniz. Özellikle küçük alanları dekore ederken her zaman göz alıcı bir görünüm kazandırmak için detaylara önem vermelisiniz. Şamdanlar, mumlar ve bitkiler ile çok daha romantik bir teras dizaynı yapabilirsiniz. 

Büyük Teras Dekorasyonu

Büyük bir terasa sahip iseniz çok şanslısınız. Kocaman bir bahçe ve oturma alanı hazırlayabilirsiniz. Öncelikli olarak büyük teras dekorasyonu hazırlarken oturma alanınızı belirlemelisiniz. Bunun için ferah ancak güneşi direkt olarak almayacak bir bölümü tercih etmelisiniz. 

Büyük teras dekorasyonu için farklı köşeleri oluşturabilirsiniz. Bitkileri yerleştireceğiniz alan ile oturma alanınızı ayırmanız daha şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Büyük teras dekorasyonu kullanmanın en büyük avantajlarından birisi de dilediğiniz gibi aksesuar kullanabilmenizdir. Mangal köşesini, yemek köşesini ve oturma alanızı ayrı ayrı büyük teras dekorasyonu içerisinde bölümler şeklinde hazırlayabilirsiniz. 

Terasın manzara görebileceğiniz bölümünü sadece oturma köşeniz olarak hazırlamalısınız. Bunun için tenteleri de bu alana yerleştirerek gündüz keyif yaparken güneşten de rahatsız olmamış olursunuz. 

Teras dekorasyonu için 5 dekorasyon örneği ve önerileri ile sizler de küçük ya da büyük terasınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Terasınızda keyif yaparken dekorasyonu hazırlarken ettiğiniz zahmete de değeceğini göreceksiniz. 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir