Ev Dekorasyon Fikirleri

Ucuza Yer Döşeme Fikirleri Ve Önerileri

 

Ucuza Yer Döşeme Fikirleri Ve Önerileri ile yaşam alanlarınızı daha ekonomik fiyatlara ve daha kaliteli ürünler ile tamamlayabilirsiniz. Dekorasyonun en önemli parçalarından biri olan yer döşeme ürünleri kalitesine göre farklı fiyat aralıklarında olabilmektedir. İç mekanlarda oldukça önemli olan yer döşeme ürünleri içerisinde fayanslar, parkeler, karolar, ahşaplar ve taş yöntemleri yer almaktadır. Evinizi hangi dekorasyon stili ile oluşturmak istiyorsanız buna en uygun yer döşeme ürünlerini tercih edebilirsiniz. Hem bütçenize uygun hem de tarzınızı yansıtabileceğiniz yer döşeme önerileri için yazımıza göz atabilirsiniz.

Ucuza Yer Döşeme Önerileri

Eviniz için yer döşeme ürünü seçerken tek kriteriniz tabi ki fiyat olmamalıdır. Hem model ve renk hem de kalitesine de dikkat ederek kaliteli ve ekonomik ürünleri tercih edebilisiniz.

PVC Yer Döşeme

PVC kaplama yer döşeme ürünleri en pratik ve ekonomik seçeneklerden biridir. Evler için de oldukça uyumlu olan PVC yer döşeme ürünleri farklı kalitelerde olabilir. Özel yapıştırma teknikleri ile uygulanan Pvc zemin döşeme ürünlerinden kaliteli olanları seçerek daha uzun süre kullanabilirsiniz. Sınırsız renk ve desen seçeneği sunduğu için halı kullanmayı sevmeyenler PVC zemin döşemelerini tercih etmektedir.

Laminat Parke Kaplama

Ev içi dekorasyonunda zemin döşeme denildiği zaman akla ilk olarak laminat parke çeşitleri gelmektedir. Oldukça sağlıklı ve hijyenik bir kullanıma sahip olan laminat parkeler ev için en ideal seçimlerden biridir. İstediğiniz renk arasından seçim yapabilme özgürlüğüne sahip olacağınız laminat parke çeşitleri de kalitesine göre farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Parkenin sınıfı ve kalitesi arasından seçiminizi bütçenize göre yapabilirsiniz. Laminat parkeler diğer pek çok yer döşeme ürünlerine göre daha işlevsel ve konforlu bir kullanım sunmaktadır. Ancak kaliteli bir ürün seçerken daha uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Epoksi Kaplama

Pürüzsüz ve daha estetik bir görüm için epoksi zemin kaplama ürünler tercih edilmektedir. Ancak diğer pek çok yer döşeme ürününe göre daha yüksek fiyatlara sahip olduğunu da ayrıca belirtmek gerekir. Kolay temizlenebilme ve daha fazla model ve renk seçeneği sunmasından dolayı genellikle ticari ve ofis stili bir döşeme olarak bilinmektedir. Ancak evinizin girişinde farklı bir ambiyans oluşturmak istiyorsanız seçiminizi epoksi yer döşeme ürünlerinden yana yapabilirsiniz.

Seramik Kaplama

Evlerimizde banyo, mutfak ve tuvalet gibi alanlar için sıklıkla tercih edilen seramik kaplama ürünlerini dilerseniz antre ve diğer odalarınızda da tercih edebilirsiniz. Ancak su ile temas edilen alanlarda kullanımı daha uygun olacaktır. Fiyat olarak ekonomik aralıklara sahip olan seramikleri seçerek daha temiz bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Ahşap Kaplama

İç mekan dekorasyonunda gösterişli ve daha sıcak bir atmosfer oluşturmak için ahşap kaplama ürünleri en ideal seçimlerden biri olacaktır. Ancak ahşap zemin kaplama ürünleri arasından seçiminizi yaparken suya ve neme karşı dayanıklı olan ürünlerden yana seçim yapmaya özen göstermelisiniz.

Ucuza yer döşeme fikirleri ile daha ekonomik bir şekilde evinizin zemin tasarımını hazırlayabilirsiniz. Zemin döşeme ürünleri mobilya grubu gibi sık sık değiştirilecek ürünler içerisinde yer almamaktadır. Bunun için seçimlerinizi yaparken fiyatın yanı sıra kalitesine de dikkat etmenizde yarar olacaktır.

Yer döşeme için seçmiş olduğunuz ürünün uygulaması sırasında kullanılan malzemeler ve teknikler de yine fiyatını etkileyebilecek unsurlardandır. Yaşam alanlarınızın daha sağlıklı ve temiz bir görünüme kavuşması için sizler de birbirinden farklı özelliğe ve desene sahip olan yer döşeme yöntemlerini inceleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun seçimler yaparak hayalinizdeki ev dekorasyonunu oluşturabilirsiniz.

 

 

Buse ÇAKIR

Ev dekorasyonu ile ilgili son trendleri ve yenilikleri takip ederek, iç mekân tasarımı konusundaki bilgi ve deneyimimle size rehberlik etmeye hazırım. Salon, mutfak, yatak odası ve diğer yaşam alanlarınız için ilham verici dekorasyon önerileri sunuyorum. Evinizin her köşesini özel kılacak benzersiz fikirlerle dolu içeriklerimle, ev dekorasyonunda size yardımcı olmayı amaçlıyorum. Siz de estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek evinizin atmosferini dönüştürmek isterseniz, doğru yerdesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir